Mozgalice

dule91

Zainteresovan član
Poruka
251
Upotrebite malo vash veliki mozak i u akciju... Postavljajte i resavajte razne pitalice i mozgalice...

Sanjas da si u tamnom tunelu, s jedne strane dolazi voz, a sa druge zmaj. Sta ces uciniti? :lol:
 
pa nije valjda da je TO mozgalica?!:shock:

neka neko zamisli neparan broj (3, 5, 7, 9 itd) raznih brojeva i neka vam kaže zbir prvog i drugog broja, zbir drugog i trećeg, zbir trećeg i četvrtog, itd. na kraju neka vam saopšti i zbir prvog i poslednjeg broj. na osnovu tih podataka lako možete odrediti zamišljene brojeve. kako?:lol:
 
pa nije valjda da je TO mozgalica?!:shock:

neka neko zamisli neparan broj (3, 5, 7, 9 itd) raznih brojeva i neka vam kaže zbir prvog i drugog broja, zbir drugog i trećeg, zbir trećeg i četvrtog, itd. na kraju neka vam saopšti i zbir prvog i poslednjeg broj. na osnovu tih podataka lako možete odrediti zamišljene brojeve. kako?:lol:

Razka zbira dva susedna broja je jednaka broju 4, stoga, vratjajutji od datog broja za po 4 mozhemo dotji do svih brojeva.

Primeri:

3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17
8, 12, 16, 20, 24, 28, 32...


;)
 
dva ista broja ne smeju da se dodiruju ni vodoravno,ni uspravno ni vertikalno itd...sudoku od 1-6...

mozaik.jpg
 
mislila sam na opšte rešnje, ali skoro da si potpao, kao specijalan slučaj, u to opšte rešenje...a kod anči, ne mogu da razbijam glavu šta je uspravno, a šta vertikalno....komplikovano, bre.
nova:
za vreme letnjeg vašara 4 bračna para ispila su 32 flaše (kao) gustog soka. od žena,mira je popila 1 flašu, zora 2, marina 3, dok je najžednija ana popila 4 flaše. njihovi muževi nisu zaostajali - bajić je popio koliko i njegova žena, majkić 2 puta više od svoje žene, petrović je popio 3 puta više od supruge, a manojlić 4 puta više. kako se zovu gospođe bajić, majkić, petrović i manojlić?
 
Ej...ljudi neka mi neko pomogne. Imam zadatak za domaci iz matematike, ne znam kako da ga resim.

Duzina ivice kvadra su:
9, 7, 10cm za koliko treba svaku od njih smanjiti da bi se povrsina tela smanjila za 98cm (kvadratna)?


Dovoljna mi je i postavka...
 
ako svaka treba da se skrati za isto broj, cm, onda valjda radis ovako
2*ab+2*ac+2*bc=2*9*7+2*9*10+2*7*10=P to ti je prva povrsina
a druga ti je
2*(a-x)*(b-x)+2*(a-x)*b(c-x)+2*(b-x)*(c-x)=P-98cm kvadratnih :P

valjda... ma nemam ti ja pojma...
 
mislila sam na opšte rešnje, ali skoro da si potpao, kao specijalan slučaj, u to opšte rešenje...a kod anči, ne mogu da razbijam glavu šta je uspravno, a šta vertikalno....komplikovano, bre.
nova:
za vreme letnjeg vašara 4 bračna para ispila su 32 flaše (kao) gustog soka. od žena,mira je popila 1 flašu, zora 2, marina 3, dok je najžednija ana popila 4 flaše. njihovi muževi nisu zaostajali - bajić je popio koliko i njegova žena, majkić 2 puta više od svoje žene, petrović je popio 3 puta više od supruge, a manojlić 4 puta više. kako se zovu gospođe bajić, majkić, petrović i manojlić?

zora bajic
ana majkic
marina petrovic
mira manojlovic
 
e to koso sam htela da akzem...ne sme koso da budu dva ista broja...i ja obozavam sudoku,al masu puta zajebu u ukrst5enicama...

a ovo sam videla u jednoj novini,i kao fazon resenje u sl br,a ja sl br nisam kupila...al nema teorije da se resi
 

Back
Top