Prazne tribine....

zvezdarac81

Aktivan član
Poruka
1.559
.....su uzrok a posledica los kvalitet fudbala. Sramota je da Hrvatska (koja ima manje stanovnika od nas) i Bugarska imaju vise navijaca, u proseku po utakmici, od nas na stadionima.

Na ovoj temi bih zeleo da cujem vase predloge u vezi "punjenja" tribina. Sta bi to moglo da bude presudno za vracanje gledalaca na stadion.
 
mislim da to nije istina, ja idem na sve utakmice zvezde kod kuce, ili bar vetjinu, ali nisu tribine uzrok...a znam jos masu ljudi koji dolaze ili bi dolazili kad bi npr. Randjelovitj sisho sa gola, Basta sedo na klupi, Kosanovitj ostao u kafani, Piksi ostao na chelu, itd, itd...
 
Potrebno je izgraditi infrastrukturu, to jeste. Ali stvara se zacarani krug jer su potrebne pare a pare se dobijaju od navijaca...direktno kupovinom ulaznica i indirektno-vise para od sponzora reklama i sl. kada bi se fudbal pratio u velikom broju....sve se to zna ali sta je THE PROBLEM?? Sta treba uraditi konkretno pa da se gledaoci dovuku na stadione u vecem broju? Pri vecem broju mislim na neki prosek od 7-8000 ljudi na tribinama...mislim da bi tada bili veoma ozbiljna liga...
 
Sto su prazne:
-U fudbalu sve vrvi od mafije i kriminala
-Od raspada SFRJ sigurno je bar 80% prvenstava namesteno
-Kvalitet fudbala mizerija
-99% ljudi navija ili za Zvezdu ili za Partizan tako da sta ocekivati kad igraju recimo OFK i recimo Banat nego 500-600 gledalaca
-Takodje osim te Zvezde i Partizana treceg kluba koji bi se kao borio za titulu nema
-Stadioni ocajni
 
+ Huligani ...ko je lud da ide na tekmu i da gleda kad ce da ga neko bije

Stidi se guzice kad obraza nemas,ko hoce mirno da gleda utakmicu tu mu je zapad,a ti lepo sakri sal,kapu itd.pa te niko nece dirati...A evo vam novi zakon dragi
navijaci pa da vidim hoceteli doci na utakmicu....:mad::mad:
Nekvalitetan fudbal je najveci krivac :-|:|:!: sto nema publike!!!!
 
Stidi se guzice kad obraza nemas,ko hoce mirno da gleda utakmicu tu mu je zapad,a ti lepo sakri sal,kapu itd.pa te niko nece dirati...A evo vam novi zakon dragi
navijaci pa da vidim hoceteli doci na utakmicu....:mad::mad:
Nekvalitetan fudbal je najveci krivac :-|:|:!: sto nema publike!!!!

iako si grobar moram da priznam da si u pravu,
neki su pocheli da zamishljaju da je tekma pozorishte, e pa nije, i bole me za nastresnicu
ako je to nekome problem ima tv , ima lozza itd.
idem iskljucivo zbog fudbala i ljubavi prema klubu
a sto se tice vracanja navijaca mislim da je smesna prica samo ce ih dobre igre vratiti
pare jesu problem, ali svi bi da ih uzmu od navijaca , e pa ne moze djole, i niko ne moze da me ubedi da nema resenja za bolju ligu, samo nema interesa8-)
 
Trenutno nivo fudbala u nasoj zemlji je na veoma niskom nivou,sto je dovoljan razlog da samim tim i posete na nasim utakmicama budu na niskom nivou,u obzir treba uzeti sve nase lige (Prvu ligu telekom srbije,Srpske lige istok,zapad...jer se i tamo igra kakav takav fudbal) ali ja se iskreno nadam da ce s vremenom biti sve bolje i bolje a dosta zavisi i od uspeha nase reprezentacije.
 
Ma koja crna reprezentacija...pa zar oni da mi budu inspiracija za odlazak na stadion :lol:
Kao što reče Đole i Peachwise idemo zbog ljubavi prema klubu i nije bitno (barem meni) koji su na tabeli.Ako ja čekam dobre rezultate svog kluba da bih bio redovan, i onda krenu loši rezultati i vratiš se u fotelju e to je pogubno.
 
Stidi se guzice kad obraza nemas,ko hoce mirno da gleda utakmicu tu mu je zapad,a ti lepo sakri sal,kapu itd.pa te niko nece dirati...A evo vam novi zakon dragi
navijaci pa da vidim hoceteli doci na utakmicu....:mad::mad:
Nekvalitetan fudbal je najveci krivac :-|:|:!: sto nema publike!!!!

ko ce bre da placa 1200 za zapad da bi gledo zvezda - hajduk....
i to bre onaj najgori hrkljush fudbal sa po 3 golmana i 8 odbrambenih

pa zapravo i to je problem : cene ulaznica....
 
.....su uzrok a posledica los kvalitet fudbala. Sramota je da Hrvatska (koja ima manje stanovnika od nas) i Bugarska imaju vise navijaca, u proseku po utakmici, od nas na stadionima.

i šta ću da gledam u Hrvatskoj.

Međimurje i Osijek.

Nisam ja kriv što ljudi ne posećuju stadione u Srbiji iako je klubski fudbal poslednjih 5 godina uspešniji od Hrvatskog i Bugarskog a da ne pričam o Sloveniji, Makedoniji, Bosni, Mađarskoj i Crnoj Gori.

Druga stvar, naši stadioni su tako građeni (JNA, Marakana, Vojvodina, Radnički, Spartak,...) da dolazak 5.000 navijača izgleda mnogo bednije nego na drugim stadionima...
 
To je što je. Država nam je mala a sve više je ljudi koji se okreću drugim sportovima i drugim stvarima u životu.

Mislim da je teško verovati da će se kvalitet "samo srpskog" fudbala ikada popraviti isto kao i hrvatskog ili bugarskog.

Popraviće se jedino u smislu da se formira neka regionalna liga ali samo u okviru te lige. Ostatak će biti isto tako bedan!
 
Koliko je los kvalitet fudbala toliko je i lose ponasanje navijaca. U Srbiji jednostavno nemozes otici na utakmicu da te neko verbalno ne vredja, da ne vidis tucu, diskriminaciju i slicno.

Ima tu izuzetaka medjutim uglavnom na utkamicu ides ako si bitanga, imas izmedju 20-30 godina, volis da kidas stolice ***** kevu pandurima itd.

A losa igra je tu kao slag na torti.
 

Back
Top