Zasto je Srbija tako bela?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lucky_Charm

Domaćin
Poruka
3.869
Znam da ce sad svi {a posebno oni koji me znaju} da kazu da sam ovu temu otvorila jer sam zaludjena crncima, jer se lozim na njih, ovo ili ono.... :roll: Bice naravno i rasista, nacista, sovinista, i laznih patriota koji ce pljuvati, vredjati i davati neke a la Hitler ideje... :arrow: IGNORE! ;)

Sve to nije bitno. Ono sto mene zanima je, otkud to i ZASTO do teritorije Srbije i nasih suseda {manje vise} nikad nije dospela ova rasa? Afrika nije tako daleko, a opet kroz istoriju {bar koliko ja znam} na nasoj teritoriji nije bilo crnaca? :?:
A ni sada ih nema. :!::?:

Da ne dodje do zabune, ja ne izrazavam svoje misljenje/ zelju/ stav da oni treba/ ne treba da nasele i ove predele, samo me to iznenadjuje.

Pricala sam sa drugom iz Amerike koji treba na leto da dodje kod mene, i pitao me je par pitanja na koja mi je pomalo bilo neprijatno da odgovorim. :?

"Ima li crnaca u Srbiji?
Ima li rasista u Srbiji?
Mrze li Srbi crnce?
Zasto nema crnaca u Srbiji ako niste rasisti!?"

I slicno. Ja sam tu malo vrsim neka istrazivanja istorijski i socijalno gledano, zasto je Srbija tako bela? :-?


p.s. Znam da u Srbiji zive puno razlicitih nacija, pa i Kinezi, ali pricamo o crnicima. Bar na ovoj temi.

I molim vas BEZ SPAMA! 8-)

 
nista me ne placaju, a radim tu ko crnac :lol: :D
zasto nema crnaca...pih...pa jer smo rasisti svaki dan spaljujemo po nekog na trgu...ja sam predsednik KKK u Donjoj Sugubini...kad poteram seljake jednom nedeljno procesljamo selo da vidimo dal ima neki po selu da ga lincujemo...ako nema onda zakoljeme prase i ponapijamo se k`o dupeta na livadi :lol:
 
Ako necete da ozbiljno diskutujete o ovoj temi onda vas molim da nista ne postujete, tj. da se suzdrzite suvisnih komentara.

pa ozbiljno diskutujemo...

tebi je bilo neprijatno što te drug amerikanac pitao zašto u srbiji nema crnaca,a njemu nije bilo neprijatno da postavi to pitanje,iako zna da su crnci u ameriku došli kao robovi...:roll:
mislim...zašto ti je bilo uopšte neprijatno to pitanje...?
 
ma mi smo uvek mrtvi ozbiljni...narocito ja...
pa ovde nikad nije ni bilo crnaca...pogledaj skoro celu evopu od francuske pa na istok..a tamo sto su ih odvlacili kao robove pa mi nismo sad opet po tvojoj prici mi ispadosmo krivi sto nismo bili robovlasnici crncima....
 
teshko da zna, njih ne zamaraju u shkoli takvim stvarima... :roll:

@Lucky_Charm

da li bi se bolje osetjala da je neki tvoj predak otishao do Afrike da dovuche neke crnce da mu recimo oru njivu dok ih on bije k'o volove i jedva im daje 'leba da jedu? da li bi, a? :evil:

Naravno da ne bi. Ali ko je uopste rekao da bi smo mi to radili? To sto su Ameri debili ne znaci da smo i mi? Kad su nama Romi ili bilo ko drugi bili robovi? Sta vise, zar nismo mi bili robovi Turcima 500 godina? Zar ne znamo mi najbolje kako je to uzasno?

Ali sada kad su prosli svi ti robovlasnicki periodi i ljudi {bar neki} shvatili da su svi ljudi jednaki, kako to da crnci ne dolaze u Srbiju da rade ili sl.? Dobro ima par sportista, ali pricamo o nekom naseljavanju? Da li oni mozda o nama slusaju neke price da smo rasisti, da cemo ih sve pobiti, da ovde samo Srbi smeju da zive, ili sta?
 

Ali sada kad su prosli svi ti robovlasnicki periodi i ljudi {bar neki} shvatili da su svi ljudi jednaki, kako to da crnci ne dolaze u Srbiju da rade ili sl.? Dobro ima par sportista, ali pricamo o nekom naseljavanju? Da li oni mozda o nama slusaju neke price da smo rasisti, da cemo ih sve pobiti, da ovde samo Srbi smeju da zive, ili sta?

kao prvo, za ovakvu prichu tema nije na pravom pdf-u...
kao drugo, o kojim crncima je rech?
ja ne znam shta ti ochekujesh... mislim, da li da oni crnci iz onakve Amerike dodju da zive u ovakvoj Srbiji?
ili mozda da oni iz Afrike dodju ovamo? to je kao kada bih ja tebe pitala: a zashto ti ne odesh da zivish negde u Africi? pa mi ti sasvim prosto i jednostavno kazesh- a zashto bih ishla u Afriku...

mislim stvarno... :roll:
 
njih je 90-tih naseliJo sloba zbog nekog ugovora sa kinezima...ali oni su isli na tu foru da kod nas prodaju svoju robu za dz...sto im je proslo...a sta ce crnci kod nas da rade...pre ce da nadju posao na zapau nego kod nas...
ionako ih tamo ima milijarda i po skoro i sele se svud redom...mislim na kineze...
a da smo rasisti...jok bre...mozda ce ga cudno gledati na ulici jer mnogo ljudi p[o prvi put vidi crnca ali nece biti niceg drugo...
 
kao prvo, za ovakvu prichu tema nije na pravom pdf-u...
kao drugo, o kojim crncima je rech?
ja ne znam shta ti ochekujesh... mislim, da li da oni crnci iz onakve Amerike dodju da zive u ovakvoj Srbiji?
ili mozda da oni iz Afrike dodju ovamo? to je kao kada bih ja tebe pitala: a zashto ti ne odesh da zivish negde u Africi? pa mi ti sasvim prosto i jednostavno kazesh- a zashto bih ishla u Afriku...

mislim stvarno... :roll:

Ko kaze da ne bih isla u Afriku? Ja jako zelim da odem u Afriku, pa i da radim. I kad bih imala ponudu isla bih. A daleko smo mi napredniji od Afrike. Bar od Afrike.

a da smo rasisti...jok bre...mozda ce ga cudno gledati na ulici jer mnogo ljudi p[o prvi put vidi crnca ali nece biti niceg drugo...

Pa eto... Zasto je jedan covek tolika atrakcija kod nas!? Nije sa Marsa dosao, nego covek kao svaki drugi... Wow! Crn je. Pa koliko ima ovih ispecenih kokoski po ulicama svaki dan pa ne blenu svi za njima.... dobro, skoro... :D

I ne razumem cemu vas stav? Nisam ja rekla da bih ih ja dovodila ili slicno... Samo pitam otkud to, mislim svuda u svetu ih ima...
 
A da ti nisi mozda promasila gde ces postaviti temu?
...Mi se ovde druzimo, veselimo, pijemo,........
Mislim da si to trebala da postavis na "Politici" oni ce to jedva docekati :lol:

Ma znam... Bas sam gledala gde da je smestim, nekako mi nije politika za to... A u drustvu bas nema neki specificni pdf za ovako nesto... Ako adminu i moderatorima smeta, premestice oni... ne sumnjam ja! :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top