Istorijski filmovi

Ako moze neki savet..poslednjih nekoliko nedelja sam se bas nalozio na te istorijske filmove i pc igre..
Od filmova sam gledao sledece, pa vi preporucite jos neki, dobro bi mi dosao savet, hvala.

Troja
Alexandar
300
Nebesko carstvo
Hrabro srce
Novi svet
Vavilon

:worth:
I ja sam gldala film Vavilon, to je stvarno jedan od boljih istorijskih filmova...
BigMazi kako bih mogla da dodjem do tog filma? Jer nema sanse da ga nadjem na netu... :neutral:
 
JA ne vidim da je iko pomenu legendarnog Juilus Ceasar? i ima ovaj novi centurion isto extra odradjen film, takodje bi mogo odgledat film malo je starija produkcija ali vrijedno gledanja EL CID. takodje potrazi fil Druids sa kristofer lambertom odlican veoma. to je za sad sto bi mogo da preporucim svi ovi su odlicni filmovi.
 
Sa zakasnjenjem sam pre par dana odgledala ruski blockbuster iz 2008. "Admiral".
Film govori o zivotu i ljubavi oficira ruske armije admiralu Kalcaku izmedju 1916-1920.g.
i veoma mi se dopao i zbog cinjenice da prikazuje "drugu stranu" Crvene revolucije.

Admiral%202008.jpg


http://www.imdb.com/title/tt1101026/
 
Sto bolan niko ne ekranizuje Marka Kraljevica
Trantino bi to uradio za desetku
rijeka krvi
u reziji ovog junaka narodnih pjesama

Da, ja stalno o tome razmišljam.
I zašto onaj strip o Biberčetu, Baš-Čeliku, Ženidbi Dušanovoj itd. nije stalno u prodaji. Kako je moguće da u vremenu kad je srednjevekovni fazon moderan nema našeg stripa, a objektivno je bolji od svega ostalog što se nudi...
CUDESNI-SVET-DjORDjA-LOBACEVA-Zika-Bogdanovic_slika_L_145286.jpg


Preporuka istorijskog filma
ohnem-a-mecem.jpg
kinoeye1_1_37.jpg

Ogniem i mieczem

Henry-V-Branagh.jpg

Henry V Keneta Brane, mnogo je dobar
 
Poslednja izmena:
Pojma nisam imao da je neko ekranizovao Sjenkjevica,pogledacu,al' tesko da Poljska produkcija moze da se nosi sa adaptacijom ovog romana.
Vazda mi je onaj dio sa placenicima bio fascinantan,kad su odbili da predju na drugu stranu i tako svi izginuli.
Ako bi ta srednjevjekovna i svaka druga home-made mitologija dobila svoju celuloidnu verziju to bi se radilo u nekom trashoidnom,grind-house,exploitation,low-budget maniru.
Banovic Strahinja je meni prilicno urnebesan film,ima tu neku ominoznu auru,jos kad na to nakalemis nabijanje na kolac,
pa odredjene sword-sorcery wanna be dionice dobijes spektakl kojem se treba vracati over and over again.
Nema sto,moram da ponovim ovo,Franco Nero aka Django u riterskom oklopu,prajsles.
 
Poslednja izmena:
Ja jesam ljubitelj Banovića Strahinje na filmu, i šteta je što nisu sve najčuvenije epske pesme snimljene - malo je smešno da kao sečemo vene na Bravehearta... kad je Kraljević Marko mnogo uverljiviji : )

Ovog Sjenkeviča sam prvo videla na bioskopskom platnu, i bila sam opčinjena. Nekoliko godina kasnije sam ga pustila na kompu, i nije to bilo to. Ali nisam čitala knjigu.
 
Ja jesam ljubitelj Banovića Strahinje na filmu, i šteta je što nisu sve najčuvenije epske pesme snimljene - malo je smešno da kao sečemo vene na Bravehearta... kad je Kraljević Marko mnogo uverljiviji : )

Ovog Sjenkeviča sam prvo videla na bioskopskom platnu, i bila sam opčinjena. Nekoliko godina kasnije sam ga pustila na kompu, i nije to bilo to. Ali nisam čitala knjigu.
http://4.***************/_8lK2el5pnbU/S3nXLYePslI/AAAAAAAAE4Y/0DfRH8W_L38/s1600/Marko%2Bkerac.jpg
Ima tu buljuk za ekranizaciju podobnih pjesama.
Posebno cool su one hiperbolizovane dionice u junackoj literaturi,"tri puta skoci,tri brda preskoci".
Al' bi se tu epska fantastika razmahala po platnu.
Nego,za pocetak da se na celuloid pljune "Oranje Marka Kraljevica",gejziri krvi iz Turaka janjicara.
"А када се Марку досадило,
диже Марко рало и волове,
те он поби Турке јањичаре,
пак узима три товара блага,
однесе их својој старој мајци:
„То сам тебе данас изорао".
 
Poslednja izmena:
Gledao sam jedan ruski noviji visokobudzetni film koji mi se dopao. "1612 - smutno vreme" ili tako nesto se zove i govori upravo o tom vremenu.
Hteo sam da pitam da li neko zna tacan naziv istorijskog filma koji govori o sredini 17. veka u Engleskoj i Oliveru Kromvelu i tom periodu republike u Engleskoj.
 
Od klasika Ejzejnštajnov Aleksandar Nevski, Kjubrikov Spartak i Quo vadis.
Od starijih ratnih ruski Idi i smotri i nemačka Podmornica.
Od novijih Troja,Jovanka Orleanka sa Lili Sobijeski,Untergang
Od najnovijih ruski Admiral i engleski Centurion sa Olgom Kurilenko.
Od domaćih naravno Marš na drinu i Banović strahinja.

Od serija -najbolja serija ikad snimljena Rim a i novozelandski Spartak.
 
Hm, najbolja istorijska serija (o Rimu) je ipak Ja, Klaudije.
http://www.imdb.com/title/tt0074006/

iclaudius01.jpg


Možda i ne mogu da se porede, Rim prati vojsku a Ja, Klaudije intrige u carevoj palati... Rim je sniman u eksterijerima, Klaudije samo palata... ali dobra su dopuna jedna drugoj, a Ja, Klaudije ostaje moj favorit - glumci su odlični, priča i intrige više nego zanimljivi a najviše mi se sviđa baš način na koji je serija snimljena - nema specijalnih efekata, minimum kostima ali zato gluma i priča... za desetku!
Jedino ne znam da li bi se ova serija svidela publici koja je sada mlada (14-25 godina) jer je za današnje pojmove `istorijskog` filma/serije spora i akcenat nije ni na kostimima ni na efektima, nego na priči...
 
Hm, najbolja istorijska serija (o Rimu) je ipak Ja, Klaudije.
http://www.imdb.com/title/tt0074006/

iclaudius01.jpg


Možda i ne mogu da se porede, Rim prati vojsku a Ja, Klaudije intrige u carevoj palati... Rim je sniman u eksterijerima, Klaudije samo palata... ali dobra su dopuna jedna drugoj, a Ja, Klaudije ostaje moj favorit - glumci su odlični, priča i intrige više nego zanimljivi a najviše mi se sviđa baš način na koji je serija snimljena - nema specijalnih efekata, minimum kostima ali zato gluma i priča... za desetku!
Jedino ne znam da li bi se ova serija svidela publici koja je sada mlada (14-25 godina) jer je za današnje pojmove `istorijskog` filma/serije spora i akcenat nije ni na kostimima ni na efektima, nego na priči...

Izvrsno napisano...za desetku! :D
Ako mogu da dodam, veoma su retke ekranizacije knjizevnih romana koje na neki nacin ne skrnave knjizevno delo.
Serija Ja, Klaudije je jedna od retkih, veoma uspesnih ekranizacija romana klasicne knjizevnosti,
mozda zbog cinjenice da stvaraocima ovog serijala nije bio cilj "zaseniti" maestralno ispricanu "pricu".
 
Izvrsno napisano...za desetku! :D
Ako mogu da dodam, veoma su retke ekranizacije knjizevnih romana koje na neki nacin ne skrnave knjizevno delo.
Serija Ja, Klaudije je jedna od retkih, veoma uspesnih ekranizacija romana klasicne knjizevnosti,
mozda zbog cinjenice da stvaraocima ovog serijala nije bio cilj "zaseniti" maestralno ispricanu "pricu".

Baš mi je drago što imam istomišljenika! : ) Pozdrav
 
Moraću da pogledam ... romani Roberta Grevsa po kome je verovatno rađena su jedni od najboljih te vrste.
Inače 300 mu dođe više ko epska fantastika...Vidim da ga mnogi ovde pominju.
Ali činjenica je da je daleko od istorije. Stara verzija iz šezdesetih je mnogo bolja i sto se priče i likova tiče, iako dosta slobodna u interpretaciji, inače bedno su iskopirali neke scene iz nje, prilagodivši ih prosečnim američkim tinedžerima.
Mrzim što Jenkiji moraju sve da uproste, i svuda ubace svoje ideje...I pre Amerike Amerika.
 

Back
Top