mamin sin

mara_

Obećava
Poruka
65
pod utiskom sam rečenicom majke mog bivšeg momka : " ... moj sin je između majke i devojke izabrao majku, devojku uvek može da nađe ..."
strašno, ko je tu normalan ? i da li mora da se bira ?
 
Vazi...ali i mama je smrtno bice...a starija je od devojke bar dvadeset godina i po logici stvari otici ce u vecna lovista pre...i sta ce onda biti sa maminim sinom, nezenjom u 50toj:lol: Bljak, fuj! Dobro te je bivsi:roll:
 
pod utiskom sam rečenicom majke mog bivšeg momka : " ... moj sin je između majke i devojke izabrao majku, devojku uvek može da nađe ..."
strašno, ko je tu normalan ? i da li mora da se bira ?

Ma one to kazu samo da povrede 'nezeljenu' snajku.
Takodje, ne postoji preklopna tacka majke/devojke da bi sin mogao da bira sve i da hoce.
 
Mrtav sam ozbiljan, i sada se ne zezam
samo da pitam:

1. kako neko ko ima potomka starosti preko 20 godina, moze da se oseca tom nekoma kao "majka"... ili "otac" ???????
2. kako neko ko ima preko 20 gidna moze bilo kome da se oseca kao "sin".... "tjerka"..... "dete" ???????????????

ovo nikako da shvatim, i ozbiljno pitam?
Svoj stav sam izneo mnogo puta.
 
Mrtav sam ozbiljan, i sada se ne zezam
samo da pitam:

1. kako neko ko ima potomka starosti preko 20 godina, moze da se oseca tom nekoma kao "majka"... ili "otac" ???????
2. kako neko ko ima preko 20 gidna moze bilo kome da se oseca kao "sin".... "tjerka"..... "dete" ???????????????

ovo nikako da shvatim, i ozbiljno pitam?
Svoj stav sam izneo mnogo puta.

Zato sto jeste majka, otac, sin, cerka, dete?
 
Zato sto jeste majka, otac, sin, cerka, dete?

dobro, ti si samo rekao isto sto i ja, ne vidim gde je objasnjenje !?

ok, zakljucao si mozak,....probaj sad da objasnis i meni i sebi: na koji nacin, i koja je funkcionalna veza izmedju termina koje podrzavas i realnih osoba sa licnom kartom.
To sto neko nekome jeste bioloska mama, u periodu kada mladunac postane polne zreo/la za reprodukciju, ....u postfazi drustvene inicijacije, itd.... podrazumeva sta.. ??????
 
da objasnis i meni i sebi: na koji nacin, i koja je funkcionalna veza izmedju termina koje podrzavas i realnih osoba sa licnom kartom.
To sto neko nekome jeste bioloska mama, u periodu kada mladunac postane polne zreo/la za reprodukciju, ....u postfazi drustvene inicijacije, itd.... podrazumeva sta.. ??????
Ti još jedan koji je odrastao u konzervatorijumu? Da, mora da je tužno kada gospodina oca i gospođu majku viđaš za vreme raspusta. I to ne rado, jer ni ti ni oni niste svikli jedni na druge, te s toga sa nestrpljenjem očekujete da se oslobodite tih neugodnosti, što će uslediti nedugo nakon ulaska mladunca u, pre svega, funkcionalnu zrelost. Naravno, setićeš se da si imao nešto što se zove roditelji prilikom rasprave o njihovoj ostavštini, ali to je već druga priča.
 
Ti još jedan koji je odrastao u konzervatorijumu? Da, mora da je tužno kada gospodina oca i gospođu majku viđaš za vreme raspusta. I to ne rado, jer ni ti ni oni niste svikli jedni na druge, te s toga sa nestrpljenjem očekujete da se oslobodite tih neugodnosti, što će uslediti nedugo nakon ulaska mladunca u, pre svega, funkcionalnu zrelost. Naravno, setićeš se da si imao nešto što se zove roditelji prilikom rasprave o njihovoj ostavštini, ali to je već druga priča.

ok, ti ovde vids sebe kao zastitnika .... necega..... ?!
a od koga branis ...."roditelje".... ja ih svakako ne napadam!
Osim PinkFloyd sablonizovanog otudjenja, i previse Balaseviceve ljigave patetike, ti i dalje nisi odgovoiro na moje pitanje!
Aj sad zapni muski, i probaj da procitas sta pitam, i probaj sebi da odgovoris :)

ps
naravno da nisam odrastao u konzervatorijumu,... whatever .... :)
A samo dobri Bog moze da nagradi moje roditelje, i da im plati za super zezanje i strpljenje koje su imali samnom :) .... i jos uvek se dobro zezamo :)
 
Vidi dečko, ja niti sam stručan niti voljan da se upuštam u tumačenje nerazgovetnih konstrukcija koje neki vunderkind postuje ovuda. Ako ti je baš stalo da neko zapne i izmozga šta sve nisi rekao, obrati se u odgovarajuću ustanovu. Pitaj na pdf-u Zdravlje da te upute. Do tada bih te zamolio da ovde jasno iznosiš svoje mišljenje ili šta te muči, makar da ne bi svakom ponavljao kako te nisu razumeli.
 
Coffein, ti mešaš dve stvari: odnose među ljudima (otac, majka, dete) i (pre)zaštitničku ili (pre)zaštićenu poziciju koju ljudi na žalost tako često zauzimaju u tim porodičnim odnosima (i u svetu, a kod nas je to izraženije, da ne ulazimo u razloge).
ukratko
Normalno je da ja svoje roditelje volim i da ih poštujem i da mi je do njihovog mišljenja još uvek stalo i da znam da mogu da se oslonim na njih. Normalno je da oni budu ponosni na mene i da za mene žele najbolje.
Nije normalno da se raspituju sa kim kad i gde izlazim ili da mi biraju društvo, da me noću zovu na mob da vide zašto nisam kod kuće. Nije normalno da ja na mogu da donesem bilo kakvu odluku bez njihovog odobrenja.

vidiš razliku?
 
DisMisaL,
cije je problem sto ti ponesto ne razumes ? :) :) :)
Ne vidim sta je tebe ugrozilo da izrazavas animozitet, rezis.... whatever ... :)
za ono "decko" i "vunderkind" ocu da te vodim na pice ... ako se ne plasis :)

very hostile environment :(

roger & over
:)
 
Coffein, ti mešaš dve stvari: odnose među ljudima (otac, majka, dete) i (pre)zaštitničku ili (pre)zaštićenu poziciju koju ljudi na žalost tako često zauzimaju u tim porodičnim odnosima (i u svetu, a kod nas je to izraženije, da ne ulazimo u razloge).
ukratko
Jao, nemoj samo svet-Srbija relacije. Tako i neki Bušman može da kaže da u drugim pustinjama nije kao u njegovoj.
 

Back
Top