Komp na TV

Klothius

Ističe se
Poruka
2.109
Dakle resih ja da povezem svoj komp na TV i koliko se ja secam to je radilo dobro dok sam imao 7900GS i njen originalni s-video kabl. ALI sada imam X550 i imam neki hamin s-video na SCART kabl kojim povezujem tv i graficku i imam sledeci problem. Slika je crno-bela. Prebacivao sam u razne formate, probao razne stvari i slika je ista. A kad nesto pustim preko wmp-a, taj video ne vidim. Sta mislite? Da li je do kabla ili do kartice ili do CCC-a ili do TV-a ili do neceg levog?
 
Imam najnovije drajvere, probao sa raznim podesavanjima i sve. Ali bez uspeha. :( Jedino da probam ono sa spajanjem ona dva pina, ali ovaj tv mi sluzi i za PS2 tako da ako mu sjebem ulaz..... Ima jos neko ideju? Mom ortaku sa istom karticom(samo od ASUS-a) i istim kablom i starijim tv-om je radilo. Probacu sada da instaliram drajvere koji su dosli uz karticu...mozda ce oni raditi.
 
Ne znam kako je na ATI karticama. Na nVidia karticama je bio problem sa scartom kod starijih drajvera. Video output format nije automatski prepoznavao scart pa se moralo rucno podesiti na composite da bi se pojavila boja. Sada je to ispravljeno u novijim drajverima.

Ovo drugo nisam bas razumeo. Verovatno si podesio na dual view umesto na clone.

Podesi i da Full screen device bude Secondary display.
 
1.Moj je povezan na TV treba da ga stavis na PALB signal ali ti pravi problem mozda osvezavanje ekrana smanji ga.
2.Taj problem sa crnom slikom imam i ja i resava se jednostavno(problem je u drajveru i kodecima ) ,a resenje je jednostavno ili promeni program (ja koristim Power cinema 5 ) ili svaki put kada pustis nesto u ati control panelu u postavkama za TV posvetli malo sliku i onda je vrati na normalu i slika ce ti se pojaviti.
3.U koliko to neresi problem kupi Banbridge s-video to rgb adapter kosta 200 dinara jer ti je mozda problem u kablu.
 
Hehe...a ja uzeo kabl od ortaka koji je placen 700 dinara lol . Probao sam da menjam osvezenje. Hvala na predlozima....danas cu da probam da nadjem negde davno zaboravljeni disk od moje kartice i da probam sa tim drajverima. Znam kako je kod nVidie zato sto sam imao 7900GS. Sinoc sam izmenjao sva podesavanja koja postoje u CCC-u vezana za TV i nista.
 
Pazi lako je moguće da je do nekih nekompatibilnosti između hardvera i tv-a , ja kući imam naprimer dva DVD plejera , prvi put kada sam kupio prvi i zakačio na tv preko scart-a imao sam samo crno belu sliku i nikakva podešavanja nisu pomagala , dok je na drugom tv-u taj plejer funcionisao besprekorno , kada sam kupio drugi plejer on je radio fantastično na oba televizora priključen na scart izlaz. nije do kabla jer sam radio svakakve kombinacije pa nije se ništa menjalo
 
Kopernikus 21C99 ako ti to nesto znaci. Imam i jedan NEC-ov, ali nisam jos probao na njemu posto me mrzi da prebacujem i komp od 10kg i monitor u drugu sobu. Ali ako menjanje drajvera ne uspe moracu i to da probam.
 
Kopernikus 21C99 ako ti to nesto znaci. Imam i jedan NEC-ov, ali nisam jos probao na njemu posto me mrzi da prebacujem i komp od 10kg i monitor u drugu sobu. Ali ako menjanje drajvera ne uspe moracu i to da probam.

I moj je isto djubre:lol: od televizora i radi lepo sa kompom(napominjem da mene zevzece drajveri malo tj. neki put nece da prebaci sliku na njega)
 

Back
Top