POVRATAK POSLE ILEGALNOG BORAVKA

outlook

Početnik
Poruka
6
Dobar dan svima!

Nakon dve godine ilegalnog boravka u Evropi, hocu da upisem master, sto znaci - treba da se vratim u Beograd i da izvadim studentsku vizu.

Ako iko ima iskustva s povratkom posle ilegalnog boravka, molim vas da mi preporucite najbolji nacin da se vratim u Srbiju a da mi ne lupe neku zabranu. Idealno bi bilo da mi ne lupe nikakav pecat.

Hvala unapred na svim dobronamernim komentarima!
 
Najbolje bi bilo da se ne vracas avionom...ali Pajamaca ima pravo, vazno je gde si?

Ja sam samo jedanput to uradila, tj. ostala nekoliko meseci u FR a imala vizu na 10 dana , i nisam razmilsljala glavom...tj. nisam ni znala za varijantu da cak mogu da te privedu i drze u pritvoru nekoliko dana ... ako na granici , pri povratku , shvate da si prekoracio... To se desilo mom drugu , isli smo negde u isto vreme. Meni nije, jer sam imala ludacku srecu, pa mi je tip na aerodromu...posto me pitao " Zbog cega sam to uradila i da li znam da sada moze da se desi to i to....." samo pozeleo sretan rodjendan.. ( imala sam srece da je povratak padao na moj rodjendan ) i nije mi udario nikakav pecat...te ja i dan danas putujem najnormalnije.
Znam da mi na nekim granicnim prelazima, a kada sam isla kolima, pasos nisu ni pogledali....npr Italijani...
Toliko.
 
Cao svima,
Izvinjavam se zbog nepotpunih podataka; naime, vracam se iz Spanije.
Zasto sam ostala tako? Pa, ne znam sta da im kazem ako pitaju: zato sto sam htela da ostanem, a moja zemlja je vodila losu politiku poslednjih godina i ne mislim da to meni treba da odredjuje zivotne puteve? :?

Mogu da kazem da sam pokusala da legalizujem boravak, sto je tacno, da nisam uspela i da se vracam.

Da li mi neko savetuje da vadim putni list u konzulatu?
 
Ja sam boravio nekoliko godina u Svedskoj, ne bas nelegalno, ali kada sam izlazio iz Svedske, rekli su mi da imam zabranu ulaska dve godine. Nisu mi udarili nikakav pecat, ali su me verovatno ubacili u nekakav njihov "sistem". Kada sam sledeci put trazio vizu za Grcku nisam imao nikakav problem.
 
Hmm...teška situacija....ja to iz iskustva.....

- Ako ideš avionom, dobićeš sigurno zabranu ulaska na 5 godina
- Ako kreneš vozom, autobusom, rizikuješ da te zaista u nekoj rutinskoj akciji pritvore, dok ne vide šta će sa tobom

Treba samo da stigneš do Italije, Austrije ili Madjarske, a posle je lako.

To što su neki ovde pisali da će da te na granici uhapse i stave u zatvor, je najobičniji Science Fiction.
NIKO nije lud da te hapsi i da ti plaća hranu u zatvoru, kad ti već želiš da izadješ iz zemlje. Jedino ako si napravila neke veće svinjarije, osim prekoračenja ostanka.

Ako se odlučiš za varijantu da kreneš vozom, autobusom, i uspešno stigneš do ovih granica, onda ti mogu dati uputstva za dalje.....

Vadjenje putnog lista u ambasadi NIJE rešenje. To je moglo da prodje dok nisu bili umreženi kompjuterima. Sada bi samo imala trošak taksi, naš pasoš ti više ne bi vredeo, pa opet troškovi vadjenja novog, a time NIŠTA ne dobijaš, oni će te svakako upisati na crnu listu.

Ako imaš pasoš, imaš šanse da se provučeš...

O tome više kasnije....u drugoj epizodi....
 
Hmm...teška situacija....ja to iz iskustva.....

- Ako ideš avionom, dobićeš sigurno zabranu ulaska na 5 godina
- Ako kreneš vozom, autobusom, rizikuješ da te zaista u nekoj rutinskoj akciji pritvore, dok ne vide šta će sa tobom

Treba samo da stigneš do Italije, Austrije ili Madjarske, a posle je lako.

To što su neki ovde pisali da će da te na granici uhapse i stave u zatvor, je najobičniji Science Fiction
.
NIKO nije lud da te hapsi i da ti plaća hranu u zatvoru, kad ti već želiš da izadješ iz zemlje. Jedino ako si napravila neke veće svinjarije, osim prekoračenja ostanka.

Ako se odlučiš za varijantu da kreneš vozom, autobusom, i uspešno stigneš do ovih granica, onda ti mogu dati uputstva za dalje.....

Vadjenje putnog lista u ambasadi NIJE rešenje. To je moglo da prodje dok nisu bili umreženi kompjuterima. Sada bi samo imala trošak taksi, naš pasoš ti više ne bi vredeo, pa opet troškovi vadjenja novog, a time NIŠTA ne dobijaš, oni će te svakako upisati na crnu listu.

Ako imaš pasoš, imaš šanse da se provučeš...

O tome više kasnije....u drugoj epizodi....

Taj neko sam slucajno ja. I posto si ovde dovoljno dugo, i vrlo dobro znas sta i kako pisem u svojim postovima, kao sto to znaju i ostali...mogao si da shvatis da nemam ama bas nikakvog razloga da lazem. Prema tome to se dogodilo...i nije bilo " Science fiction " u pitanju...i nije moj drug napravio ama bas nista zbog cega bi morao da provede nekoliko dana u pritvoru....vec je zaista samo prekoracio dozvoljeno vreme boravka....I molim te da prvo proveris pre nego , kao sto ti vec to i umes , ospes paljbu.
I da...nemoj sad samo da pocnes da se pozivas na svojih 68 zanimanja koje si promenio...pocev od kelnera do turistickog vodica....jer da si ozbiljno radio barem jedan od ovih poslova , na njemu bi se i zadrzao.
Toliko.
Devojku savetujem da poseti forum
http://www.elitesecurity.org
Tamo postoji ceo podforum posvecen ovom pitanju.
 
To što ti patiš od PMS, pa si nervozna, to je T V O J problem, i reši ga sama, mi ovde pokušavamo da pomognemo.....

A pomoći NEĆEMO pričama tipa ''rekao mi brat od tetke poznanika moje komšinice itd....''

Ja ovde iznosim ISKLJUČIVO LIČNA ISKUSTVA.

Priča o hapšenju na granici mi čak ne liči ni kao gnusna laž, već više kao šizofrenija...

Mene čak nisu uhapsili na granici ni kada sam pokušao da isteram auto skinut sa lizinga. To je već OZBILJAN prekršaj. Samo su mi ga privremeno oduzeli, dok nisu proverili, i onda mi ga vratili uz napomenu da više to ne pokušavam, jer nije dozvoljeno.

Hapšenje zbog prekoračenja dužine ostanka je moguće samo u UNUTRAŠNJOSTI zemlje, a ne i na granici.

Tvoje osvrtanje na moje menjanje zanimanja.....Ja sam uvek prelazio na bolje zanimanje, isključivo MOJOM voljom....i za mene su nesposobni oni koji ceo život provedu radeći za šalterom u banci, a ne oni koji jednog dana čiste bazen, a sledećeg postanu šef odeljenje u turističkoj agenciji....i to u STRANOJ zemlji....

Istina, jednom i to samo jednom sam ja dobio otkaz, i to radeći u Srbiji, u turističkoj agenciji, kada sam gazdarici na sastanku pred svima rekao kao sada tebi da ima boljih načina ublažavanja PMS-a od neosnovanog pljuvanja i pričanja PRAZNIH priča....
 
To što ti patiš od PMS, pa si nervozna, to je T V O J problem, i reši ga sama, mi ovde pokušavamo da pomognemo.....

A po moći NEĆEMO pričama tipa ''rekao mi brat od tetke poznanika moje komšinice itd....''

Ja ovde iznosim ISKLJUČIVO LIČNA ISKUSTVA.

Mene čak nisu uhapsili na granici ni kada sam pokušao da isteram auto skinut sa lizinga. To je već OZBILJAN prekršaj. Samo su mi ga privremeno oduzeli, dok nisu proverili, i onda mi ga vratili uz napomenu da više to ne pokušavam, jer nije dozvoljeno.

Hapšenje zbog prekoračenja dužine ostanka je moguće samo u UNUTRAŠNJOSTI zemlje, a ne i na granici.

Tvoje osvrtanje na moje menjanje zanimanja.....Ja sam uvek prelazio na bolje zanimanje, isključivo MOJOM voljom....i za mene su nesposobni oni koji ceo život provedu radeći za šalterom u banci, a ne oni koji jednog dana čiste bazen, a sledećeg postanu šef odeljenje u turističkoj agenciji....i to u STRANOJ zemlji....

Istina, jednom i to samo jednom sam ja dobio otkaz, i to radeći u Srbiji, u turističkoj agenciji, kada sam gazdarici na sastanku pred svima rekao kao sada tebi da ima boljih načina ublažavanja PMS-a od neosnovanog pljuvanja i pričanja PRAZNIH priča....

Jel to najoblje sto umes ? PMS ?
Smesan si.
Devojka uostalom sve sto sam rekla moze da proveri na pomenutom forumu. Toliko.
 
E hvala svima na odgovorima, narocito ovoj devojci koja mi je preporucila elitesecurity forum, samo jos da nadjem gde je taj podforum. :) ali naci cu ga sigurno :)

Ja ne mislim da sam uradila nesto lose sto sam ostala ovde, i iskreno se nadam da nece biti problem da prodjem, reci cu na primer da sam bila bolesna, imam zdravstvenu knjizicu ovde (zdravstveno osiguranje je besplatno za sve i podsticu ljude da vade zdravstvene kartice) i videcu da povadim neku papirologiju ili sl.

A ako bas rese da mi zabrane ulaz, sta ja tu mogu? Moram da rizikujem, mada ovako nije lose, ne mogu da napredujem profesionalno i ne mogu da putujem, pa bi mi i u Beogradu bilo bolje nego da moram jos godinu i po da cekam da dobijem papire ovde (naturalizacijom).

Veliki pozdrav svima i nemoj slucajno neko vise da se svadjao na mojoj temi, jel jasno?!! :razz: ;)

svima sve najbolje i ako neko ima neki dobar savet, pisite :)
 
To što su neki ovde pisali da će da te na granici uhapse i stave u zatvor, je najobičniji Science Fiction.
NIKO nije lud da te hapsi i da ti plaća hranu u zatvoru, kad ti već želiš da izadješ iz zemlje. Jedino ako si napravila neke veće svinjarije, osim prekoračenja ostanka.

.

To uopste nije SF, znam ljude kojima se to desilo, relativna je stvar posto neko zaglavi pritvor a neko ne. Ja sam imao srece jos daleke `94. kada sam se vracao autobusom iz Grcke, prekoracio jednomesecnu vizu za nekih 3 meseca. Znam licno ljude koji su bili privedni na par dana na grckoj granici, nimalo prijatno iskustvo.

Sve je stvar srece, ne moze niko postavljacu teme dati precizan odgovor na ovo pitanje. Zabrana ulaska, ako se desi, nema nikakve veze sa udaranjem pecata u pasos jer se danas sve to uvodi u bazu podataka preko kompjutera tako da pri sledecem apliciranju za vizu, ehh......opet stvar srece...........nema pravila.
 
Ti koji su privedeni su privedeni zbog JOŠ nečeg drugog, samo to neće da priznaju.
Mog prijatelja su isto tako priveli, a ostalu dvojicu pustili, ali zašto, kad su bili zajedno u vozu ???

E, pa taj jedan je imao saobraćajni udes, još dok mu je trajala viza i nije platio štetu, posle je ostao duže, a ovi su SVE to imali u kompjuteru....

Ja rekoh da je stvar relativna i da nema pravila, ali pouzdao znam vise slucajeva privodjenja a da ljudi nisu prekrsili zakon na bilo koji drugi nacin osim naravno ilegalnog boravka o kojem pricamo.

U Grckoj cak za ilegalan ulazak u zemlju mozes da zaglavis zatvor od nekoliko godina, dok ce te u nekoj drugoj evropskoj zemlji samo otpratiti do granice jer ne zele da imaju posla sa tobom.

Dugogodisnji dobar prijatelj je imao iskustvo sa nemackom policijom jos pocetkom `90-tih, usao je preko Ceske ilegalno, sutradan ga je neko otkucao , pretpostavljam, uhapsen je u vozu za Berlin, bio u pritvoru 2-3 dana i jednostavno odvezen do granice i predat Ceskoj policiji koja ga je takodje expresno poslala kuci.

Sve je relativno i zavisi od drzave do drzave, policije, lokalnih zakona itd.........u principu , ne treba generalozivati stvari na samo svom iskustvu, ako neko nije bio priveden ne znaci da je neko drugi imao srecu da se provuce bez pritvora.
 
ako nisi vec krenula za Srbiju imam i ja jedan savet za tebe
nije bitno odakle dolazish samo da nije preko bare i dalje od Evrope
naime moja drugarica je imala nelegalan boravak tj ostala
je vishe nego shto treba i to nekoliko meseci Grcka (a zna se da su Grci rigorozni)po
pitanju nelegalnosti,poshto ja zivijm u Grckoj,ona je mrtva hladna po polasku
za Srbiju otishla u nash konzulat u Atini(septembar mesec)i izjavila dasu joj ukrali pasosh na brodu
dobila je putovnicu i krenula za Srbiju autobusom(najbolja varijanta)
na granici je rekla da su joj ukrali pasosh(pri tomj je izgledala kao izgubljeni turista kome
se to stvarno desilo)i bez ikakvog daljeg ispitivanja preshla granicu.
Ja sam bila proshlog meseca u Srbiji i sve tio cula od nje,bila sam prosto zabezeknuta
kako je uspeshno preshla granicu jer sam se iskreno bojala za nju
docice i sledece godine,ali kaze nije sigurna da ce ponovo da rizikuje tako neshto.
Mislim da ce ti moj savet pomoci kao shto je i njoj pomogao naime smishljale smo celo leto
kako da preleti granicu,i upalilo je
pokushaj nishta ne koshta a najbolji ti je nacin da se izvucesh
SRECNO!Bice ti potrebno
 
ako nisi vec krenula za Srbiju imam i ja jedan savet za tebe
nije bitno odakle dolazish samo da nije preko bare i dalje od Evrope
naime moja drugarica je imala nelegalan boravak tj ostala
je vishe nego shto treba i to nekoliko meseci Grcka (a zna se da su Grci rigorozni)po
pitanju nelegalnosti,poshto ja zivijm u Grckoj,ona je mrtva hladna po polasku
za Srbiju otishla u nash konzulat u Atini(septembar mesec)i izjavila dasu joj ukrali pasosh na brodu
dobila je putovnicu i krenula za Srbiju autobusom(najbolja varijanta)
na granici je rekla da su joj ukrali pasosh(pri tomj je izgledala kao izgubljeni turista kome
se to stvarno desilo)i bez ikakvog daljeg ispitivanja preshla granicu.
Ja sam bila proshlog meseca u Srbiji i sve tio cula od nje,bila sam prosto zabezeknuta
kako je uspeshno preshla granicu jer sam se iskreno bojala za nju
docice i sledece godine,ali kaze nije sigurna da ce ponovo da rizikuje tako neshto.
Mislim da ce ti moj savet pomoci kao shto je i njoj pomogao naime smishljale smo celo leto
kako da preleti granicu,i upalilo je
pokushaj nishta ne koshta a najbolji ti je nacin da se izvucesh
SRECNO!Bice ti potrebno

Tanja, kad vec zivis u Grckoj, hajde mi daj jednu informaciju. Da li medjugradski autobusi ( Solun-Igumenica) subotom idu cesto, koliko se sati u proseku putuje do Krfa...Hvala! :D
 
Cao svima,
Izvinjavam se zbog nepotpunih podataka; naime, vracam se iz Spanije.
Zasto sam ostala tako? Pa, ne znam sta da im kazem ako pitaju: zato sto sam htela da ostanem, a moja zemlja je vodila losu politiku poslednjih godina i ne mislim da to meni treba da odredjuje zivotne puteve? :?

Mogu da kazem da sam pokusala da legalizujem boravak, sto je tacno, da nisam uspela i da se vracam.

Da li mi neko savetuje da vadim putni list u konzulatu?

Ovako, moja drugarica je isto prekoracila i kazu svi da na Spanskom aerodromu ne gledaju dal si prekoracila, njima je drago sto napustas zemlju pa ne cimaju. Vazno je da posto nema direktnog leta za Beograd, ne sletis u neku zemlju Evropske unije, onda si pukla. Oni su isli na Hrvatsku, pa mozes basom ili opet avionom. Oni su isli u Zagreb pa Tivat pa Beograd. Nisu imali nikakvih problema.

Sad oni su prosli tako, ne mogu da ti garantujem 100% samo znam da im je advokat rekao da nikako ne idu u neku zemlju EU. Srecno
 
Cao svima,

Samo da javim da je put prosao bez ikakvih problema i da mi sad nije jasno da li sam ja imala srece ili ste vi svi toliko isprepadani kao sto sam ja bila..

Ovo pisem da bi ljudi koji su eventualno u slicnoj situaciji znali da vracanje posle ilegalnog boravka ne predstavlja nikakav problem.

Pozdrav!
 

Back
Top