cetvrti covek(srpski Jason Bourne:))

Koliko para toliko i muzike. Dobar pokusaj, ali akcija se svodi na obimno angazovanje policije i zandarmerije. Koriscenje Hamera je bitna novina, ali ja ipak dajem prednost Strsljenu.

Ipak, prica je dobra. Vec korisceni motiv gubitka pamcenja dobro je prilagodjen nasim desavanjima. Obrt je zaista neocekivan. Najbitnija je sustina filma, a to je da ovom jadnom drzavom upravlja sprega politike, kriminala i bezbednosnih sluzbi.

P.S. Ko je po vama treci covek (Dragan Nikolic)
 
Gleo ga sinoc, jedvanadjoh kartu, srpski bioskopi doziveli trenutno budenje iz mrtvih.

Film je glup fanboy pokusaj pravljenja zanrovskog filma, koji u jednom trenutku transcendira zanr i postaje socijalni komentar, licna drama i kolektivna katarza (glupe li sintagme) u suocavanju sa prosloscu. Ali scenario je neverovatno glup, rudimentaran, nije krimic, pa i onaj pokusaj drame izgleda kao twist necega sto nije krimic. Znaci, trailer i tagline lazu. Ovde nema ni z od zanra. Ta bornovska amnezija je zapravo gimmick za glupu i meni ogavnu ideolosku alegoriju (necu da spoilujem). Scenario je uzasan. Prosto ne mogu da verujem da je neko uzeo pare i odlucio da na ovako truloj osnovi snima film. Rezija se svodi, kao i uvek kod Zeke, na pogadjanje odakle je sta maznuo - spica je iz Se7ena, pocetak je Born, lift je Angel Heart (koji je bio bas sinoc na pinketu), ono je JFK, ono Max Pejn...

Glavna mana filma je sto Marija Karan ne pokazuje dovoljno grudi.
 
two-headed boy hahha:))) bravo. potpisujem. mada nisam takav strucnjak da znam odakle je sta pokupljeno ali ta atmosfera neuspele kopije dominira citavim filmom. jeftino, jeftino... ali valjda u nasoj produkciji sve gore od gorega pa je ovo jos "nije lose" sto nikako nije kompliment...
 
Gleo ga sinoc, jedvanadjoh kartu, srpski bioskopi doziveli trenutno budenje iz mrtvih.

Film je glup fanboy pokusaj pravljenja zanrovskog filma, koji u jednom trenutku transcendira zanr i postaje socijalni komentar, licna drama i kolektivna katarza (glupe li sintagme) u suocavanju sa prosloscu. Ali scenario je neverovatno glup, rudimentaran, nije krimic, pa i onaj pokusaj drame izgleda kao twist necega sto nije krimic. Znaci, trailer i tagline lazu. Ovde nema ni z od zanra. Ta bornovska amnezija je zapravo gimmick za glupu i meni ogavnu ideolosku alegoriju (necu da spoilujem). Scenario je uzasan. Prosto ne mogu da verujem da je neko uzeo pare i odlucio da na ovako truloj osnovi snima film. Rezija se svodi, kao i uvek kod Zeke, na pogadjanje odakle je sta maznuo - spica je iz Se7ena, pocetak je Born, lift je Angel Heart (koji je bio bas sinoc na pinketu), ono je JFK, ono Max Pejn...

Glavna mana filma je sto Marija Karan ne pokazuje dovoljno grudi.

:lol:
 
Gledao sam i gluplje filmove.Jedino sto je ovo nas film pa eto...odgledah ga.
Kojo je super glumac ali malo mi je cetvrtast za ulogu nekog pro killera.Hocu da kazem da mi se ne svidja kako mu stoji ta uloga.
Scenario vec vidjen.Imam utisak da sam ovo sve vec video samo ne znam u kojim filmovima vise.
 
Gledao sam i gluplje filmove.Jedino sto je ovo nas film pa eto...odgledah ga.
Kojo je super glumac ali malo mi je cetvrtast za ulogu nekog pro killera.Hocu da kazem da mi se ne svidja kako mu stoji ta uloga.
Scenario vec vidjen.Imam utisak da sam ovo sve vec video samo ne znam u kojim filmovima vise.

meni se dopao samo utoliko sto je prikazao pravo stanje u nasoj zemlji! obican zlocinac postaje mionistar, VBA, BIA, MUP i Vojska Srbije, svi rade jedni protiv drugih! Stvarno stanje o kome se otvoreno govori!
 
Људи који много гледјау филмове (попут мене) неће овај филм толико нахвалити, јер има толико мана, да је то већа трагедија него дешавања везана за главног глумца. Ово му испада наша, јевтинија копија Холивуда, како по причи, тако и по сценама и сценарију.. Разочарао сам се у пар диалога, који су баш подсетили на Холивуд, али на оне најгоре филмове из те продукције. Но, филм је гледљив, као и сваки наш, па ми није било тешко да га погледам (могао бих још једанпут, наранво, не сам). По мени ово је неки помак на нашој сцени, а најсветлија тачка филмаје свакако Марија Каран, штета што се она не појављује у свакој сцени. Једноставно су можда требали да праве ''Томб Рајдера'' са њом у главној улози, пошто Николи ова улога не стоји перфектно.
 
Film je zaista veliki uspeh,
s' obzirom gde je nastao...
Ima cak i realnosti...
U to naravno ne spada kada Nikola Kojo trckara okolo i ubija sva redom...
Inace dobri su glumci,
bar glume za promenu,
u nasim novijim filmovima i serijama je zastupljena cika, dreka,
a ne gluma,
Jedino je Nikola moga malo smrsati...
Ali mu uloga stoji...
 

Back
Top