Gde da kupim vodeni blok za P4 (775)

Shvatio sam da nemam gde da kupim (fabricki) waterblock, pa sam odlucio da ga napravim uz pomoc prijatelja koji ima pristup glodalici i strugu. Ispod mozete videti kako bi to izgledalo, tj. funkcionisalo. Interesuje me da li neko ima iskustva sa pravljenjem wb ili uopste iskustva sa vodenim hladjenjem. Interesuje me da li bi ovo moglo da funcionise i koliko bolje od mog fabrickog kulera sa hladnjakom. Imam P4 3GHz sa 1MB kesa. U sistem vodenog hladjenja bih stavio atman pumpu 800 litara po satu, sa naporom od oko 1 m. Radijator bih za sada koristio aluminijumski (3 rebra visine 370 mm, namenjen za ugradnju na centralno grejanje), koji bi se rashladjivali sa dva ventilatora 80mm. Kasnije bih uzeo radijator za grejanje kabine stojadina ili yuga. Znam da moze doci do korozije metalnih delova zato sto koristim bakar i aluminiju, ali u sistem cu staviti destilovnu vodu, tako da nece doci do elektrolize, pa bi time izbegao koroziju. Creva ce biti silikonska sa bakarnim oprugamo da ne bi doslo do prelamanja creva. Promer creva 1/2".
Sve sugestije su dobrodosle.

wb.jpg
 

Back
Top