ako neko zna molim da mi kaze

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Hocu da narucim paket iz SAD koji bi mi poslali preko UPS International Priority Mail, u pitanju su neke cizmice, pa me zanima da li se na takvu posiljku placa carina, porez ili kakve slicne dazbine, i da li paket stize u postu ili je u pitanju kucna dostava. Posto to nikada ranije nisam radila, svako iskustvo mi je dobrodoslo, unapred svima hvala :)
 
Hocu da narucim paket iz SAD koji bi mi poslali preko UPS International Priority Mail, u pitanju su neke cizmice, pa me zanima da li se na takvu posiljku placa carina, porez ili kakve slicne dazbine, i da li paket stize u postu ili je u pitanju kucna dostava. Posto to nikada ranije nisam radila, svako iskustvo mi je dobrodoslo, unapred svima hvala :)

kod nas se placa osim ako nisi Ja pa ne placas nista i ne otvaraju ti paket...samo dodjem, preuzmem paket i smrchem...
 
zavisi od paketa... gabarita,.... tezine....
za tako nesto ce verovatno da ti otvore na carini.... procene vrednost, ti platis, uzmes... ponekad malo dave, ali nije strasno.... mislim da se na tako nesto ne placa carina.....probaj da pozoves courier-a: ups, dhl,.. whatever, ... oni vec znaju
 
lepo vas pita gospodjica14 vas lepo pita, a vi joj sad objasnite koliko je pogresna, i da joj cizme mozda nisu ni potrebne,
A sto uopste da kupuje cizme, kad imas monitore na snizenju?!


ps
meni otvaraju svaki paket i paketic !
Uglavnom ne placam carinu.

pps
ja bih tek sad narucio tri leve cizme iz venecuele !
 
imas i internet ducan na kosancicevom vencu...tu mozes da narucis sta hoces,i da ti posalju...mislim da donose na kucnu adresu,ali jedino sto je skupa carina...ja htela isto neke cizme,carina bi me samo kostala 3.500,00,a cizme otprilike kostaju 40 $...i jos tako nesto sitno da poplacas...otprilike se ceka mesec dana ako imaju na lageru...ipak,ako te zanima,detaljnije se raspitaj...mozda ako jos neko hoce da kupi,onda prepolovite carinu...tako ispadne jeftinije...a i sigurnije je nego da narucujes na svoju ruku...pozz
 
mozhesh da kupish u srbiji mozhesh da kupish u srbiji...napali ko mutavi...mozhe da kupi i u pakistanu...al u US su jeftinije 10x

ne znam ja sam naruchivao neshto al to su mali paketitji...e da a jedna firma mi je rekla da ispod 50$ ne platjash carinu...mada mozhda to vazhi samo za americhku carinu...elem bili su ljubazni pa su na moj paket stavili da koshta 30$ a bio je malen pa nashi nisu otvarali...ne znam nisam siguran kako to shljaka...ma poshta u srbiji haaaa...ma mislim sve u srbiji haaaa...
 
Hocu da narucim paket iz SAD koji bi mi poslali preko UPS International Priority Mail, u pitanju su neke cizmice, pa me zanima da li se na takvu posiljku placa carina, porez ili kakve slicne dazbine, i da li paket stize u postu ili je u pitanju kucna dostava. Posto to nikada ranije nisam radila, svako iskustvo mi je dobrodoslo, unapred svima hvala :)

Dobro se raspitaj..zadnji put kada sam htela da kupim nesto preko neta i to bas sa americkog trzista ( nisu knjige preko Amazona)..ispostavilo se da je postarina trebala da bude skoro 200 evra,blizu 50% vrednosti same robe......jako su skupi ti postanski troskovi ..posebno DHL..pa sam popizdela i odustala..i da.. ne stize za 24 h ..kao sto je na reklamama..provereno
 
Да, бројеви су различити код нас и преко баре.

И ако си мислила да ћеш проћи јефтиније - вараш се. Док платиш царину, порезе, пдв, пдв на пдв, дође ти исто.
 

Back
Top