Stižu Laptopovi za poslanike! Naravno mi im ih kupujemo!

Igrackica_00

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
236
Poslanicima po laptop
30. oktobar 2007. | 11:45 -> 17:27 | Izvor: B92
Beograd -- Svaki poslanik Skupštine Srbije do kraja mandata može da uzme jedan računar, na revers.

Svaki poslanik trebalo bi da dobije jedan, kako bi rad skupštine bio efikasniji, navode u sekretarijatu. Uz računare skupština će morati da obezbedi i obuku jer većina poslanika nije vešta sa kompjuterima. Pred poslanicima će uskoro umesto novina i drugih papira stajati laptopovi. Kada tender koji je skupština raspisala bude okončan, krajem novembra, svaki poslanik moći će na revers da zaduži po jedan.

Miloš Todorović, zamenik sekretara skupštine, kaže da je ideja da zakonski predlozi i amadmanu budu u elektronskom obliku kako bi rad bio efikasniji, a i uštedeo bi se papir. Ipak, pre toga poslanici moraju da se obuce za rad na računaru.

"Postoji uvek način da se neko elektronski opismeni, nisu ni svi koristili mobilne telefone, a ih sada koriste. Ja prvi nisam znao da pošaljem sms, pa sada znam", kaže Miloš Todorović.



Poslanici se raduju što se sekretarijat setio da ih "časti" računarima. Pojedni veruju da će ima to olakšati posao, dok se ima i onih koji sumnjaju da će poslanici laptopove koristi za rad.

Tomislav Nikolić, SRS: "Neki poslanici su tako visoko tehnološki napredovali da bi tri puta progledali da ih ne udari struja kad uzmu u ruku. To bi bile novotarije, koštalo bi Narodnu skupštinu, a dobro bi došlo pojednim poslanicima da igraju igrice. Ja koristim isključivo 'vord'".

Nenad Konstantinović, DS: "Ja sam siguran da su svi poslanici u poslaničkom klubu DS obučeni i da su za tu ideju. I mislim da neće imati nikakav problem. Ne mogu da govorim za druge poslaničke grupe, ali mislim da nije problem da oni koji ne zanju nauče",

Slavoljub Matić, DSS: "Ja koristim kompjuter i srećan sam kada sam čuo da će skupština nabavljati računare. Svi poslanici DSS-a se služe računarima".

Ima i onih koji otvoreno priznaju da slabo koriste računare:

Svetlana Kitić, SPS: "Lilno ga ne koristim, mada sam čula da će biti i kurseva za nas koji ne korstimo računare. Mislim da će nam koristiti, mada sam ja za jednu drugu opciju, da nam se omogući sa mesta da govorimo a da ne izlazimo za govorinicu".

Lidija Vukićević, SRS: "Ja se nešto specijalno ne snalazim sa laptovima, kompjuterima nekako sam posvećena knjigama, a da ne možete i jedno i drugo, dobro da radite i da se prosto date i jednom i drugom. Znam neke najelementarnije stvari, a sve ono što podrazumeva neku višu tehniku to je za mene je to nemačka metafizika".

Koliko će ovo elektronsko umrežavanje skupštine košati poreske obveznike, zavisiće od tenderskih ponuda.

Procene se kreću od pola miliona evra, ako budu odabrani najbolji modeli, do najmanje 135.000 evra, ako budu kupljeni prosečni računari.
 
Poslanicima po laptop
30. oktobar 2007. | 11:45 -> 17:27 | Izvor: B92
Beograd -- Svaki poslanik Skupštine Srbije do kraja mandata može da uzme jedan računar, na revers.

Svaki poslanik trebalo bi da dobije jedan, kako bi rad skupštine bio efikasniji, navode u sekretarijatu. Uz računare skupština će morati da obezbedi i obuku jer većina poslanika nije vešta sa kompjuterima. Pred poslanicima će uskoro umesto novina i drugih papira stajati laptopovi. Kada tender koji je skupština raspisala bude okončan, krajem novembra, svaki poslanik moći će na revers da zaduži po jedan.

Miloš Todorović, zamenik sekretara skupštine, kaže da je ideja da zakonski predlozi i amadmanu budu u elektronskom obliku kako bi rad bio efikasniji, a i uštedeo bi se papir. Ipak, pre toga poslanici moraju da se obuce za rad na računaru.

"Postoji uvek način da se neko elektronski opismeni, nisu ni svi koristili mobilne telefone, a ih sada koriste. Ja prvi nisam znao da pošaljem sms, pa sada znam", kaže Miloš Todorović.



Poslanici se raduju što se sekretarijat setio da ih "časti" računarima. Pojedni veruju da će ima to olakšati posao, dok se ima i onih koji sumnjaju da će poslanici laptopove koristi za rad.

Tomislav Nikolić, SRS: "Neki poslanici su tako visoko tehnološki napredovali da bi tri puta progledali da ih ne udari struja kad uzmu u ruku. To bi bile novotarije, koštalo bi Narodnu skupštinu, a dobro bi došlo pojednim poslanicima da igraju igrice. Ja koristim isključivo 'vord'".

Nenad Konstantinović, DS: "Ja sam siguran da su svi poslanici u poslaničkom klubu DS obučeni i da su za tu ideju. I mislim da neće imati nikakav problem. Ne mogu da govorim za druge poslaničke grupe, ali mislim da nije problem da oni koji ne zanju nauče",

Slavoljub Matić, DSS: "Ja koristim kompjuter i srećan sam kada sam čuo da će skupština nabavljati računare. Svi poslanici DSS-a se služe računarima".

Ima i onih koji otvoreno priznaju da slabo koriste računare:

Svetlana Kitić, SPS: "Lilno ga ne koristim, mada sam čula da će biti i kurseva za nas koji ne korstimo računare. Mislim da će nam koristiti, mada sam ja za jednu drugu opciju, da nam se omogući sa mesta da govorimo a da ne izlazimo za govorinicu".

Lidija Vukićević, SRS: "Ja se nešto specijalno ne snalazim sa laptovima, kompjuterima nekako sam posvećena knjigama, a da ne možete i jedno i drugo, dobro da radite i da se prosto date i jednom i drugom. Znam neke najelementarnije stvari, a sve ono što podrazumeva neku višu tehniku to je za mene je to nemačka metafizika".

Koliko će ovo elektronsko umrežavanje skupštine košati poreske obveznike, zavisiće od tenderskih ponuda.

Procene se kreću od pola miliona evra, ako budu odabrani najbolji modeli, do najmanje 135.000 evra, ako budu kupljeni prosečni računari.

kad se oni navabe na ove forume na krstarici...pa to ce biti ludiloooooooooo
ps.SIgurno nece uzeti najjeftinije modele...najskuplje moguce,jer oni ne placaju
 
Ali super je fora: na revers!
I do kraja mandata lepo zastari model, pa će da bude gužva na otpisu.
I za koji mesec, nova nabavka za nove/stare poslanike.

Ovo više nema nikakvog smisla. Tolika količina odsutnosti osećaja za realnost života u Srbiji...Sramotno! Ovde se više ne radi o međustranačkim prepucavanjima, ovde se radi o debeloj zloupotrebi parlamenta... Naravno, morališem, znam... Ali, iako to nije baš cenjeno "zanimanje" u Srbiji, bez osećaja za moral, za situaciju u zemlji, bez saosećaja sa egzistencijalno ugroženim građanima ove zemlje, nema ni budućnosti..

Ko čini budućnost ove zemlje? Poslanici&ostali političari, tajkuni itd. ili građani i njihova deca ?

Za šta sve "ima se, može se", a šta je uvek problem?

Čini li se ikome još, da nam je isti **** ko vlada ovom zemljom, kada postoji potpuno saglasje opzicije i vlasti kad su privilegije njihovih zadnjica u pitanju ?

Stoka, svi od reda! :evil:
 
Ма бедно, за који мој ће њима лап-топ, шта да раде са њима, чуј још ће и на курсеве да их шаљу.

А са друге стране заатварају ЈАВНЕ КУХИЊЕ за најсиромашније грађане, стварно су поблесавили и више уопште не виде своје расипништво.
 
Ovo više nema nikakvog smisla. Tolika količina odsutnosti osećaja za realnost života u Srbiji...Sramotno! Ovde se više ne radi o međustranačkim prepucavanjima, ovde se radi o debeloj zloupotrebi parlamenta... Naravno, morališem, znam... Ali, iako to nije baš cenjeno "zanimanje" u Srbiji, bez osećaja za moral, za situaciju u zemlji, bez saosećaja sa egzistencijalno ugroženim građanima ove zemlje, nema ni budućnosti..

Ko čini budućnost ove zemlje? Poslanici&ostali političari, tajkuni itd. ili građani i njihova deca ?

Za šta sve "ima se, može se", a šta je uvek problem?

Čini li se ikome još, da nam je isti **** ko vlada ovom zemljom, kada postoji potpuno saglasje opzicije i vlasti kad su privilegije njihovih zadnjica u pitanju ?

Stoka, svi od reda! :evil:
Ovo i jeste najveći problem. Da je u pitanju jedna stranka, pa da se ostrviš svom silinom, ali ne, ovo su SVI!
I kako rešiti takav problem - da dovedeš druge, biće isti.
Neverovatno je da nikog od njih 250 nije makar malo sramota zbog načina na koji žive oni i načina na koji žive građani. Da ih nije sramota lap-topova, plata, ručka za 200 dindži, dnevnica, "putnih troškova"....
 
Ovo i jeste najveći problem. Da je u pitanju jedna stranka, pa da se ostrviš svom silinom, ali ne, ovo su SVI!
I kako rešiti takav problem - da dovedeš druge, biće isti.
Neverovatno je da nikog od njih 250 nije makar malo sramota zbog načina na koji žive oni i načina na koji žive građani. Da ih nije sramota lap-topova, plata, ručka za 200 dindži, dnevnica, "putnih troškova"....

Hvala što si normalna osoba ( nisam ni sumnjao ), nadao sam se ovakvom tvom komentaru... Ima ovde još normalnih, stranački neostrašćenih osoba koje će se verovatno složiti sa nama...

Mene brine što se približavaju izbori, a onda ćemo mi, "normalni" morati odabrati svog favorita...

Ja, boga mi, sigurno neću. Ne pristajem na virtuelni život koji nam serviraju političari. Ne pristajem više da stalno, iznova, gutam gowna i glasam za "manje zlo", jer ja sam sasvim običan čovek koji se trudi da svojoj porodici pruži pristojan život, onaj kojeg svi u društvu potapšu i kažu "ma, u pravu si, ali gledaj da se umuvaš u neku stranku, biće bolje tebi i tvojima, takav bi dobro došao svima, samo malo smanji doživljaj" i slično...

Poznajem toliko gmazova ( ovo je NS-izraz, ne znam za ostale ) koji su u strankama, od LSDV, preko SPS, SRS, DSS do DS, kojima pružam ruku samo iz poslovne pristojnosti, a najradije bi im zavalio po dve-tri reoditeljske zauške kada čujem kakve se dilove predlažu i kakvim se (NE)delima hvališu...

Odužio sam, znam, evidentno je da mi je pun **** svih&svačijih.... :evil:

p.s. da nema neka koja bi mi olakšala patnje?

šifra : sve ovo napisah ne bi li se ogrebao za snošaj :cool:

p.p.s. naravno da sam dobio popizditis :evil:
 
fakat je , da ce bar radikali i veljini domacini, da ga setaju umesto akt - tasne....em lepse izgleda, em moze nekoga da zavara da su pismeni...

Ali, u vezi sa ovom temom, ima jos jedan novi skandal, u "narodnoj"skupstini...

Administrativnom greskom, u budzet narodne skupstine uplaceno 750 000 E vise.....


..Svi poslanici su za to znali, ali niti jedan se nije javio , da pokusa da ispravi propust. Tek na insistiranje novinara, nakon nekoliko meseci cutanja, poslanici su , jedan po jedan , satro osudili propust skupstinske administracije........dok su neki, i dalje stajali iza teze, da je i tih dodatnih 750 000
Evra malo, za ono koliko oni rade na raznim odborima..........
 
u jaka stvar sto su dobili kompjutere ko da je to najgore,mnogo je gore sto potorose pet puta vise para nedeljno na zasedanja na kojima se nikad ne raspravlja o temi vec o nekim desetim stvarima koje nemaju veze sa dnevnim redom ,ili na dnevni red stave neke imbecilne teme o hiljadama kilometara udaljenom karobskom ostrvu koje nema ama bas nikakve veze sa Srbijom .Uopste nije problem ni lap-top ,ni cene u skupstinskom restoranu ,ni visoke plate jer je to i logicno da budu tolike ,mnogo je gore sto oni ne rade svoj posao i neefikasni su ,kao i to to pored tih legalnih plata primaju pare i od najvecih tajkuna u zemlji da zastupaju a da za to niko ne zna ,to je najveci problem a to se nece resiti ako im smanje plate jer ce ih tek onda boleti qurac da rade .
 

Back
Top