Postignut dogovor o izborima?!

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Postignut dogovor o izborima
stana - 3. novembar 2007.

Koalicioni partneri u Vladi Srbije postigli su tokom noći dogovor oko termina raspisivanja izbora. Prema tom dogovoru izbori će biti raspisani posle donošenja svih neophodnih zakona, posle 10. decembra, ukoliko u tom periodu teritorijalna celovitost zemlje ne bude ugrožena, prenela je Radio-televizija Srbije. Dnevnik „Blic” prethodno je objavio da je vladajuća koalicija blizu dogovora o raspisivanju predsedničkih izbora jer je predsednik Srbije Boris Tadić spreman da razmotri ponudu Vojislava Koštunice da prvi krug predsedničkih izbora bude održan 20. januara, a drugi 3. februara. U Predsedništvu Srbije smatraju da je „pozitivan pomak to što se DSS zalaže da se izbori raspišu i održe u skladu sa odredbama Ustavnog zakona”.

„Predsednik Srbije Boris Tadić smatra da se Ustav i Ustavni zakon moraju poštovati, a oni nalažu da se izbori raspišu do 31. decembra”, podsećaju u kabinetu.

Do sada su kandidaturu za predsednika Srbije, pored Tadića, najavili i lideri Nove Srbije, Jedinstvene Srbije i Liberalno demokratske partije - Velimir Ilić, Dragan Marković Palma i Čedomir Jovanović. (Mondo)
---------------
Ume li ko da protumaci "postignuti dogovor"?!
U najkracem: KAD CE IZBORI?
Jer, ovde, koliko vidim, je- ako do tad i tad...Ustav i Ustavni zakon se mora postovati (on nalaze da izbori budu raspisani DO 1O.decembra), Tadic je spreman da razmotri da prvi krug bude odrzan 2O. januara (on uvek mora da popusti Kostunici:))
U Predsednistvu Srbije smatraju da je to "pozitivni korak"........
Dakle, kad su izbori?!
Odnosno, konkretan rezultat ovog (ovih) nocnog veshticarenja:(
 
Dakle, kad su izbori?!
Odnosno, konkretan rezultat ovog (ovih) nocnog veshticarenja:(

pa rekao je čovek:

* Kada očekujete predsedničke izbore gospodine Nikoliću?-
Ubeđen sam da će predsednik Skupštine Oliver Dulić u četvrtak ili u petak raspisati predsedničke izbore za 9. decembar.
* Šta ako Dulić ne raspiše izbore za 9. decembar?- Onda ja ne znam politiku. Onda me slobodno zovite i recite: "Gospodine Nikoliću, vi se ne razumete u politiku!

Broj telefona znaš8-)
 
Tema je "Postignut dogovor o izborima" (?)
Ne vidim sta s tim ima Nikolic?
Je li on raspisuje izbore?
Na kraju, hoce li Dulic raspisati izbore do DEVETOG decembra?!
Iz "postignutog dogovora" to nikako ne biva, lepo pise POSLE 1O. decembra?!
Pa?!
 
"Prema tom dogovoru izbori će biti raspisani posle donošenja svih neophodnih zakona, posle 10. decembra...ako"
Cak ako se desi da se ne desi to "ako"- devetog decembra NIKAKO ne mogu biti raspisani izbori, a mozda budu cak i januru, februaru..
 
BIće kada se dogovore.
I svakako neće biti raspisani pre 10. decembra.
A zamalo da poverujem Grobaru. Tebe ne nervira štoje ispao onoliki magarac?

Za mene je on Toma Nikolic, a ja bih mogla kao i ti da stavim nadimke "demokrata"...
Pa, "demokrate" su preveslale celu Srbiju, da nece jednog coveka!
Mene ne nervira kad neko iz OPOZICIJE ispadne magarac, nervira me kad VLASTI od naroda prave magarce.
Pa, ja bih mogla do sutra sta su sve ovi rekli pa porekli, pa samo da citiram (ako treba pronaci cu) Tadica: "Ako Djelic ne bude Premijer nema nista od Vlade" bio je kategorican, pa sto puta je to rekao i pisanim i elektronskim medijima, pa i posle tri meseca svadja i dogovaranja, ipak Djelic ne bi premijer:roll:
 
Postignut dogovor o izborima
stana - 3. novembar 2007.

Koalicioni partneri u Vladi Srbije postigli su tokom noći dogovor oko termina raspisivanja izbora. Prema tom dogovoru izbori će biti raspisani posle donošenja svih neophodnih zakona, posle 10. decembra, ukoliko u tom periodu teritorijalna celovitost zemlje ne bude ugrožena, prenela je Radio-televizija Srbije. Dnevnik „Blic” prethodno je objavio da je vladajuća koalicija blizu dogovora o raspisivanju predsedničkih izbora jer je predsednik Srbije Boris Tadić spreman da razmotri ponudu Vojislava Koštunice da prvi krug predsedničkih izbora bude održan 20. januara, a drugi 3. februara. U Predsedništvu Srbije smatraju da je „pozitivan pomak to što se DSS zalaže da se izbori raspišu i održe u skladu sa odredbama Ustavnog zakona”.

„Predsednik Srbije Boris Tadić smatra da se Ustav i Ustavni zakon moraju poštovati, a oni nalažu da se izbori raspišu do 31. decembra”, podsećaju u kabinetu.

Do sada su kandidaturu za predsednika Srbije, pored Tadića, najavili i lideri Nove Srbije, Jedinstvene Srbije i Liberalno demokratske partije - Velimir Ilić, Dragan Marković Palma i Čedomir Jovanović. (Mondo)
---------------
Integralni tekst!
Dakle, KADA su izbori?!
 
Do sada su kandidaturu za predsednika Srbije, pored Tadića, najavili i lideri Nove Srbije, Jedinstvene Srbije i Liberalno demokratske partije - Velimir Ilić, Dragan Marković Palma i Čedomir Jovanović. (Mondo)
---------------(
Konacno jedan pravi kandidat medju ovom bizuterijom i buranijom ,sad cu bar sa ponosom ici da glasam jer imam svog favorita :-D:-D
 
Ja ću za Grobara, prvi put, da vidimo kako oni to rade:lol:
Ali samo ako mi se javi, nije u redu da se krije od birača.

Zar neces za "Tadicija" ili "Mlohavog":lol::wink:
Pa, sto da ti se javi, da dahces u slusalicu (verovatno i jesi):razz:
Sam si rekao da je to cela poenta-"pozovite i DAHCITE u slusalicu"!
I, naravno, covek misli, neki seksualni manijak "levo" nastrojen, i sto ce mu ta beda na vrat8-)
 
niko ga nije veslao, sam se zaleteo, tvrdi, zna, razume se u politiku, kad ono....prc, kao i uvek:lol:

Pretpostavljam da si zaboravio, cim ne odgovori na pitanje- sta ono govorase Tadic da nece ni po cenu zivota, odnosno hoce po cenu zivota?!
I, bi kako KOSTUNICA htede!
Pa, vas covek vesla vise nego Radikale sto je, njih bar jednom, vas, koji god da ste a jeste, vas jednostavno voza:razz:

I, kad su izbori, posto je dogovor postignut:-?
 
amorous-pigs.jpg
Postignut dogovor o izborima
stana - 3. novembar 2007.

Koalicioni partneri u Vladi Srbije postigli su tokom noći dogovor oko termina raspisivanja izbora. Prema tom dogovoru izbori će biti raspisani posle donošenja svih neophodnih zakona, posle 10. decembra, ukoliko u tom periodu teritorijalna celovitost zemlje ne bude ugrožena, prenela je Radio-televizija Srbije. Dnevnik „Blic” prethodno je objavio da je vladajuća koalicija blizu dogovora o raspisivanju predsedničkih izbora jer je predsednik Srbije Boris Tadić spreman da razmotri ponudu Vojislava Koštunice da prvi krug predsedničkih izbora bude održan 20. januara, a drugi 3. februara. U Predsedništvu Srbije smatraju da je „pozitivan pomak to što se DSS zalaže da se izbori raspišu i održe u skladu sa odredbama Ustavnog zakona”.

„Predsednik Srbije Boris Tadić smatra da se Ustav i Ustavni zakon moraju poštovati, a oni nalažu da se izbori raspišu do 31. decembra”, podsećaju u kabinetu.

Do sada su kandidaturu za predsednika Srbije, pored Tadića, najavili i lideri Nove Srbije, Jedinstvene Srbije i Liberalno demokratske partije - Velimir Ilić, Dragan Marković Palma i Čedomir Jovanović. (Mondo)
---------------
Ume li ko da protumaci "postignuti dogovor"?!
U najkracem: KAD CE IZBORI?
Jer, ovde, koliko vidim, je- ako do tad i tad...Ustav i Ustavni zakon se mora postovati (on nalaze da izbori budu raspisani DO 1O.decembra), Tadic je spreman da razmotri da prvi krug bude odrzan 2O. januara (on uvek mora da popusti Kostunici:))
U Predsednistvu Srbije smatraju da je to "pozitivni korak"........
Dakle, kad su izbori?!
Odnosno, konkretan rezultat ovog (ovih) nocnog veshticarenja:(
 
Mozda je i ovo u pitanju:

intimo band
Registrovan korisnik

Učlanjen: 09.04.2007.
Poruke: 145

Podrazumevano Zasto ne 9. 12.?
Chemu toliko prepucavanje oko datuma tih famoznih izbora? Sta mislite?
Da sam paranoik pomislio bih da Dss insistira na odlaganju izbora jer posle otcepljenja(nedaj boze) Kosova lepo mogu da uvedu vanredno stanje , mobilizacije, sankcije i svashta neshto sto smo vec videli ovde. Da nije zato?
---------
Sve je moguce kad se "demokrate" dogovaraju, citaj svadjaju u ucenjuju, a onda legnu na rudu, jer...
 
nikolić: ds, dss i g17 dogovorom odložile krizu koalicije
Politika - Pre 32 minuta

BEOGRAD - Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Tomislav Nikolić izjavio je da je dogovorom lidera Demokratske stranke, Demokratske stranke Srbije i G17 plus o izborima kriza te koalicije samo odložena.

On je agenciji Beta rekao da su Boris Tadić, Vojislav Koštunica i Mlađan Dinkić dogovorom "uzeli sebi mesec dana vremena da kriza ne bi izašla na videlo sada".

"Kada izbori budu raspisani tada ćemo rešiti da li ćemo da učestvujemo", istakao je Nikolić.

Prema njegovim rečima, lideri stranaka vladajuće koalicije će učiniti sve da ostanu na vlasti i ne misle šta će biti sa Srbijom.

Generalni sekretar SRS Aleksandar Vučić kazao je da će izbori biti raspisani za 20. januar.

On je za Radio "Indeks" rekao da će tada biti održani predsednički i pokrajinski izbori, dok će lokalni izbori "morati da sačekaju".

Lideri DS-a, DSS-a i G17 plus dogovorili su se u petak uveče da se izbori za predsednika raspišu posle 10. decembra, ukoliko zbog problema Kosmeta ne bude neposredno ugrožena teritorijalna celovitost zemlje.
Stranke su se dogovorile da najkasnije do 8. novembra završe usaglašavanje potrebnih zakona za raspisivanje predsedničkih izbora a da oni budu usvojeni do 10. decembra u Skupštini Srbije.
 
Postignut dogovor o izborima
stana - 3. novembar 2007.

Koalicioni partneri u Vladi Srbije postigli su tokom noći dogovor oko termina raspisivanja izbora. Prema tom dogovoru izbori će biti raspisani posle donošenja svih neophodnih zakona, posle 10. decembra, ukoliko u tom periodu teritorijalna celovitost zemlje ne bude ugrožena, prenela je Radio-televizija Srbije. Dnevnik „Blic” prethodno je objavio da je vladajuća koalicija blizu dogovora o raspisivanju predsedničkih izbora jer je predsednik Srbije Boris Tadić spreman da razmotri ponudu Vojislava Koštunice da prvi krug predsedničkih izbora bude održan 20. januara, a drugi 3. februara. U Predsedništvu Srbije smatraju da je „pozitivan pomak to što se DSS zalaže da se izbori raspišu i održe u skladu sa odredbama Ustavnog zakona”.

„Predsednik Srbije Boris Tadić smatra da se Ustav i Ustavni zakon moraju poštovati, a oni nalažu da se izbori raspišu do 31. decembra”, podsećaju u kabinetu.

Do sada su kandidaturu za predsednika Srbije, pored Tadića, najavili i lideri Nove Srbije, Jedinstvene Srbije i Liberalno demokratske partije - Velimir Ilić, Dragan Marković Palma i Čedomir Jovanović. (Mondo)
---------------
Ume li ko da protumaci "postignuti dogovor"?!
U najkracem: KAD CE IZBORI?
Jer, ovde, koliko vidim, je- ako do tad i tad...Ustav i Ustavni zakon se mora postovati (on nalaze da izbori budu raspisani DO 1O.decembra), Tadic je spreman da razmotri da prvi krug bude odrzan 2O. januara (on uvek mora da popusti Kostunici:))
U Predsednistvu Srbije smatraju da je to "pozitivni korak"........
Dakle, kad su izbori?!
Odnosno, konkretan rezultat ovog (ovih) nocnog veshticarenja:(

Како не умете да читате САОПШТЕЊЕ, лепо пише:


цитат:

1. Prema tom dogovoru izbori će biti raspisani posle donošenja svih neophodnih zakona,

2. posle 10. decembra,

3. ukoliko u tom periodu teritorijalna celovitost zemlje ne bude ugrožena, prenela je Radio-televizija Srbije

Ја, Шон и још неки учесници смо још раније када се почело тандркати о изборима лепо написали ДА ЋЕ ИЗБОРИ БИТИ НА ПРОЛЕЋЕ - најраније... мислим, нисам пророк, али........кхм.......
 
Како не умете да читате САОПШТЕЊЕ, лепо пише:


цитат:

1. Prema tom dogovoru izbori će biti raspisani posle donošenja svih neophodnih zakona,

2. posle 10. decembra,

3. ukoliko u tom periodu teritorijalna celovitost zemlje ne bude ugrožena, prenela je Radio-televizija Srbije

Ја, Шон и још неки учесници смо још раније када се почело тандркати о изборима лепо написали ДА ЋЕ ИЗБОРИ БИТИ НА ПРОЛЕЋЕ - најраније... мислим, нисам пророк, али........кхм.......
Ja tebe pitam- kad istice ZAKONSKI ROK za raspisvanje izbora?!
Ako je to tako rastegljiv dogovor, ima li to neke veze sa zakonom, ili su zakon ova neprincipijelna i nestabilna koalicija?!
Zakon- to smo mi:roll:
 
Ja tebe pitam- kad istice ZAKONSKI ROK za raspisvanje izbora?!
Ako je to tako rastegljiv dogovor, ima li to neke veze sa zakonom, ili su zakon ova neprincipijelna i nestabilna koalicija?!
Zakon- to smo mi:roll:

Биљо,
једно је РАСПИСИВАЊЕ ИЗБОРА (по закону мора да се распишу до 31.децембра), а
друго је ОДРЖАВАЊЕ ИЗБОРА(исто по закону, може када се договоре, дакле,
рецимо, распишу изборе 31.децембра и одреде да ће се одржати 8.марта.
 

Back
Top