kako resiti ovo?

forgotten vampire

Primećen član
Poruka
558
Zivim u jednoj lepoj porodici. Nemamo nikakve tajne i svako sa svakim moze ljudski da razgovara. Nije to neka savrsena porodica, cesto se i svadjamo, ali bitno je da je puno razumevanja medju nama. Jedina stvar koja meni rusi sve jeste moja mladja sestra. S obzirom na to da sam prilicno lenja, neodgovorna, tvrdoglava i verovatno "crna ovca", svi mi pomalo skrecu paznju na to da treba malo da se promenim.Ok. Pokusavam da budem bolja. Ali ta mladja sestra (i to samo god. dana mladja od mene) koja bi trebalo najvise da bude na mojoj strani-cini mi se da me ne voli. Ponasa se prema meni kao da je starija 10 god. i stvarno me cesto "ujede za srce". Ja se s njom lepo slazem, ali ponekad pretera. Meni je dosta jedna starija sestra, ne trebaju mi dve! To sam i njoj rekla, ali ona nastavlja po svome-po ceo dan samo skrece paznju mami na mene, kaze kako sam ovakva ili onakva... Normalno da ne mogu da kazem mami nekad: Ej, sinoc sam se bas napila! Mislim, moram nesto i da sakrijem, ali nema sanse, tu je moja mladja sestra koja me uvek ocinkari. I kako da joj stavim do znanja da mi to njeno ponasanje ide na zivce i da me povredjuje u isto vreme?:confused:
 
heh, znam ja to... kad porastete..... ali nije fer... obe smo nekako i pametnije i razumnije od vrsnjaka... Bas sam zbog toga i mislila da ce i nas odnos biti drugaciji.. Da cemo se lepse slagati... Sad, a ne kasnije.........
 
Znas onu Jacques Prevert-a

"Takva sam kakva sam
Baš tako sam stvorena"

Reci joj to...Moras pokazati svoje JA...ili ima da te nema.
Imam drugaricu koja ima 32 i ima isti problem... nikada taj problem nije nestao...ali ona prosto nema svoje ja...sestra je to videla ...i udri. Suprodstavi se dok si na vreme.
 
Moras da razumes i nju, ona ima dve starije setre, ona se bori za malo paznje, pa joj se cini da si joj ti nabliza meta koju moze da prosisa, tj da pokaze klako i ona nesto vise vredi, za sad, samo od tebe

Ne obracaj paznju, proci ce ti zivot u resavanju tudjih problema. A tvojoj setri ce da sine da si joj ipak potrebna kao starija, i sama ce promeniti misljenje.
 
А колико година имате?
Мислим, ако имате по 15-16 онда је сасвим разумљиво, али ако имате по десет година више...онда....хмм...

Види овако: ти си таква:''лења, неодговорна, тврдоглава, црна овца''..и очигледно ти се допада та улога у породици. Твоја сестра је очигледно другачија и нашла је други начин да се избори за своје место у породици и да скрене пажњу родитеља на себе...

Моја старија сестра је увек била тако мало луфтика, необавезна, често правила џумбуса око себе и на тај начин скретала пажњу и родитеља и околине.
Шта је мени остајало? Ја нисам могла да будем иста таква, јер је то био њен начин. Ја сам (несвесно, кроз одрастање) изабрала да будем ''добро дете''', савесно, одговорно, без проблема...и на тај начин сам нашла свој модел понашања и опхођења према другима. (Наравно, нисам била цинкарош.)
Значи, различите сте, не можеш очекивати да она буде као ти, али можеш јој рећи да је волиш и да очекујеш од ње да ти буде савезник као што ћеш и ти бити њој. Изградите бољи однос (то и од тебе зависи једнако колико и од ње), имајте своје мале тајне, ћућорења, поверавања и немојте међусобно да се борите за наклоност родитеља.
 
e deco tako to sad biva u tim godinama, ali ne brini sredice se i to, i obe morate da imate razumevanja jedna za drugu, i znajte da sutra kad budete stariije vi imate samo da se oslonite jedana na drugu, zato nek vam to uvek bude napomena pa ce bar jedna da popusti....i ovaj zivot je ipak jedan ali vredan...i znam da ovo nije nikakva uteha i ohrabrenje ali ces se setiti ovoh mojih reci....pozdrav za obe i ja imam isto dve ali ih ucim i tu sam da nadgledam da se isuvise vole....sto veruj mi jesu i lepo se slazu...:lol:
 
maricicak, pokusala sam, ali jednostavno, pravila sam mnogo vece gluposti od nje, tako da nema vajde... npr., ona se nikad nije napila, nikad nije zapalila cigaretu iz zezanja i sl.
a sad dzabe sve, to sto ja postajem bolja nece promeniti moju proslost.... tako da i dalje moze da me ucenjuje....
 

Back
Top