Prokleto restartovanje

milospv

Iskusan
Poruka
5.292
E, ovako da počnem. Dakle, kad god igram bilo koju igru duže od 1-2 sata desi se sledeće: računar se sam od sebe resetuje, ili se zaglavi pa ga sam moram restartovati, ili izlećeti na desktop. Ukoliko mi izleti, nema šanse da mogu da igram neku igru( mislim ozbiljniju), jer mi i tada, čim uđem u igru i započnem da igram, desi se isto. Dok ovo pišem temperatura procesora mi je 58 C stepeni posle pola sata rada. Kada izađem iz neke igre temperatura mi biva oko 63- 64 C stepeni. Ponekad mi se tokom igranja pojavi mi se tekst na plavoj pozadini( ovo nije u Windowsu sigurno) na kome piše dosta čega, kao i ono "...disable any new harware or software...". Tada moram da restartujem kompjuter. Više puta sam reinstalirao Windows, stavljao sam i "pastu na procesor( ovo mi je smanilo temperaturu za 8-10 stepeni) ali mi nije pomoglo. Konfiguracija:
ASUS A7V266-M Matična
AMD 1700+ palomino
256 DDR 266Mhz
HDD Maxtor 40GB 5400rpm
GF2MX400 64MB rama
ATX 300W
LG CDRW/DVD
SONY CD 52x
Syncmaster 753s
Genius netscroll+ eye optical mouse itd.
 
Ma koji bre virus...
Prati me...
1.Proveri da li ti cooler dobro naleze na procesor
2.Probaj sa drugim procesorom...
3.Probaj sa drugim napajanjem
4.Proveri memoriju sa Golden memory test - skini ga sa neta

Kako si objasnio, moje struchno mishljenje je da je procesor poshashavio malo....
 
rastamann:
Ma koji bre virus...
Prati me...
1.Proveri da li ti cooler dobro naleze na procesor
2.Probaj sa drugim procesorom...
3.Probaj sa drugim napajanjem
4.Proveri memoriju sa Golden memory test - skini ga sa neta

Kako si objasnio, moje struchno mishljenje je da je procesor poshashavio malo....
Probao sam sa drugim colerom- nekolka stepena manje. Skinuo sam sa krstarice jedan program koji testira memoriju- bilo je sve u redu. sad ću Golden memory test...
 
Zove se gold memory, ako se secam, i bolje je da uzmes (freeware) MemTest, mislim da ima detaljnije testove...
moze biti da ti je lose napajanje uzok restartovanja...mozda je zbog temperature - daj nekome da ti namaze silikonsku pastu izmedju procesora i hladnjaka i/ili kupi veci posto ovaj ocigledno ne radi svoj poso kako valja.
 

Back
Top