kako se prevodi uz pomoc gugla

M

malecka

Gost
meni je nesto drugarica pricala da je moguce da preko gugla nadjes neki sajt pa da ti gugl posle prevede, cak sam imala priliku da vidim i te "prevode" , ali ne znam kako se to radi...
jel bi mogao neko da mi objasni??? :?:
 
malecka:
meni je nesto drugarica pricala da je moguce da preko gugla nadjes neki sajt pa da ti gugl posle prevede, cak sam imala priliku da vidim i te "prevode" , ali ne znam kako se to radi...
jel bi mogao neko da mi objasni??? :?:
Ovo tvoje pitanje me je navelo da to malo istrazim i provalio sam kao se radi.Kada udjes u google.Klikni sa desne strane language tools i pri sredini ekrana videces veliki izbor jezika.Izaberi serbian i voala.Sve na nasem :D
_____________________________
SlipKnoT 4e\/er

You fu*kin' touch me I will rip you apart
I'll reach in and take a bite out of that
Sh*t you call a heart...
:evil:


_________________
www.cs-centar.net
_________________
 
malecka sreco
Otvori Internet Explorer
Pojavi ti se Google( naravno ako ti je on startsite)
U polje gdje upisujes rijeci,webstranice i ostalo sta trazis. E tu pored imas Settings
Pojavit ceti se prozor na kome mozes nastimati na kom jeziku da ti se traze webstranice i ostalo.
Takodjer mozes podesiti koliko primjera da se nadje...Moguce je 100. U tebe je vjerovatno na 10 podesene. Ti podesi na 100. Kad si to uradila, snimi to sto si uradila "Save settings"
i to je to:)))
cmokic:)))
 
malecka:
meni je nesto drugarica pricala da je moguce da preko gugla nadjes neki sajt pa da ti gugl posle prevede, cak sam imala priliku da vidim i te "prevode" , ali ne znam kako se to radi...
jel bi mogao neko da mi objasni??? :?:
Ej malena da se nesmaramo vise evo ti link pa uzivaj

http://www.google.com/intl/sr/
poz :wink:
______________
68.gif
69.gif
 
Mislim da niste razumeli pitanje.
Da, gogle moze da prevede stranicu sajta sa nekih jezika na engleski!
Ako stranica nije na engleskom, na primer na nemackom je, odmah pored linka pise Translate this page i stranica ce ti biti prevedena na engleski.
Kada kliknes na Translate this page, pojavice se tranlating i posle kratkog vremena pojavice se prevod.
Uvek mozes da vidis i originalnu stranicu, ako zelis klikom na link u vrhu prevedene strane.
Koliko je dobar prevod to ne znam.
Takodje u language tools mozes da prevodis sa nekoliko jezika na engleski i obratno, ali samo odredjeni tekst, ne prevodi se cela stranica sajta.
Ne moze se prevoditi srpski-engleski i englesko-srpski, a ono sto su gore pisali je samo za pretrazivanje na google sajtu (google interface) a ne i za prevode stranica drugih sajtova.
 
Pa mislim ako ti treba recnik najbolje je ti da instaliras Babilon , sjajan je i upload ide preko neta , a Google ima mogucnost da ti stranica Google i da trazi na tvom jeziku ( Srpskom ) ali ne moze da radi kao recnik , tj ne moze da prevodi na Srpski . Javi se na private message ako ti treba pomoc
 

Back
Top