Ekoloska mafija (zelena mafija)
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ekoloska mafija (zelena mafija)

Guest

Podrazumevano Ekoloska mafija (zelena mafija)

Sta mislite o ekoloskoj mafiji (zelena mafija)kod nas. Planiram da napisem jedan rad o tome
    nora3

vezmar
    Guest

Podrazumevano Re: ???

Citat Original postavio Anonymous
    Da budem iskrena, prvi put cujem za taj termin. Hoces li, molim te, to malo da pojasnis, jako me zainteresovalo.
    nora3

zbunjeni cvet
    Guest

Podrazumevano Re: ???

Citat Original postavio vezmar
    Citat Original postavio Anonymous
    Da budem iskrena, prvi put cujem za taj termin. Hoces li, molim te, to malo da pojasnis, jako me zainteresovalo.
    nora3
    Da, i mene interesuje sta je zelena mafija
    ajde objani, mozda i mogu da pomognem

zeleno
    Guest

Podrazumevano

Zelena mafija, dakle, je...kao sto samo ime kaze - zelena! Pojam se odnosi na:
    1) pojavu mladog zelenog povrca na pijacama:
    a) u organizaciji individualnog poljoprivrednog proizvodjaca gde se pojavljuje kao "vezica" ili "komad", a mozda i kao "kilo".(nisu evidentirane mafijaske organizacione strukture, eventualno samo pojedinacna delovanja)
    b) u organizaciji nakupaca i preprodavaca (pojavni oblici povrca su isti, dakle, "vezica"....itd.)(mafijaska organizacija - "zelena mafija" - evidentirana i opisana u strucnoj literateri)
    2. organizovanje povrca u prirodnim uslovima (u bastama su to "leja", "red", "vrsta") a u kojima se pojavljuje korov, odnosno "zelena mafija" koji svojim subverzivnim i kriminalnim delovanjima razara zdravo tkivo drustva odnosno leje, reda...itd.
    3. nedovoljno sazrele mafijase, tj. pripadnike kriminalnih organizacija koji su ili suvise mladi (14-15 godina) ili pocetnici u delatnosti.
    4. osobe koje se oblace u zeleno, od glave do pete, i imaju okacen bedz na kojem pise "mafija".
    5. osobe koje pasionirano recituju Lorku "Zeleno, volim te zeleno" kako privatno tako i na javnim mestima (i mogu imati bedz na kojem pise "mafija")
    Toliko je meni poznato...Ako neko zna nesto sire o istom , please....

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio zeleno
    Zelena mafija, dakle, je...kao sto samo ime kaze - zelena! Pojam se odnosi na:
    1) pojavu mladog zelenog povrca na pijacama:
    a) u organizaciji individualnog poljoprivrednog proizvodjaca gde se pojavljuje kao "vezica" ili "komad", a mozda i kao "kilo".(nisu evidentirane mafijaske organizacione strukture, eventualno samo pojedinacna delovanja)
    b) u organizaciji nakupaca i preprodavaca (pojavni oblici povrca su isti, dakle, "vezica"....itd.)(mafijaska organizacija - "zelena mafija" - evidentirana i opisana u strucnoj literateri)
    2. organizovanje povrca u prirodnim uslovima (u bastama su to "leja", "red", "vrsta") a u kojima se pojavljuje korov, odnosno "zelena mafija" koji svojim subverzivnim i kriminalnim delovanjima razara zdravo tkivo drustva odnosno leje, reda...itd.
    3. nedovoljno sazrele mafijase, tj. pripadnike kriminalnih organizacija koji su ili suvise mladi (14-15 godina) ili pocetnici u delatnosti.
    4. osobe koje se oblace u zeleno, od glave do pete, i imaju okacen bedz na kojem pise "mafija".
    5. osobe koje pasionirano recituju Lorku "Zeleno, volim te zeleno" kako privatno tako i na javnim mestima (i mogu imati bedz na kojem pise "mafija")
    Toliko je meni poznato...Ako neko zna nesto sire o istom , please....
    tek mi sada nista nije jasno, pa objasnite, molim vas!

Guest

Podrazumevano

Noro, napisa li rad o zelenoj mafiji?

Slične teme

1. mafija
    Autor benjox u forumu Akcione igre
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.07.2009., 21:52
  2. MAFIJA 2
    Autor toma_gts u forumu Akcione igre
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 18.12.2007., 22:43