Srce ili razum?

Pa ovako ako imate jednog koji vam se svidja ali je klosar nevidjeni i jednog koji je savrsen ali nekako nije to to,sta biste izabrali,a za tog klosara je vezano sve najgore.....
 
Srce, jer mnogo volim da mashtam, i inache zivim u nekom nerealnom svetu, koji nije vezan za moju sadasnjicu, tako da glavu vrlo malo upotrebljavam u donosenju nekih odluka, vec radim onako kako mi srce kaze... Zbog toga sam mnogo puta lupila glavom o zid, ali jbg,shta cu... Takva sam...
 
zashto je svaki odgovor u najboljem sluchaju prosto-proshirena rechenica, sama za sebe?
jel umete vi da komunicirate, razmenjujete mishljenja, suochavate stavove?
ova tema je da se mozhe o njoj razglabati nashiroko i nadugachko...
 
ma ti cjesh da mi kazhesh shta da radim.
namerno necju, jerbo se niko na to necje mocji nadovezati.
ne zato shto sam ne znam kolko pametniji il neke gluposti, vecj zato shto jednostavno nisam vishe u teen prichi i nachinu razmishljanja. bolje se vi malo potrudite, a ja cju prema vama da se upravljam, ako treba.
vi prema meni, necje da mozhe.
 
za mene nikad nisu postojale te vrste dilema.
"srce vs razum" smatram lazhnom dilemom, jer se jedno ne mozhe odvojiti od drugog, a samim tim se ne mozhe ni napramapostaviti.
mislim da se kod mene uvek radilo o borbi izmedju onog shto ja zhelim, "gladi moje utrobe", zheljom za spontanoshcju, protiv onog shto mi je direktno nametnuto ili shto sam ja iskonstruisao kao svoj stav posredstvom tih nametanja, a tu podrazumevam neke obrasce ponashanja, predrasude prema drugima, i slichno. pod tako nechim podrazumevam ovo, na primer:
Pa ovako ako imate jednog koji vam se svidja ali je klosar nevidjeni i jednog koji je savrsen ali nekako nije to to,sta biste izabrali,a za tog klosara je vezano sve najgore.....
kloshar nevidjeni?
vidis nekoga i po njegovom ponashanju, izgledu, chemu god, zakljuchujesh da je "nevidjeni kloshar".
to nije "govor razuma". to je tipichna predrasuda.
 
E Keep nemoj da pucas.... :;) Salim se, nisam ja htela da ti kazem sta da radis. Uostalom... Ako zelis da kazemo zasto smo se odlucili za jedno od ova dva, umesto da bude prosto-prosirena recenica, ok. Rekla sam vec da odlucujem vise srcem, zato sto verujem mom srcu vise nego razumu. Devojke ce pre reci da im se svidja neki decko koji je lep, pametan, i bice sa njim, a nece osecati nista prema njemu, ali to sad nema veze, on ima dobro dupe, ima para... A ja ne mogu tako. Meni ce se svideti neki decko koji nije lep, nema para, ali moje srce je odlucilo da to bude on. I posle, kada razmislim, vidim da sam u pravu sto sam birala srcem, jer vreme koje sam provela sa istim nije izgubljeno i pritom sam nesto naucila. Nadam se da ces shvatiti sta hocu da kazem.
 

Back
Top