Delphi programeri
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Delphi programeri

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Cool Delphi programeri

Dobar dan..

Pripremam se da počnem neki biznis u Holandiji, za prvi projekat tražim Dephi programere. Iskustvo nije neophodno.

Radi se o jednoj Windows aplikaciji, plata je min. 70 evra mesecno. Više informacija o projektu i plati preko mejla.

Oko nove godine ću biti tamo u Srbiji, tako da možemo da se upoznamo pre početka.

E-mail: fuzzy@ansata.org
    MSN: msn@djordjeweb.nl

Đorđe

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Delphi programeri

70 evra mesecno?
    Previse brate, previse....propasce ti bzinsi kad delis tolike plate...

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Delphi programeri

Citat Original postavio codemaker Pogledaj poruku
    70 evra mesecno?
    Svako ima svoje misljenje;-)

Peruzzi nije na forumu
    је дошао тихо и ушао у легенду...
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

iskreno, zavisi o cemu se radi. ako je neka opustancija sto da ne. lepo bi mi doslo malo dopune ionako bednom studentskom budzetu

i'm in!

Neproveren član
    Učlanjen
    15.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Fuzzy Logic Pogledaj poruku
    Svako ima svoje misljenje
    Secem vene na ovu izjavu ... u sledecem izdanju nastavak:
    "Mislim dakle postojim"

A sto ne nadjes nekog Delphy programera u Holandiji i ponudis mu 70 eura mesecno? 8)

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Peruzzi Pogledaj poruku
    iskreno, zavisi o cemu se radi. ako je neka opustancija sto da ne. lepo bi mi doslo malo dopune ionako bednom studentskom budzetu

i'm in!
    Peruzzi, zar mislis da to bas tako ide?
    Nijedan projekat ma kakav bio a da traje koji mesec, ne moze se podvesti pod "opustancija", u suprotnom bi momak i sam izdrndao na racunaru to sto treba. Cim projekat traje vise od mesec dana, nije "opustancija" veruj mi. Uvek slede novi i novi zahtevi i predlozi za doradu ovog ili onog itd...
    Osim ako covek misli da ce angazovati programera na dan-dva u toku meseca. Ali ako misli angazovati programera ceo mesec svakodnevnim radom, ma kakva "opustancija" bila, bezobrazluk a ne "svoje misljenje" je uopste ponuditi takvu sumu.
    Ako je angazovanje na par dana u toku meseca, voleo bih da vidim sta to programer onda treba da radi, kakav je to program koji se napise mesecnim radom od dan-dva. To znaci da bi decko da placa oko 2.5 evra dnevno, iliti oko 30centi na sat.
    Svasta!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2005.
    Reputaciona moć
    48

70 evra mesecno?
    Ахаххаха јуууухухуху. Ти си бре највећи лик овде
    Samo jedan klub--samo jedan grad---
    samo Z E T A bre
    kakav partizan

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nijedan projekat ma kakav bio a da traje koji mesec, ne moze se podvesti pod "opustancija", u suprotnom bi momak i sam izdrndao na racunaru to sto treba. Cim projekat traje vise od mesec dana, nije "opustancija" veruj mi. Uvek slede novi i novi zahtevi i predlozi za doradu ovog ili onog itd...
    Osim ako covek misli da ce angazovati programera na dan-dva u toku meseca. Ali ako misli angazovati programera ceo mesec svakodnevnim radom, ma kakva "opustancija" bila, bezobrazluk a ne "svoje misljenje" je uopste ponuditi takvu sumu.
    Ako je angazovanje na par dana u toku meseca, voleo bih da vidim sta to programer onda treba da radi, kakav je to program koji se napise mesecnim radom od dan-dva. To znaci da bi decko da placa oko 2.5 evra dnevno, iliti oko 30centi na sat.
    Svasta!
    Uopste ne planiram da angazujem nekog da radi full-time i da ga za to placam 70 evra mesecno. Plata je minimalno 10 evra na sat, znaci za 6-7 sata placam te 70 evra (sto je minimum). Mislim, ne radi se o fabrikama odece u Kini.

Peruzzi, jesi li jos zainteresovan? Kolicina posla moze da se prilagodi tvojim potrebama i ostalim obavezama.

Ako neko jos ima pitanja ili kritike, slobodno pucaj...

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ok, tvoj biznis, tvoj problem, samo me zanima, kakav je to projekat na kome je dovoljno raditi 6-7 sati mesecno?

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: Delphi programeri

Ok, tvoj biznis, tvoj problem, samo me zanima, kakav je to projekat na kome je dovoljno raditi 6-7 sati mesecno?
    To je minimum koji ocekujem od onog ko se prijavi, znaci to je minimum slobodnog vremena koje trebas da imas.. Projekat ukupno zauzima vise od 6-7 sati, to je tacno, sto ne znaci da to nemoze da se podeli izmedju vise programera, zar ne?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ajde razmisli malo sta pricas vise?
    Kakav to projekat od 6-7 sati pa da se jos podeli izmedju vise programera? Znas li ti ista o poslu porgramera? Bez uvrede ali ja ponudu koju ovde iznosis, smatram za ponizavanje profesije programera.
    Kao pocinjes neki biznis, treba ti neki softver cija izrada po tvom misljenju traje 6-7 sati a ako ima vise interesenata, neka podele "plen" od citavih 70 evra?
    Daj, nemoj da se brukas i pises svasta.
    Ako ces biznis bazirati na 70 evra vrednom softveru, neka ti je alal.
    Samo nemoj se brukati sa tim smesnim ponudama. Osim ako pristajes da ti softver radi neki amater koji uz je pomoc helpa jedva procitao knjigu "za 10 dana postanite programer..."

Niko ozbiljan nece ni kresnuti masinu za te pare, a ako i nadjes nekoga, zelim ti srecu u svakom slucaju.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ajde razmisli malo sta pricas vise?
    Kakav to projekat od 6-7 sati pa da se jos podeli izmedju vise programera? Znas li ti ista o poslu porgramera? Bez uvrede ali ja ponudu koju ovde iznosis, smatram za ponizavanje profesije programera.
    Kao pocinjes neki biznis, treba ti neki softver cija izrada po tvom misljenju traje 6-7 sati a ako ima vise interesenata, neka podele "plen" od citavih 70 evra?
    Daj, nemoj da se brukas i pises svasta.
    Ako ces biznis bazirati na 70 evra vrednom softveru, neka ti je alal.
    Samo nemoj se brukati sa tim smesnim ponudama. Osim ako pristajes da ti softver radi neki amater koji uz je pomoc helpa jedva procitao knjigu "za 10 dana postanite programer..."

Niko ozbiljan nece ni kresnuti masinu za te pare, a ako i nadjes nekoga, zelim ti srecu u svakom slucaju.
    Mislim da me ne razumes dobro. Sam projekat naravno da trazi vise od 6-7 sati mesecno, ono sto sam ja hteo da kazem jeste da je to minimum sto ocekujem od onog ko se prijavi.
    Njega bih onda platio 70 evra mesecno. U tom slucaju, taj jedan programer sam nije dovoljan i trebace mi vise. Ako se prijavi jos jedan koji moze da radi 6-7 sati mesecno, i on ce dobiti 70 evra mesecno, naravno da nece da podele, to bi bilo malo debilno. Moj budzet je mnogo veci od 70 evra mesecno, samo kazem da je to minimalna plata za minimalan broj sati.

Jel ti sad malo jasnije o cemu se radi?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Nije, posto nemam sliku projekta, ali nema veze.

Da sam na tvom mestu, lepo bih rekao kakav projekat se radi, u smislu vremena, obima, predvidjenog budzeta, pa ko voli neka se prijavi. Raditi neki projekat sa vise programera nije nesto sto moze lako da se obavi, jer treba sve aktivnosti uskladiti, nacini komunikacije izmedju programera i programskih celina, tempo rada i alati itd,itd... Malo je to komplikovano sto hoces.

Ja sam nedavno imao ogroman problem kad je jedan od programera u timu za jedan od projekata koji radimo vise od godinu dana, otkazao. Morao sam naci u vrlo kratkom roku nekoga da ga zameni. Taj novi je morao ispuniti vise bitnih uslova. Jedva sam nasao i to nekog momka sa Filipina. Decko zna posao ali ce mu trebati dosta vremena da:
    - razume sustinu projekta
    - se upozna sa dosad uradjenim
    - uvidi kako program funkcionise
    - upotrebljava specificne alate koje koristimo
    itd...

Hocu da kazem, rad vise programera na jednom projektu je dosta zapetljana stvar. Tim mora biti jedinstven i funkcionisati kao svajcarski sat, u suprotnom, ode mas' u propas'...
    Ako ces angazovati vise programera, obavezno neka neko bude vodja projekta, manje ce te glava boleti.

Svako dobro

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nije, posto nemam sliku projekta, ali nema veze.

Da sam na tvom mestu, lepo bih rekao kakav projekat se radi, u smislu vremena, obima, predvidjenog budzeta, pa ko voli neka se prijavi. Raditi neki projekat sa vise programera nije nesto sto moze lako da se obavi, jer treba sve aktivnosti uskladiti, nacini komunikacije izmedju programera i programskih celina, tempo rada i alati itd,itd... Malo je to komplikovano sto hoces.

Ja sam nedavno imao ogroman problem kad je jedan od programera u timu za jedan od projekata koji radimo vise od godinu dana, otkazao. Morao sam naci u vrlo kratkom roku nekoga da ga zameni. Taj novi je morao ispuniti vise bitnih uslova. Jedva sam nasao i to nekog momka sa Filipina. Decko zna posao ali ce mu trebati dosta vremena da:
    - razume sustinu projekta
    - se upozna sa dosad uradjenim
    - uvidi kako program funkcionise
    - upotrebljava specificne alate koje koristimo
    itd...

Hocu da kazem, rad vise programera na jednom projektu je dosta zapetljana stvar. Tim mora biti jedinstven i funkcionisati kao svajcarski sat, u suprotnom, ode mas' u propas'...
    Ako ces angazovati vise programera, obavezno neka neko bude vodja projekta, manje ce te glava boleti.

Svako dobro
    Hvala za savete. Ovo mi nije prvi projekat za koji angazujem vise programera, tako da znam kako to da organizujem. Ali ponovo, hvala za savete.

Takodje svako dobro.

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Svasta!
    I meni deluje cudno na prvi pogled, mada ko zna. Sta me kosta da probam...

A i, kao sto rekoh, ne bi mi lose dosla dopuna budzeta

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ma ti si covek kome vredi poveriti neki projekat.
    Samo pripazi o cemu se radi, veruj mi, suvise dugo sam u tim vodama a da ne primetim kad nesto ne stima.

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

A sto i nisam?

Salu na( )stranu, cenim savet strucnjaka. Hvala

Početnik Visual_basic (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li neko zna kako mogu da se unose vrednosti u stringgrid polje?Imam problema sa tim kada se pokrene program nece da se unose vrednosti. Muchila sam se celog dana i ne mogu da se setim kako ide . help!

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Off Topis Starts
    Pa kad vec programiras u Delphi, mogao je i nick da bude "Dephi" ?
    Off Topis Ends

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala puno, ali ja sam pochela da programiram u VB i drag mi je zbog toga... Zbog toga mi je nick VB

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

e pa onda otvori posebnu temu sa pitanjem

kreni redom da kucas stringgrid.cells. pa gledaj sta ce da izbaci posle ove tacke i snaci ces se lako.nije mi delphi sas instaliran. ako ne uspes javicu ti za neki dan

A sto se tice coveka komunicirali smo malo mailom i poprilicno pristojno deluje. Videcemo...

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Drago mi je sto ste se trudili da mi pomognete
    Jedva sam nashla: u podeshavanju stringgrid polja svostvo GoEditing na true od falsa treba da se prebaci.

Početnik
    Učlanjen
    22.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Visual, jel mozes sledeci put za takva pitanja da otvoris novu temu? Fala puno...

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

A zasto? Da nije nje, tvoja tema bi do sada potonula....u zaborav :-)
    Čiste ruke
    Hladna glava
    I vatreno srce

Peruzzi nije na forumu
    Domaćin Peruzzi (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92