Najteze je reci: "izvini"...

jiang

Domaćin
Poruka
4.620
ideju za ovu temu sam dobila slusajuci pesmu "Sorry seems to be the hardest word"...

"It’s sad, so sad
It’s a sad, sad situation.
And it’s getting more and more absurd.
It’s sad, so sad
Why can’t we talk it over?
Oh it seems to me
That sorry seems to be the hardest word".

kakav je vas stav po tom pitanju-da li se izvinite, kada shvatite da ste pogresili ili jednostavno pustite da sve prodje?
da li smatrate da je ta rec ponizavajuca (ponos,gordost) ili da mozda moze da bude "kljuc" za resenje nekog problema i/ili zamrsenog odnosa?
kome treba da se izvinjavamo i kada?
 
028-1.gif


eto vidis da nije
 
kakav je vas stav po tom pitanju-da li se izvinite, kada shvatite da ste pogresili ili jednostavno pustite da sve prodje?
da li smatrate da je ta rec ponizavajuca (ponos,gordost) ili da mozda moze da bude "kljuc" za resenje nekog problema i/ili zamrsenog odnosa?
kome treba da se izvinjavamo i kada?

izvinjavam se ako i samo ako sam svesna da sam ja pogreshila...
ne smatram da ima bilo chega ponizavajutjeg u tome... ja lichno veoma cenim ljude koji umeju da to izgovore... naravno, bitno je koliko ima iskrenosti u svemu tome... mada ta rech kao i svaka druga, nema neki poseban znachaj, ali bitno je sve ono shto bi trebalo da ide uz to- dokazati da ti je zao, iskupiti se...
 
lepo je to kada si toliko osvescen i posten, i prema sebi i prema drugima, pa znas kada treba da kazes "izvini"...
postoje ljudi,koji ni po cenu zivota,ne bi priznali da su pogresili...to me nervira i zalosti...
treba da cuvamo jedni druge,a ne da se koljemo medjusobno:|
 
Uopste mi nije tesko da kazem izvini, ali mrzim kad recimo, u basu, neka devojka hoce da otkuca kartu i kaze mi pomeri se, a ja je ne cujem, ona tako vikne opet "pomeri se" da se ceo autobus okrene, i onda ja moram da joj odgovorim sarkasticno "izvini, nemoj da pucas" jer mrzim takve ljude....
 
Izvinjavam se...Ne cesto...i iskreno ne lako..Potrebno mi je da prodje vreme da skontam da sam pogresila...I kada postanem sigurna da jesam nije mi tesko da kazem IZVINI..ali je problem sto taj period utvrdjivanja sopstvene odgovornosti moze da potraje..jbg...najgore mi je kada neko kaze \iyvini a pojma nema zbog cega se izvinjava,ali zna da ce time dobti nesto...To mi je uzasno!
 
Izvinjavam se...Ne cesto...i iskreno ne lako..Potrebno mi je da prodje vreme da skontam da sam pogresila...I kada postanem sigurna da jesam nije mi tesko da kazem IZVINI..ali je problem sto taj period utvrdjivanja sopstvene odgovornosti moze da potraje..jbg...najgore mi je kada neko kaze \iyvini a pojma nema zbog cega se izvinjava,ali zna da ce time dobti nesto...To mi je uzasno!

IZVINI....
 

Back
Top