ВЛАДЕ ДИВАЦ ТВРДИ ДА СИ & СИ ВОДИ КАМПАЊУ ПРОТИВ ЊЕГА У ВЕЗИ ВОДЕ ВОДЕ И УГОВОРА!!!!!

Igrackica_00

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
236
DIVAC:ĐORĐEVIĆ NIJE ISPOŠTOVAO DOGOVORENO
EKONOMIJA - PRIVATIZACIJA - Utorak, Oktobar 30, 2007 20:01
Proslavljeni košarkaški as Vlade Divac negirao je navode vlasnika kompanije Si end Si Vojina Đorđevića da mu je on nezakonito preuzeo kompaniju 'Voda Voda'.

Divac je u saopštenju koje je iz Madrida danas poslato domaćim medijima, izjavio da Đorđević protiv njega vodi orkestriranu kampanju.

Objašnjavajući šta se tačno dogodilo prilikom sklapanja posla oko 'Voda vode', on je naveo da je tačno da je ugovorena transakcija između njega i Đorđevića podrazumevala više međusobnih obaveza kako bi došlo do toga da Đorđević zadrži 70 a Divac dobije 30 odsto vlasništva

'Međutim, tačno je i to da Đorđević nije ispoštovao dogovor, odsnosno nije uneo ugovorenu imovinu za proces dokapitalizacije, nije izvršio smanjenje kreditnih obaveza Voda vode na ugovoreni iznos i ostao je dužan firmi oko tri miliona evra', precizira on.

Divac navodi da Đorđević takođe nije regulisao obaveze prema zaposlenima, dobavljačima i poreznicima za 2005. i 2006. godinu kao i da nije više meseci sproveo preuzetu obavezu registracije udela Divca u Agenciji za privredne registre.

Đorđević je krajem aprila ove godine ponudio da Divac ne registruje svoj udeo, da partnerski odnos preraste u pozajmicu i da on Divcu vrati novac, koji je u međuvremenu potrošio, a da u narednom periodu firmu proda nekom drugom, objašnjava se u ovoj izjavi.

Da situacija bude gora Đorđević je, kako ističe Divac, na nezakonit način i suprotno potpisanom Ugovoru sa preduzećem 'Gorki List' oduzeo licencu i time Divca ugrozio kao suvlasnika, ali i zajedničkog najvećeg poverioca u toj firmi.

Divac je kazao da je registracija njegovog vlasništva 100 odsto udela u 'Voda vodi' sprovedena u skladu sa zakonom, na osnovu kompletne i validne dokumentacije.

'Nikada nisam želeo, niti hteo da u Srbiji budem tretiran drugačije od bilo kog drugog građanina, nikada nisam pokušao da nešto kupim jeftinije, da potplaćujem i korumpiram, ili radim van zakona, na štetu moje države Srbije, a time i njenih građana. Da sam pristao na to, sada uz moje ime ne bi stavljali etikete afera i neuspeha, nego uspešnog srpskog biznismena', zaključuje Vlade Divac.
 
Vlade divac opet o vodi vodi!

Ministarstvo ekonomije potvrdilo valjan upis vlasništva nad firmom „Voda voda“
Spokojan sam, sve je urađeno po zakonu
Autor: S.Vuković - R.Marković | 29.11.2007 - 19:40


To što je Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja potvrdilo da je moj upis u vlasnički list preduzeća „Voda voda“ urađen u potpunosti po slovu zakona, čini me kao građanina Srbije spokojnim. Spokojnim jer pokazuje da institucije države poštuju materijalne činjenice, a ne interpretacije tih činjenica ma od koga dolazile - izjavio je „Blicu“ Vlade Divac.

Odbijajući da se osvrće na optužbe prethodnog vlasnika Vojina Đorđevića, a kojima ovaj zasipa medije već punih mesec i po dana, Vlade Divac je u telefonskom razgovoru vođenom iz Pekinga kazao:
- Jedan od glavnih razloga moga ćutanja i neoglašavanja povodom svega, osim ličnog pisma sa kojim je javnost upoznata, jeste i činjenica što gospodin Vojin Đorđević manipuliše činjenicama. Kada je tako, onda je svaka javna polemika praktično suvišna, jer bi stalno trebalo da ja, kao, nešto dokazujem.
Upitan da li zna da Đorđević najavljuje podnošenje novih krivičnih prijava, Vlade Divac kaže:
- Nažalost, gospodin Đorđević nekakvim najavama novih krivičnih prijava i sudskih procesa pokušava nešto što valjda jedino on razume. Ja to ne mogu da sprečim, čak i kad bih mogao, ne bih, jer sam spokojan i miran, sasvim uveren u punu ispravnost svega onoga što je urađeno, a što su organi države nadležni za to proverili i ocenili.
Divac je „Blicu“ potvrdio da u Beograd dolazi već za koji dan i da jeste u planu, možda već za sledeću nedelju, velika konferencija za štampu na kojoj bi predstavili razvojne planove sa „Voda vodom“ i „Gorkim listom“.
Direktor preduzeća „Voda voda“ i „Gorki list“ Zvonimir Nikezić, komentarišući odluku Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja, kaže da nije ni sumnjao u takvu odluku.
Imali smo poverenja u institucije sistema. One su potvrdile da je to što smo uradili Divac i ja bilo u skladu sa zakonom.
 

Back
Top