Vladimir Putin: Planovi o antiraketnom štitu liče na kubansku krizu

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
27/10/2007



Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je da američki plan izgradnje antiraketnog štita u istočnoj Evropi ima sličnosti sa kubanskom raketnom krizom 60-ih godina prošlog veka.

”Slične akcije Sovjetskog Saveza, kada je rasporedio projektile na Kubi, izazvale su kubansku krizu”, rekao je Putin na konferenciji za novinare na kraju samita Eropska unija - Rusija, u Portugalu.

On je ocenio da se takva pretnja postavlja na ruskim granicama, ali su “napetosti znatno manje nego u vreme kubanske krize jer su američko-ruski odnosi poboljšani od vremena hladnog rata”.

Prema njegovim rečima, Sjedinjene Američke države “osluškuju zabrinutost Moskve zbog planiranog antiraketnog štita”. Međutim, kako je naveo, američki predsednik Džordž Buš je njegov prijatelj i njihov odnos pomaže u prevazilaženju problema. Putin je rekao da neće prisvojiti predsednička ovlašćenja ako postane premijer Rusije, kada na proleće podnese ostavku na mesto šefa države.

”Ako neko misli da nameravam da se, recimo, preselim u Vladu Ruske Federacije i tamo prenesem osnovna ovlašćenja, to nije slučaj', rekao je on i dodao da “neće biti kršenja ovlašćenja predsednika Rusije, barem što se njega tiče".
 
Za vreme kubanske krize, bucko Nikita je lupao legendarnom cipelom po govornici u UN, od nemocnog besa.......i naravno;, rusi su okrenuli brodove, i vratili se kuci......

Ovaj put, Putin moze da lupa sa obe cipele , ko cuveni Ginger Baker , po "Ludwigu", ali ameri ce postaviti stit u Poljskoj i Ceskoj.....

Hoce kad na onoj stvari izraste nokat.Iz Rusije dolaze Evropi energenti,
 
Za vreme kubanske krize, bucko Nikita je lupao legendarnom cipelom po govornici u UN, od nemocnog besa.......i naravno;, rusi su okrenuli brodove, i vratili se kuci......

Ovaj put, Putin moze da lupa sa obe cipele , ko cuveni Ginger Baker , po "Ludwigu", ali ameri ce postaviti stit u Poljskoj i Ceskoj.....

Јел к'о што су у Турској оставили своје ракете, које су, онако случајно, повукли у исто време када и Руси своје са Кубе?
 
Јел к'о што су у Турској оставили своје ракете, које су, онако случајно, повукли у исто време када и Руси своје са Кубе?


Uvek dodje do kompromisa izmedju sila.......dok mali mishevi, kao kubanci, ili srbi bivaju izgazeni dok slonovi igraju........

Kao sto je tada SAD povukla deo raketnog naoruzanja iz Turske, sto si u pravu....tako ce i sada , za postavljanje raketnog stita u Poljskoj i Ceskoj.....ameri ustupiti Rusima, naprimer , dominantnu ulogu u Srbiji???........ko zna, mozda se i usrecite, sa ruskim tajkunima, mafijom , i politbiroom???
 
Za vreme kubanske krize, bucko Nikita je lupao legendarnom cipelom po govornici u UN, od nemocnog besa.......i naravno;, rusi su okrenuli brodove, i vratili se kuci......

Ovaj put, Putin moze da lupa sa obe cipele , ko cuveni Ginger Baker , po "Ludwigu", ali ameri ce postaviti stit u Poljskoj i Ceskoj.....

baš htedoh reći, jel to on saopštava da će popustiti, onomad se okrenuli brodovi, sada mogu isporučiti beton za temelje baza gde će montirati štitove:lol:
 
Hoce kad na onoj stvari izraste nokat.Iz Rusije dolaze Evropi energenti,

e povodom ovoga.....

Pa upravo to me i zbunjuje.Opste je poznato da je Marlon prepotentni kreten,narcisoidni bolid,i tako dalje i tako blize.Ipak si ti Son pa nekapiram kako Marko moze da te zameni sa Marlonom ,kad ti neposedujes ni upola takve kvalitete kao Marlon.

a zamisli bre sumnjivi da marlon rece slicno nesh za tebe... kako je svet mali jbt...kaze da si indoktrinirani idiot koji laze ko pas da je bio u ratu, da te proverio i da kaze da si odbio da primas vojne pozive i da si stavljen u onu fasciklu sa izdajnickim olosem.. al' ja opet ne mogu da mu kazem da sere jer mi je ipak ono drugar i znam da zna dosta toga a opet tebe ne poznajem tolko pa moram njemu da verujem iako mislim da si ti u pravu isto tolko kolko i on.
 
e povodom ovoga.....



a zamisli bre sumnjivi da marlon rece slicno nesh za tebe... kako je svet mali jbt...kaze da si indoktrinirani idiot koji laze ko pas da je bio u ratu, da te proverio i da kaze da si odbio da primas vojne pozive i da si stavljen u onu fasciklu sa izdajnickim olosem.. al' ja opet ne mogu da mu kazem da sere jer mi je ipak ono drugar i znam da zna dosta toga a opet tebe ne poznajem tolko pa moram njemu da verujem iako mislim da si ti u pravu isto tolko kolko i on.

Ja rekoh da je Marlon idiot.Eto, uverio si se i ti kad tako nesto cujes;)Zar nije marlon bolesnik,ajd sad iskreno reci
 
pa ako cemo iskreno, oboje ste malo utripovani... plus stos' ti ipak veci idiot zato shto si dezerter i lazov, a za njega znam da drzi rec kad neshto kaze. ..al' opet ko zna zasto je to dobro... :)

Potpuno te razumem Son8)Iz istog izvora iz kog si me proverio, i meni je stigla info da je Marlon lik koji nosi zenske tanga gatjice sa sve halterima,pa ga zato nisu primili u vojsku.Jedino mu je preostalo da brani Srbiju na forumima.:lol:Cudni su putevi patriotizma;)
 
Ma ne oni su ko DR Jackyll &Mr Hide.Samo se nikad nezna koji ce da se pojavi.Mislim da to ima veze sa lunarnim ciklusima

da al najsimptomaticnije je to, bilo apokrifno ili ne, ovo predanje vishegorepomenutog duhovnog mocarta o klanju dece nekoj dileji marku... covek se identifikovao sa njim sto posto.. aj' da se ugledao na nekoga ko se zalozio svojim integritetom kao ti za otadzbinu i bacio pusku i dao se u beg... al' za onog morona i slepca kome sperma izlazi samo na usta.....mis' pa jos i uzo nik onog debila sto je jeo decu u ugandi i menjao krv sa njihovom....:)
 
Za vreme kubanske krize, bucko Nikita je lupao legendarnom cipelom po govornici u UN, od nemocnog besa.......i naravno;, rusi su okrenuli brodove, i vratili se kuci......

Ovaj put, Putin moze da lupa sa obe cipele , ko cuveni Ginger Baker , po "Ludwigu", ali ameri ce postaviti stit u Poljskoj i Ceskoj.....

U cemu je problem>? Takodje mogu i Rusi na Kubu...
 
istockphoto_372282_twilight_zone.jpg

Dobrodošli u Zonu Sumraka
 

Back
Top