Ko je izmislio

Ko je izmislio
ljubavnike ?

Ko je izmislio veze i brakove?

Jako mi je interesantno da posmatram majmune, jer me to vraca na prapochetak i moze da se napravi paralela izmedju nas i njih, a ima mnogo slichnosti, pa cenim da bi danas bili isti kao oni da se nije pojavio Homo erectus. Dakle, majmuni zive u choporu, na gomili, stari, mladi, muzjaci, zenke, deca .. u dokolici, kad ne zoblju semenke i lishce, kad se ne veru po granama, sede i dr-kaju, ili se ka-raju. On samo dodje do nje i ona se odmah naguzi, nema da pita ni kako ni zashto. I tako poebe pola chopora. Deca se drze majke, a otac ko zna ko im je, verovatno nije ni bitno, jer su svi na gomili. E sad, u kom trenutku su nashi preci pocheli da se izdvajaju u parove, i da razvijaju osecanja tipa ljubomore i posesivnosti, a da se potiskuju nagoni ka poligamiji .. tada su verovatno i pochele ljubavne afere i pojavili su se ljubavnici.
 
Ko je izmislio veze i brakove?

Jako mi je interesantno da posmatram majmune, jer me to vraca na prapochetak i moze da se napravi paralela izmedju nas i njih, a ima mnogo slichnosti, pa cenim da bi danas bili isti kao oni da se nije pojavio Homo erectus. Dakle, majmuni zive u choporu, na gomili, stari, mladi, muzjaci, zenke, deca .. u dokolici, kad ne zoblju semenke i lishce, kad se ne veru po granama, sede i dr-kaju, ili se ka-raju. On samo dodje do nje i ona se odmah naguzi, nema da pita ni kako ni zashto. I tako poebe pola chopora. Deca se drze majke, a otac ko zna ko im je, verovatno nije ni bitno, jer su svi na gomili. E sad, u kom trenutku su nashi preci pocheli da se izdvajaju u parove, i da razvijaju osecanja tipa ljubomore i posesivnosti, a da se potiskuju nagoni ka poligamiji .. tada su verovatno i pochele ljubavne afere i pojavili su se ljubavnici.

Moras da preciziras koja vrsta majmuna, jer samo jedna vrsta majmuna upraznjava sex radi zadovoljstva. Odnosno zenke na taj nacin odrzavaju red u coporu da ne bi dolazilo do sukoba izmedju muzijaka i na kraju izdvajanja jednog kao dominantnog. Kao sto je to slucaj sa drugim zivotinjskim vrstama.... Ne moze se klasifikovati sve, i svako ponasanje coveka dovoditi u vezu sa prirodom...mora se odstupiti od klasicnog darvinizma...
 
O, V_z_b, kad ti zaklepećeš nanulama u vrijeme spokojnog sna vrednih i smernih... pa nâs bludne, neuspavane umorom ili toplinom ruke partnera, koji imamo tu sreću da te pročitamo dok si još taze... dok se miris friškog olova digitalnog zapisa širi palubom Krstarice, k'o u nove knjige, al' opojnije... vizionarskije... pa kad nas privedeš dilemi jesmo li opipavali prstima ljudskom umu nepojmljiv želatin zvezdane kapije, ili je to samo Adam učinio da nas i Evu poštedi gađenja...

teško mi pa'ne
kad pomislim
kud se sve taj Nobel usudio da ode
dok nesuđeni laureati poput Vesele prebiraju po preostalim megabajtima net-nog vremena.

Sreća da oči na Bôga sve vide, zar ne...........
 
Dve stvari koje nas razlikuju od zivotinja: brijemo se i obuzdavamo svoje sexualne nagone... ostalo je sve isto... e sad da li ih obuzdavati??... da, na sshta bi licilo da svako svakog nateze na ulici... ili da neki gej nategne tebe... bila bi velika stopa ubOjstava... sve bi se pretvorilo u sex i nasilje... deca ne bi znala koji je njihov deo jer ne bi znali ko im je cale.... zene bi bile non stop trudne jer bi ih svako pumpao... bolje je ovako... kako je... sada
 

Back
Top