Sajam knjiga u Nišu

Nietzsche

Zainteresovan član
Poruka
255
Ne bih rekao da je organizacija na nekom nivou, ali je Pionir mnogo bolje mesto nego ono od prosle godine... (bolje da ne pominjem).

Sto se ponude tice, mislim da je slabih naslova... Primetio sam da je sve vise knjiga tipa: "mudre izreke" ili "kako postati srecniji"... te se javljaju autori kao sto su Og Mandino (Najveci trgovac na svetu, ali bukvalno... komercijalista i glupak), potom neprevazidjena budala Antoni de Melo... a vidim da se i Lucano de Kresenco odlicno prodaje kod nadrifilozofa... to je zalosna strana sajma.

S druge strane, pravo je cudo da na skoro svakoj tezgi moze da se vidi Jansonova "Istorija umetnosti". To je za pohvalu. Zanimljivo je da sam uspeo da pronadjem i Oksfordski filozofski recnik... sto je takodje retka knjiga na ovim prostorima.

Cene su dobre... evo ja sam nabavio jednu Selingovu knjigu za svega 50 dinara!

Kakvi su vasi utisci?
 
ne mogu da verujem da postoji ishta za 50 din, eh bash si se snasho :wink: ... nisam stigla da odem, ne znam ni do kada je... valjda cu uspeti da odem sutra tj. vetj je danash:)))
poz :wink:
 
Nietzsche:
Ne bih rekao da je organizacija na nekom nivou, ali je Pionir mnogo bolje mesto nego ono od prosle godine... (bolje da ne pominjem).

Sto se ponude tice, mislim da je slabih naslova... Primetio sam da je sve vise knjiga tipa: "mudre izreke" ili "kako postati srecniji"... te se javljaju autori kao sto su Og Mandino (Najveci trgovac na svetu, ali bukvalno... komercijalista i glupak), potom neprevazidjena budala Antoni de Melo... a vidim da se i Lucano de Kresenco odlicno prodaje kod nadrifilozofa... to je zalosna strana sajma.

S druge strane, pravo je cudo da na skoro svakoj tezgi moze da se vidi Jansonova "Istorija umetnosti". To je za pohvalu. Zanimljivo je da sam uspeo da pronadjem i Oksfordski filozofski recnik... sto je takodje retka knjiga na ovim prostorima.

Cene su dobre... evo ja sam nabavio jednu Selingovu knjigu za svega 50 dinara!

Kakvi su vasi utisci?


KO SI TI? :?:
 
Neverovatno je da niko odavde nije posetio sajam... Cuo sam da je prosle godine bilo 20 000 posetilaca, a i to je malo... Za bgd-ski sajam dodju iz cele zemlje, a nije da se ponude mogu mnogo razlikovati...

Da li je stvarno tako da se u Nisu najmanje cita, da je najmanje obrazovanih i najmanje onih koji to zele da postanu?

Tuzna istina.
 
ma cita se bre..e a sto se tice cena malo mi je neverovatno sto jedna ista knjiga na jednom standu moze da kosta 150 a na standu odmah pored 240 dinara..mislim smesno.valjda bi tu trebalo da budu manje cene.ja sam trazila neki dobar jednojezicni recnik engleskog i nasla sam ga..sreca sto ga nisam kupila jer je ispao skuplji nego taj isti recnik u IPS-u..strasno :roll: :roll:
 
Čizmice tata platio, a ja zarađujem sad (ili se bar tome nadam) za novogodišnje poklone onima koje volim... Obećala sam sebi da ću sav zarađeni novac na druge da potrošim... Nek' ide život, za bolje i nije... :)

... poneke oči... vidim...
 
Čizmice tata platio, a ja zarađujem sad (ili se bar tome nadam) za novogodišnje poklone onima koje volim... Obećala sam sebi da ću sav zarađeni novac na druge da potrošim... Nek' ide život, za bolje i nije... :)

... poneke oči... vidim...

Pazi sta pricas... ;-)
Sad ce neki da dodju i da te napadnu da ces te pare da potrosis na druge iz sopstvenih niskih strasi i egoizma... ;-)
 

Back
Top