Codeci..

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Kad sam reinstalirao sistem, bez codeca pustali su mi se neki filmovi, posle jednog restarta i instalacije ffdshowa vise nisu hteli, probao sam da obrisem pa da reinstaliram ffdshow ali uvek isto...koj codec preporucujete ? Mislim na neki opshti, kao sto je ffdshow... Drugi problem je npr pustam neke spotove u windows media playeru, a kada pustim taj isti u winampu ono pocne ubrzano da ide, i slikom naopachke..hm ? tnx
 
JA vise ni ne instaliram kodeke.
Instaliraj lepo Nero ShowTime. Dobija se u okviru Nera
On u sebi nosi sve neophodne kodeke a usput je i dosta dobar player za pustanje svega od divx-a do DVD-a. (radi lepo i sa DVD meniima tako da nemas potrebe vise za 1000 playera te jedan za divx te power dvd za dvd i slicno)
 
Samo instaliraj K-Lite Codec Pack 3.53 i sigurno sve radi, a imas uz njega i program Media Player Classic - pusta DVD, DivX, 3GP...
http://download.betanews.com/download/1080441198/klmcodec353.exe

spdNPzJ.jpg
 

Prilozi

  • Media Player Classic.jpg
    Media Player Classic.jpg
    22 KB · Pregleda: 2
Гз поз
Не треба му слово К. Мплајер је одавно присутан на линоксу а сад се може скинути и за виндовс. Не знам кад су га тачно избацили. Стварно моћан плејер извините на изразу ал пустио би и гомно само ако је неки видео фајл формат небитан. А КМплејер је неки фронт енд за Мплајер а има их пар. Иначе за мплејер може да пушта филмове из конзоле ако неко не воли скинове и фронт ендове за њега.
 
Takodje pozdrav za Zmajceka..

E vidi, to nisam slucajno napisao za KM Player jer, jer pokusao da ide rame uz rame za VLC-om koji otvara istinu za volju dosta toga bez upotrebe dodatnih coceca.. To me je i povuklo da dodam i napravim ispravku..
Linux ne koristim kao OS vec po potrebi Live verzije, ali svakako cu da imam na umu i ovo parce softvera koje si pomeuo..

Hvala..
 
JA vise ni ne instaliram kodeke.
Instaliraj lepo Nero ShowTime. Dobija se u okviru Nera
On u sebi nosi sve neophodne kodeke a usput je i dosta dobar player za pustanje svega od divx-a do DVD-a. (radi lepo i sa DVD meniima tako da nemas potrebe vise za 1000 playera te jedan za divx te power dvd za dvd i slicno)

Ja imam showtime,u pocetku je lepo radio dok odjednom filmovi na dvd pocinju kociti.Imam instalirane:


Ac3
ACE mega codec pack
Divix mpeg video codec
Xp codec pack
I ovaj ffsdshow(neznam je li codec ali ga pominjete)

Jel ima neki codec da zameni ove sve sto imam.
 
Instalirao sam ovaj sto si mi rekao i izbrisao ostale ali i dalje mi uzasno koce dvd filmovi.
Kad sam pokrenuo instalacioni paket izbacio mi je prozor da izaberem koje cu kodeke ja sam samo otisao na next posto se ne razumem.
 
Ja koristim taj paket kodeka i nisam imao nikakvih problema sa filmovima, pa ni sa DVD filmovima! Sve radi kako treba. Ne znam koji program koristiš za DVD filmove, probaj sa BS Playerom, on ti sve otvara! Ja ga koristim jer je po meni najbolji!
 
E ovako na Windowsu 2000 SP5 imao sam gomilu kodeka i svi filmovi mi radili,i instaliram ti ja neki WMP encoder i od tada slike niđe,samo se ton čuje.Opet instaliram sve te kodeke,ali ništa.I onda sam primenio što se mora,instalirao sam VLC plejer i sad preko njega jedino mogu da gledam moje filmove,a nešto ga zbog onog staromodnog oblika ne podnosim.Ima li neke šanse da oporavim kodeke na mašini?
 
Instalirao sam ovaj sto si mi rekao i izbrisao ostale...
Samo kad sam ti rekao da izbrišeš ostale kodeke nisam mislio bukvalno, već da ih deinstaliraš, nadam se da si to i uradio!

<Če Gevara>
Probaj i ti sa ovim paketom kodeka K-Lite Mega Codec Pack, po meni je najbolji, ali pre toga deinstaliraj ostale kodeke i taj famozni WMP encoder! A onda probaj da filmove pustiš preko BS playera!
 
Samo kad sam ti rekao da izbrišeš ostale kodeke nisam mislio bukvalno, već da ih deinstaliraš, nadam se da si to i uradio!

<Če Gevara>
Probaj i ti sa ovim paketom kodeka K-Lite Mega Codec Pack, po meni je najbolji, ali pre toga deinstaliraj ostale kodeke i taj famozni WMP encoder! A onda probaj da filmove pustiš preko BS playera!

Deinstalirao sam,sve pa sam instalirao ove sto si mi rekao.
 
Ako koristis nero,ShowTime je dobro resenje.Ako ne,kao recimo ja,onda je moj predlog k lite mega codec pack,real alternative i quicktime alternative.Ma sve pusta.Jos ni sa jednim video ili audio fajlom nisam imao problema.Ako ti se nesvidja izgled media classic player-a mozes uzeti mv2.Odlicno se uklapa.
 

Back
Top