Telekom - Internet provajder.

Ko zeli da uzme adsl kod telekoma mora prvo da pogleda njihov ugovor, koji sam teskom mukom nasao na njihovom sajtu ( veoma dobro su ga sakrili ;) )

http://www.telekom.nadlanu.com/adsl/docs/UgovorADSL.pdf

U clanu 4. u poslednjoj stavci pise: -da uslugu koristi najmanje godinu dana od dana njenog aktiviranja.

Po meni najjbitnija stavka, kao da je usput spomenuta.

U clanu 6: Naknada za zasnivanje pretplatničkog odnosa iznosi 5000 dinara bez PDV-a i uključuje cenu modema.

wtf?? zasto bi neko eksplicitno u ugovoru navodio cene + na sajtu pise da je uvodjenje 1 dinar. Verovatno bi u slucaju raskidanja ugovora racunali ovih 5000.

Clan 7: U slučaju da Korisnik u roku ne izmiri svoje dugovanje, Telekom ima pravo da u skladu sa pozitivnopravnim propisima i Opštim uslovima za pružanje
usluga ograniči ili ukine privremeno ili trajno korišćenje Usluge, kao i da na neizmireni deo potraživanja zaračuna zakonsku zateznu kamatu.

nisam bas shvatio ovaj deo ugovora( nisam pravnik :) ) na koji neizmireni deo , se misli na obavezu od godinu dana ili za taj mesec??

Sve u svemu ,em su monopolisti, em imaju najbolje uslove za net, em pokusavaju da te ugovorom vezu za sebe.Treba ih ukinuti8-)
 
@executer

Mislim da si ti to preozbiljno shvatio.To na godinu dana se ni meni nesvidja,ali ostalo ti je isto i kod drugih provajdera.
Tih 5000 din ti treba da platis ali u toku je promotivni period pa imas popust.
A naravno da ces im platiti i to sa kamatom ako zeznes modem ili neizmiris svoje obaveze na vreme.I ti bi tako da si na njihovom mestu.

Btw ja sam kod sezama i sve je savrseno.Nema tih godinu dana,a mozes da neplatis i do 15 dana od datuma isteka pretplate.Posle kad platis racunati se kao da si platio na vreme.
Jednio sto i oni traze pare ako modem crkne.Zasto nedaju neku garanciju ako je taj modem stvarno dobar.Pa po isteku garancije ako se nesto i desi da snosis troskove.
Mislim da je najbolje taj njihov modem zameniti sa nekim drugim.Ko zna sta moze da bude.Posle 50 evrica izdatak.To je njihova procena da vredi 50e.Mada nema sanse da je toliko.
 
Čekaj, kako nije...
Realno, Telenor je bolji od Telekoma... jednostavno pogledaj usluge koji nude jedni a koji drugi, naravno tu su i cene... a tu je i ponuda.

Što se tiče interneta, ja smatram da SBB trenutno vodi, a da se to Telekomu ne sviđa, naravno, zašto bi inače isključivao internet celoj Srbiji da se dokaže da je moćan.

Inače, jedino što mogu da kažem je, sve sve, al' ne Telekom... :D

MTS se bavi mobilnom telefonijom, pa se Telekom ne moze porediti sa Telenorom (inace i ja smatram da je Telenor bolji). Sto se interneta tice Telekom je ok, puste ti punu brzinu, cene nisu visoke, korisnicki servis je funkcionalan......
 

Back
Top