Da li u Srbiji po zakonu smete da ubijete kriminalca u svojoj kuci

Ja sam imao 1 oruzanu pljacku. Koja se na srecu zavrsila dobro po one koji su tu bili u tom trenutku.
Zasto ne bi odobrili?
Sta jel treba da stojim mirno i cekam da on overi metkom u glavu ko neko tele u klanici?
Ja sam posle te pljacke trazio dozvolu za oruzije onu naj manju onu sa kojom samo smem da drzim pistolj u svojoj kuci i nisam uspeo da je dobijem.
Doduse kuca mi je i onako puna lovackog oruzija.
Jos nas savetovali u policiji da uvek imamo spremne pare kad nam "dodju" da im damo.

Neka neka prva ja budalu sacmaricom onako lepo zalijem malo sitna malo krupna cisto da ne razmisljam.
 
Ja sam imao 1 oruzanu pljacku. Koja se na srecu zavrsila dobro po one koji su tu bili u tom trenutku.
Zasto ne bi odobrili?
Sta jel treba da stojim mirno i cekam da on overi metkom u glavu ko neko tele u klanici?
Ja sam posle te pljacke trazio dozvolu za oruzije onu naj manju onu sa kojom samo smem da drzim pistolj u svojoj kuci i nisam uspeo da je dobijem.
Doduse kuca mi je i onako puna lovackog oruzija.
Jos nas savetovali u policiji da uvek imamo spremne pare kad nam "dodju" da im damo.

Neka neka prva ja budalu sacmaricom onako lepo zalijem malo sitna malo krupna cisto da ne razmisljam.

Meni ukrali bajatu turšiju iz podruma prošle godine, pa ove nisu dirali a super je :D
 
лична својина сме се бранити силом која не прелази чисту физичку, тј. телесну

дакле - у теретану па после три месеца ако ти неко упадне удри стоку па пре него што искрвари позовеш хитну и док они стигну до болнице н већ рикно успут. И ниси крив. Био је жив кад су дошли, јел да?

Добро, овако нешто тешко да би прошло, али имаш право да га избијеш тако да може да се опорави после мање (или више) времена
 
лична својина сме се бранити силом која не прелази чисту физичку, тј. телесну

дакле - у теретану па после три месеца ако ти неко упадне удри стоку па пре него што искрвари позовеш хитну и док они стигну до болнице н већ рикно успут. И ниси крив. Био је жив кад су дошли, јел да?

Добро, овако нешто тешко да би прошло, али имаш право да га избијеш тако да може да се опорави после мање (или више) времена

Tertana služi za fizičku silu a verski objekti za duhovnu.
Knjigu u ruke pa bajaj po razbojniku...
 
Tu treba uvesti americhki princip.Svakoga ko bez dozvole upadne na tvoj posed da mozesh da skratish za glavu ako imash oruzije i dozvolu za njega.Nije ni chudo da smo propala drzava kad chovek ni kriminalca koji ga pljachka ne sme u tome da sprechi na najlogichniji nachin.

Ali, zaboravljas kako smo mi zayebani , da nadjemo rupu u zakonu:D:D:D

Al bi bilo, kada ti se neko zameri......:"komsijaaaaaaaa, dodji kod mene na kafuuuuu"
 
Podrazumeva se da vam ugrozava zivot.
Ja sam recimo cuo da nemate pravo.

Не.
Можеш да пуцаш само у "стању крајње нужде" када си исцрпео сваки други начин да се одбраниш и у колико ти је живот непосредно угрожен.

Рецимо ако ти однесе све што имаш- не смеш.


Лично залажем се за "право апсолутне заштите неповредивости стана и поседа"
Свако непозван одрекао се људских и грађанских права, стога имаш право да га убијеш.
 
ma usrane demokrate donele zakone koje vise stite krimose nego posten narod...ja pozajmio auto(imao sam samo ovlascenje za njega) kumu da se vozi a on iskopira ovlascenje i proda ga...kad sam pokusao da prijavim kradju,prvo su me pitali da li sam mu dobrovoljno dao kljuceve...pitam prijatelja policajca sta da radim a on mi kaze:"pre bi ga priveli u stanicu jedno 2 dana i ti bi svoj auto dobio nazad a sada moramo sa takvim dripcima da budemo na Vi...tako da,sta da ti kazem,vezi ga pa u gepek, pa u shumu,jedino tako ces mozda dobiti auto ili pare"..nemam srca da to radim,jbg,ipak smo trostruki kumovi(znam,budala sam:sad:)...znam da nijer po temi ali... kako bilo,pazite kome dajete auto..:oops:
 
Podrazumeva se da vam ugrozava zivot.
Ja sam recimo cuo da nemate pravo.

Ne smes. Osim ako recimo nema vatreno oruzje i to pod uslovom da prvi puca.
To se tretira kao prekoracenje nuzne odbrane.
A nuzna odbrana je na napad odgovoriti adekvatno t.j. jednakom silom kojom je izvrsen napad.
Takvi glupi zakoni nisu za ovo podneblje i ja sam za to da se svakom ko na neciji posed ulazi sa namerom da mu nanese stetu ili ga fizicki ugrozi, zakonski stavi do znanja da ce to skupo da ga kosta i da se drzavi bas j.ebe sto ce da izgubi zivot.
 
Ne smes. Osim ako recimo nema vatreno oruzje i to pod uslovom da prvi puca.
To se tretira kao prekoracenje nuzne odbrane.
A nuzna odbrana je na napad odgovoriti adekvatno t.j. jednakom silom kojom je izvrsen napad.
Takvi glupi zakoni nisu za ovo podneblje i ja sam za to da se svakom ko na neciji posed ulazi sa namerom da mu nanese stetu ili ga fizicki ugrozi, zakonski stavi do znanja da ce to skupo da ga kosta i da se drzavi bas j.ebe sto ce da izgubi zivot.

*******,onda bi se ovde problemi resavali tako sto roknes onog koga zelis pa ga odvuches kuci(ili ga predhodno sto neko rece samo pozoves na kaficu,da se,eto,pomirite:twisted:)
 
Nesto citam , pa se mislim.........da li je moguce, da bi iko pametan, razmisljao , sta zakon dozvoljava ili ne dozvoljava, ako bi mu neko banuo u stan da mu povredi porodicu????

Ma zabole me, da li je dozvoljeno ili nije, da ga roknem kao prase.......

Da si upoznat sa 4umskim likom&delom postavljacha teme ne bi uopshte bio zachudjen.
 

Back
Top