Delphi programeri

Fuzzy Logic

Početnik
Poruka
11
Dobar dan..

Pripremam se da počnem neki biznis u Holandiji, za prvi projekat tražim Dephi programere. Iskustvo nije neophodno.

Radi se o jednoj Windows aplikaciji, plata je min. 70 evra mesecno. Više informacija o projektu i plati preko mejla.

Oko nove godine ću biti tamo u Srbiji, tako da možemo da se upoznamo pre početka.

E-mail: fuzzy@ansata.org
MSN: msn@djordjeweb.nl

Đorđe
 
iskreno, zavisi o cemu se radi. ako je neka opustancija sto da ne. lepo bi mi doslo malo dopune ionako bednom studentskom budzetu ;)

i'm in!
Peruzzi, zar mislis da to bas tako ide?
Nijedan projekat ma kakav bio a da traje koji mesec, ne moze se podvesti pod "opustancija", u suprotnom bi momak i sam izdrndao na racunaru to sto treba. Cim projekat traje vise od mesec dana, nije "opustancija" veruj mi. Uvek slede novi i novi zahtevi i predlozi za doradu ovog ili onog itd...
Osim ako covek misli da ce angazovati programera na dan-dva u toku meseca. Ali ako misli angazovati programera ceo mesec svakodnevnim radom, ma kakva "opustancija" bila, bezobrazluk a ne "svoje misljenje" je uopste ponuditi takvu sumu.
Ako je angazovanje na par dana u toku meseca, voleo bih da vidim sta to programer onda treba da radi, kakav je to program koji se napise mesecnim radom od dan-dva. To znaci da bi decko da placa oko 2.5 evra dnevno, iliti oko 30centi na sat.
Svasta!
 
Peruzzi, zar mislis da to bas tako ide?
Nijedan projekat ma kakav bio a da traje koji mesec, ne moze se podvesti pod "opustancija", u suprotnom bi momak i sam izdrndao na racunaru to sto treba. Cim projekat traje vise od mesec dana, nije "opustancija" veruj mi. Uvek slede novi i novi zahtevi i predlozi za doradu ovog ili onog itd...
Osim ako covek misli da ce angazovati programera na dan-dva u toku meseca. Ali ako misli angazovati programera ceo mesec svakodnevnim radom, ma kakva "opustancija" bila, bezobrazluk a ne "svoje misljenje" je uopste ponuditi takvu sumu.
Ako je angazovanje na par dana u toku meseca, voleo bih da vidim sta to programer onda treba da radi, kakav je to program koji se napise mesecnim radom od dan-dva. To znaci da bi decko da placa oko 2.5 evra dnevno, iliti oko 30centi na sat.
Svasta!
Uopste ne planiram da angazujem nekog da radi full-time i da ga za to placam 70 evra mesecno. Plata je minimalno 10 evra na sat, znaci za 6-7 sata placam te 70 evra (sto je minimum). Mislim, ne radi se o fabrikama odece u Kini.

Peruzzi, jesi li jos zainteresovan? Kolicina posla moze da se prilagodi tvojim potrebama i ostalim obavezama.

Ako neko jos ima pitanja ili kritike, slobodno pucaj...
 
Ajde razmisli malo sta pricas vise?
Kakav to projekat od 6-7 sati pa da se jos podeli izmedju vise programera? Znas li ti ista o poslu porgramera? Bez uvrede ali ja ponudu koju ovde iznosis, smatram za ponizavanje profesije programera.
Kao pocinjes neki biznis, treba ti neki softver cija izrada po tvom misljenju traje 6-7 sati a ako ima vise interesenata, neka podele "plen" od citavih 70 evra?
Daj, nemoj da se brukas i pises svasta.
Ako ces biznis bazirati na 70 evra vrednom softveru, neka ti je alal.
Samo nemoj se brukati sa tim smesnim ponudama. Osim ako pristajes da ti softver radi neki amater koji uz je pomoc helpa jedva procitao knjigu "za 10 dana postanite programer..."

Niko ozbiljan nece ni kresnuti masinu za te pare, a ako i nadjes nekoga, zelim ti srecu u svakom slucaju.
 
Ajde razmisli malo sta pricas vise?
Kakav to projekat od 6-7 sati pa da se jos podeli izmedju vise programera? Znas li ti ista o poslu porgramera? Bez uvrede ali ja ponudu koju ovde iznosis, smatram za ponizavanje profesije programera.
Kao pocinjes neki biznis, treba ti neki softver cija izrada po tvom misljenju traje 6-7 sati a ako ima vise interesenata, neka podele "plen" od citavih 70 evra?
Daj, nemoj da se brukas i pises svasta.
Ako ces biznis bazirati na 70 evra vrednom softveru, neka ti je alal.
Samo nemoj se brukati sa tim smesnim ponudama. Osim ako pristajes da ti softver radi neki amater koji uz je pomoc helpa jedva procitao knjigu "za 10 dana postanite programer..."

Niko ozbiljan nece ni kresnuti masinu za te pare, a ako i nadjes nekoga, zelim ti srecu u svakom slucaju.
Mislim da me ne razumes dobro. Sam projekat naravno da trazi vise od 6-7 sati mesecno, ono sto sam ja hteo da kazem jeste da je to minimum sto ocekujem od onog ko se prijavi.
Njega bih onda platio 70 evra mesecno. U tom slucaju, taj jedan programer sam nije dovoljan i trebace mi vise. Ako se prijavi jos jedan koji moze da radi 6-7 sati mesecno, i on ce dobiti 70 evra mesecno, naravno da nece da podele, to bi bilo malo debilno. Moj budzet je mnogo veci od 70 evra mesecno, samo kazem da je to minimalna plata za minimalan broj sati.

Jel ti sad malo jasnije o cemu se radi?
 
Nije, posto nemam sliku projekta, ali nema veze.

Da sam na tvom mestu, lepo bih rekao kakav projekat se radi, u smislu vremena, obima, predvidjenog budzeta, pa ko voli neka se prijavi. Raditi neki projekat sa vise programera nije nesto sto moze lako da se obavi, jer treba sve aktivnosti uskladiti, nacini komunikacije izmedju programera i programskih celina, tempo rada i alati itd,itd... Malo je to komplikovano sto hoces.

Ja sam nedavno imao ogroman problem kad je jedan od programera u timu za jedan od projekata koji radimo vise od godinu dana, otkazao. Morao sam naci u vrlo kratkom roku nekoga da ga zameni. Taj novi je morao ispuniti vise bitnih uslova. Jedva sam nasao i to nekog momka sa Filipina. Decko zna posao ali ce mu trebati dosta vremena da:
- razume sustinu projekta
- se upozna sa dosad uradjenim
- uvidi kako program funkcionise
- upotrebljava specificne alate koje koristimo
itd...

Hocu da kazem, rad vise programera na jednom projektu je dosta zapetljana stvar. Tim mora biti jedinstven i funkcionisati kao svajcarski sat, u suprotnom, ode mas' u propas'...
Ako ces angazovati vise programera, obavezno neka neko bude vodja projekta, manje ce te glava boleti.

Svako dobro
 
Nije, posto nemam sliku projekta, ali nema veze.

Da sam na tvom mestu, lepo bih rekao kakav projekat se radi, u smislu vremena, obima, predvidjenog budzeta, pa ko voli neka se prijavi. Raditi neki projekat sa vise programera nije nesto sto moze lako da se obavi, jer treba sve aktivnosti uskladiti, nacini komunikacije izmedju programera i programskih celina, tempo rada i alati itd,itd... Malo je to komplikovano sto hoces.

Ja sam nedavno imao ogroman problem kad je jedan od programera u timu za jedan od projekata koji radimo vise od godinu dana, otkazao. Morao sam naci u vrlo kratkom roku nekoga da ga zameni. Taj novi je morao ispuniti vise bitnih uslova. Jedva sam nasao i to nekog momka sa Filipina. Decko zna posao ali ce mu trebati dosta vremena da:
- razume sustinu projekta
- se upozna sa dosad uradjenim
- uvidi kako program funkcionise
- upotrebljava specificne alate koje koristimo
itd...

Hocu da kazem, rad vise programera na jednom projektu je dosta zapetljana stvar. Tim mora biti jedinstven i funkcionisati kao svajcarski sat, u suprotnom, ode mas' u propas'...
Ako ces angazovati vise programera, obavezno neka neko bude vodja projekta, manje ce te glava boleti.

Svako dobro
Hvala za savete. Ovo mi nije prvi projekat za koji angazujem vise programera, tako da znam kako to da organizujem. Ali ponovo, hvala za savete.

Takodje svako dobro.
 
Peruzzi, zar mislis da to bas tako ide?
Nijedan projekat ma kakav bio a da traje koji mesec, ne moze se podvesti pod "opustancija", u suprotnom bi momak i sam izdrndao na racunaru to sto treba. Cim projekat traje vise od mesec dana, nije "opustancija" veruj mi. Uvek slede novi i novi zahtevi i predlozi za doradu ovog ili onog itd...
Osim ako covek misli da ce angazovati programera na dan-dva u toku meseca. Ali ako misli angazovati programera ceo mesec svakodnevnim radom, ma kakva "opustancija" bila, bezobrazluk a ne "svoje misljenje" je uopste ponuditi takvu sumu.
Ako je angazovanje na par dana u toku meseca, voleo bih da vidim sta to programer onda treba da radi, kakav je to program koji se napise mesecnim radom od dan-dva. To znaci da bi decko da placa oko 2.5 evra dnevno, iliti oko 30centi na sat.
Svasta!
I meni deluje cudno na prvi pogled, mada ko zna. Sta me kosta da probam...

A i, kao sto rekoh, ne bi mi lose dosla dopuna budzeta :)
 
e pa onda otvori posebnu temu sa pitanjem :)

kreni redom da kucas stringgrid.cells. pa gledaj sta ce da izbaci posle ove tacke i snaci ces se lako.nije mi delphi sas instaliran. ako ne uspes javicu ti za neki dan

A sto se tice coveka komunicirali smo malo mailom i poprilicno pristojno deluje. Videcemo...
 

Back
Top