Arčibald Rajs

dzonson

Zainteresovan član
Poruka
104
...Rudolf Arčibald Rajs

arcibaldrajs.jpg

Ironija života se poigrala sa nama Srbima...Arčibald Rajs...poreklom Nemac,a državljanin Švajcarske... bio je veći Srbin po srcu i duši nego mnogi "elitni" Srbi po krvi!?

Rajs, kao naš najveci prijatelj,Evropljanin, u svojoj knjizi "Čujte Srbi" pričao je više o našim lošim osobinama,kao pravi iskreni prijatelj,a veoma je malo isticao naše dobre osobine.
Zato i sluze prijatelji...da nam istinu o nama kažu otvoreno ... da bi ispravili svoje greške,svoj pogrešan put...

Rajs je testamentno zaveštao svoje srce da počiva na Kajmakčalanu..da bude sa svojim drugovima, borcima ,zbog kojih nas je i zavoleo!

Šta reći kad se pročita ova knjiga?

Kada se pogleda unazad sto i nešto godina, pa sve do danas,
ostaje jedna gorčina,bespomoćnost i osećaj dubokog stida!!!

Kao da smo prokleti,pa imamo tako očajno loše politicare i "inteligenciju" zbog kojih smo više propatili nego od bilo koga!! Od njihovih svesno i nesvesno pogresnih odluka...!

Rajs je bio bogat čovek,ugledan stručnjak,velika je karijera bila pred njim..
Po obrazovanju je bio hemičar,a po profesiji kriminolog.

Sve je to Rajs ostavio za sobom,žrtvovao mogućnost sjajne karijere i udobnog mondenskog života zbog nas Srba,a nije morao...Međutim,zavoleo je nas i našu oduševljenu oslobodilačku borbu sa daleko nadmoćnjim neprijateljem..duh je nadvladao materiju...!

Rajsova knjiga je dugo skrivana od očiju javnosti...sve do pre nekoliko godina!
Rajs je do tančina razotkrio svu pokvarenost i nemoralnost tadašnjih Srpskih političara i "inteligencije",ali,... to je jedan kontinuitet... ovi današnji su prevazišli svoje "učitelje" u svemu...!

Kad se zamislim nad tom velikom Rajsovom žrtvom u ime ljubavi prema Srpskom narodu,stid me je i muka me hvata kad pomislim na prljave komunjare iz bivšeg režima i ova nova Petooktobarska neoliberarna demokratska govna i "inteligenciju"...!!

Ne da niko od njih nije poput Rajsa spreman na žrtvu zarad opšte dobrobiti Srpskog naroda,celog našeg društva,da nas izvuku iz ponora u koji srljamo,...već su se ko beli medvedi zaštitili imunitetima od svakog sudskog procesa protiv njih,a kamo li robije..!

U stvari,... oni žrtvuju ceo jedan narod,svoj narod,u psećoj poslušnosti prema svojim moćnim Neoliberarnim mentorima,znajući da će i oni da dobiju svoju "kosku" u neviđenom pljačkanju privrede Srbije kroz "Privatizaciju" i sve su to legalizovali..i "sve je po zakonu"...
"podela plena" je njihov "konsenzus..."

Imaju i eufemizme.da se vlasi ne dosete..."strukturna transformacija"..."tranzicija"..."Evro-atlanske integracije"..."Bolonjske deklaracije..."

pročitajte i skinite knjigu Arčibald Rajs - ČUJTE SRBI...!

 
...U stvari,... oni žrtvuju ceo jedan narod,svoj narod,u psećoj poslušnosti prema svojim moćnim Neoliberarnim mentorima,znajući da će i oni da dobiju svoju "kosku" u neviđenom pljačkanju privrede Srbije kroz "Privatizaciju" i sve su to legalizovali..i "sve je po zakonu"...
"podela plena" je njihov "konsenzus..."

Imaju i eufemizme.da se vlasi ne dosete..."strukturna transformacija"..."tranzicija"..."Evro-atlanske integracije"..."Bolonjske deklaracije..."

pročitajte i skinite knjigu Arčibald Rajs - ČUJTE SRBI...!


Пробале су наше вође и да се инате истим тим ''неолибералним менторима'' па смо били само на губитку (Крајина, Косово н.п.р.), тако да сада вреди опробати другачију стратегију (мање погубну).
 
ja bih ovo stavio u bukvar, cisto da deca vide da se vidi da na "pravim" ljudimajedan vek ne ostavlja nikakve tragove:oops: . mozda oni shvate nesto, mislim mladjima lakse ulazi u glavu
 
Ovu knjigu bi trebalo uvrstiti u obaveznu lektiru.

Na žalost, već je uništeno mnogo toga za šta nam je Rajs dobrnoamerno savetovao da čuvamo po svaku cenu.
Komunizam nas je totalno razvalio. Kao da je Tito došao do te knjige, pa je koristio kao priručnik kako što bolje rasturiti Srbiju.
Sve što ti kažeš da nam je uradio komunizam ili Titi uradili smo sami sebi. U tome leži naša najveća slabost, greška, greh, zlo,...ne znam više ni kako bih to nazvao.
Naša nevoljnost da to priznamo tera nas u još veće i dublje greške.
 
Izuzetan tekst, ali kao sto je to slucaj i kod jedne malo starije knjige, problem se javlja kada se pojave tumaci (koji imaju tapiju na tumacenje) istih...niti je ovaj tekst za svakoga niti su svi za njega...
 
Пробале су наше вође и да се инате истим тим ''неолибералним менторима'' па смо били само на губитку (Крајина, Косово н.п.р.), тако да сада вреди опробати другачију стратегију (мање погубну).

Poenta je da sila diktira razvoj dogadjaja, pa ce biti tako kako zapad kaze, inatili se mi ili ne.
 

Back
Top