Ljubav preko zice

"Daleko od ociju,daleko od srca"kaze cuvena narodna,a cika Ivo Andric je negde otprilike rekao da su ljubav i daljina kao vatra i vetar-malu ugasi,veliku rasplamsa.A ja,u stvari,ne znam sta je istina.Jednom davno sam voleo (dugo) na oko 500 km,a onda je taj neko dosao pa smo se voleli jos vise,pa najvise,pa sve manje i manje dok se nismo raspickali sasvim.
 
Imam iskustva sa tim,jer sam prvu pravu vezu imala na razdaljini od 1300km-sta mu onda dodje tvojih180?ali to je trajalo godinu i po dana i na kraju puklo.Trenutno imam vezu na600km,ali se vidjamo svakog drugog vikenda-sto je jako bitno.Od tvoje veze nema nista ako ne planirate kako cete da resite vas problem.Moze da funkcionise neko vreme,ali na kraju ce puci ako se ne budete vidjali sto cesce i ako se ne volite dovoljno,-nadam se da se ne radi o tome.Morate da razgovarate o buducnosti-ili da on dodje u tvoj grad ili ti u njegov!To je moje misljenje.
Puno srece!!!
 
...dosta kompromisa pre svega,shto bi trebalo da vam olaksha problem oko vidjanja...uchestalost vidjanja...dosta stvari,ali ipak to izmedju vas treba da bude "to" da bi funkcionisali...znam sluchajeve na relaciji usa-yu koji su funkcionisali...moguce je:)
 
svi vi koji se mucite pitanjima oko daljine i koju ona ulogu igra u vezi, reci cu samo nema garancije da kad ste blizu da ce veza da uspe tako nema ni garancije da kad ste daleko da veza nece da uspe, ja cinim deo jedne veze na daljinu i kad mi puknu zice u glavi, slusam muziku i sad je na redu....

bio je neki pogresan dan, nestvaran
govorila si ocima, opojno
kao kad zima uspava
kao kad poraz spasava
kao kad kad jutro svanjava
u pricama
bila je neka lagana stvar
nestvarna
osvajala si usnama zanosno
kao kad dete prohoda
kao kad vojska marsira
kao kad ljubav ubija
u pesmama
a kad me pogledas
u zemlju propadam
a kad me pogledas
u zemlju propadam
mada znam
da ti se dopadam
mada znam
da ti se dopadam
 
Princeza:
Veruje li neko da je veza izmedju dvoje koje deli 180 km je ostvariva?
Princezo...
sta da ti kazem?Mislim da moze ali jako tesko!U stvari zavisi koliko ti je stalo do doticne osobe i obrnuto , koliko je stalo njemu do tebe!
Mada uvek je u igri i to da ti se dopadne i neko drugi ko je razdaljinski mnogo blizi tebi tj.neko ko je tu blizu tebe,i ko ce biti tu pored tebe kad ti zatreba ali i kad ti ne treba,samo da je tu i da mozes da ga vidis kad god hoces!Mislim da je veoma vazno da pravi muskarac (ako je pravi)bude pored tebe kad treba i da mozes da racunas na njega u svakom momentu!To je mana daljine bez obzira na trenutne emocije prema nekoj osobi koja je daleko,i zato mislim da je to problem u vezi preko zice!
U svakom slucaju zelim ti puno strpljenja i saljem ti jedan stih koji mislim da ima veze sa ovim tvojim pitanjem:
...ti ne postojis,nit si postojala,
stvorena u mojoj tisini i cami,
na suncu mog srca,ti si samo sjala,
jer sve sto ljubimo,stvorili smo sami!

pozdrav!
 
Ljudi ja sam totalni baksuz. :(
Ona razlika od 180km sad ce biti smesna u odnosu na 350km. Naime, moj new boyfriend bi trebalo da dobije angazman u nekom klubu u RS. Odlazi za mesec dana. Kao da sam osudjena na neke "daljinske" kombinacije. :cry:
A bas nam je super...
 

Back
Top