NOVOGODOSNJA PUTOVANJA -gde,iskustva, preporuke...

Angi7

Aktivan član
Poruka
1.641
Gde biste isli za novogodisnje praznike?
Dakle, za nas radne ljude idelana prilika za putovanje...samo gde...
Razmišljala sam o Barseloni, Italiji...ali kad sam videla samo pratei troškovi koliki su takse...vize....mislim na avionski prevoz, voznje od 30 sati me ne zanimaju.

Istanbul deluje primamnjivo? Znam da se tamo ne obelezava Nova godina, ali poenta je u putovanju,a ne u toj jednoj "najludjoj noci", zar ne?!
Kakva su vam iskustva za Istanbul? Koliko toga možemo samo da obidjemo? Saveti za delove grada, sta ne propustiti?Kakvo je vreme tamo u to vreme?
A Lisabon?

Sve ideje su dobrodisle...
 
Niko ne odgovara za Istanbul:( I za Lisabon:(

Videla sam da nase agencije nude hotele u Starom delu Istanbula, gde je sve blize, ali po nekim komentarima nije bas sigurno uvece i tako lepo kao u novom delu, koji opet nije tao daleko od starog...Koji deo grada odabrati za smestaj?

Napisite iskustva sa hotelima u Istanbulu, please...
 
Sidnej je grad gde cu docekati 2008.godinu i mnogo se radujem. Do sada sam samo preko TV-a imala priliku da gledam kako to australijanci rade.

Bec je grad koji neverovatno dobro izglada za novogodisnje praznike jedino sto preporucujem da se ode malo ranije, jer kod njih je mnogo vise paznje pridaje Bozicu. U svakom slucaju ga ne treba preskociti.
 
Ajmo sad da pricamo napamet.....

Ako turistička agencija priča napamet pričam i ja.
;) neverovatno je to kako oni greše, i to u pitanju su zemlje EU

Šalu na stranu:


Poljska viza za državljane Republike Srbije je besplatna!
Češka viza za državljane Republike Srbije je besplatna!

Austrijska, Nemačka, Holandska vize se plaćaju ali ne znam cenu.
Grčka viza se plaća 10 Eura.
Francuska viza se plaća i iznosi 35 Eura.
Italijanska viza se plaća ali ne znam koliko košta.
Španska i Portugalska takođe.
 
Prvi razlog,

samo kod njih od takozvane "braće" plaćamo Vizu.
Mislim, nisam ni pomenuo Danke Deutchland jer ćemo njima da plaćamo i kada uđemo u EU ;)

Drugi razlog,

U Grčkoj je i pre 1990. i silnih dešavanja kada smo mogli da putujemo bilo gde bilo problema sa ulaskom.

Treći razlog,

Bitan je i način dobijanja vize koji je za Grčku krajnje komplikovan.

dakle sada nemaju razloga da se vade na Makedoniju...

P.S. znam osobu koja nije mogla da dobije vizu jer joj je u pasošu stajalo da je rođena u Skoplju, BJR Makedonija a grčki konzulat u Nišu je tražio da joj piše samo Skoplje.
 

Back
Top