Moj утисак недеље

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Сећам се још увек зиме 95-е, био сам први разред, ишао поподне у школу и враћао се колима у пола 5. Десетак дана су кола или већ била пуна постера или би ишли до странке да их отац покупи. А онда после вечере дође ујак и онда брашно, вода, четке и оду у мрак. Једно време је постер у скоро природној величини био на вратима предсобља, док се мајка једног дана није препала кад је излазила из купатила па је решено да се постер скине. 10 година на зиду дневне собе била су залепљена три постера, редом црвени, плави, бели (један од њих је био са слоганом љубав вера нада, заборавио сам остале). Из неког разлога пре две године их је скинуо и сад на зиду зврји светла површина. Безвезе. Како год, није случајно у Паланци на власти СПО био до летос.

Данас на сајму десило се да сам био на штанду Српске речи баш кад и Вук, те сам се угурао ту да узмем аутограм и сликам се са човеком. Искрено, још увек сам изненађен његовом позитивном појавом (да ме познајете и ви бисте се зачудили).

Мало је сад људи које познајем а да су уз СПО, а и од њих већина критикује политику странке. Међутим код свих њих запазио сам неки посебан поглед, жељу не за бољим већ за поштеним.

Упознавши Вука једноставно осећам да нисам погрешио што сам први глас дао баш њему. Жао ми је само што отац није био ту да потврди да није џабе изгубио десет година.

Пре пар година свратио је до Паланке и Веља. Сликао сам се и са њим. Утисак који је оставио (та енергија, коју свако од нас зрачи) био је поприлично слаб.
Рибљу чорбу не слушам од кад сам видео Бору. Човек је тотална супротност од слике коју сам створио о њему.


И тако дођох и до теме. Врло мало СПО-оваца познајем који зраче негативном енергијом. Имао сам џукца који је мрзео СПС-овце. И имао је непогрешив осећај по том питању. Како који прође путем он да изгине дерући се на огради. На остале само лане који пут, по дужности.

Интересује ме животно искуство других чланова овог форума по питању те унутрашње енергије (битних и небитних) људи, и колико вас је сигурно да имате прави утисак о особама којима сте дали глас.
 

Prilozi

  • DSC00444.jpg
    DSC00444.jpg
    47,6 KB · Pregleda: 15
SPO je pravi primer , kako srbin lako okrece ledja gubitniku i onome ko tone ( iz bilo kog razloga ) .
Ako moze, jos ce da mu stane na glavu, ne bi li ga sto pre gurnuo pod led........

Vuk je medju prvima digao glas protiv satrapove tiranije, i to onda, kada je masa lepila slobine slike i na goozice, ne bi li se dokazali kao dobri sledbenici satrapove sovinisticke filozofije.........

Licno mi je zao sto je SPO , postao minorna partija, a Vuka su ostavili na cedilu svi oni , od kojih je napravio nekoga i nesto.........9.marta sam bio na ulicama Beograda, i nikada nisam zazalio.......

A sto se tice, teme.........mnoge sam likove iz javnog zivota upoznao licno.....neke jos iz bivse Juge,

Boru sam upoznao jos u srednjoj skoli i bio je ok lik......cinjenica je da je posle potpuno prolupao, od alkohola, sto sam isto tako imao prilike licno da se uverim........

Danicu Draskovic sam upoznao u "Termoventu" gde je radila......bila je skroz dobra za zezanje, i za cirku......posle je i ona prolupala i otisla u penziju.....jos jednom sam je video u Brankovoj gde je redakcija "Srpske reci"......bila je nadobudna, bezobrazna, i pokondirena......druga osoba.......

Ima jos primera, ali cu se zadrzati na ovim ,koji su bliski tvojim primerima.........
 
Nekako mi ta prica o energiji vuce na one abrakadabra, tarot i slicne zanimacije :D

Ok, postoje ljudi koji imaju harizmu, Draskovic je bez sumnje nekada bio takva osoba (a imao sam prilike i licno da ga upoznam). Medjutim najiskrenije, neki moj utisak je da Vuk nikada nije bio bas sasvim citav (kad si vec pitao za utisak :D )
 
necu o politicarima, ali o ovom dole sam nekad imao dobro misljenje, bese to pre dvadesetak god. posle se nekako "menjao" a danas mi je zao svakog ko njega slusa....
doduse neke njegove stare stvari i dan danas volim da cujem, ali ove njegove "politicke" pesme... hebi ga, posledice ostaju .... doduse "on" ih nikada ne vidi, cak i ogledalce laze, uvek prikazuje nekadasnju sliku nekima....

Рибљу чорбу не слушам од кад сам видео Бору. Човек је тотална супротност од слике коју сам створио о њему.
 
Nekako mi ta prica o energiji vuce na one abrakadabra, tarot i slicne zanimacije :D

Ok, postoje ljudi koji imaju harizmu, Draskovic je bez sumnje nekada bio takva osoba (a imao sam prilike i licno da ga upoznam). Medjutim najiskrenije, neki moj utisak je da Vuk nikada nije bio bas sasvim citav (kad si vec pitao za utisak :D )



Brate , ovde si u pravu:D.......ali, yebiga , covek je pisac......valjda to podrazumeva da je malo dileja:D......

Ali, generalno, po meni , Vuk je za ove hijene , koje sada vladaju Srbijom, mala beba, zato su
ga i izdali svi......meni ga malo zao
 
[/B]
Brate , ovde si u pravu:D.......ali, yebiga , covek je pisac......valjda to podrazumeva da je malo dileja:D......

Ali, generalno, po meni , Vuk je za ove hijene , koje sada vladaju Srbijom, mala beba, zato su
ga i izdali svi......meni ga malo zao
I meni ga je bilo zao jedno vreme, ipak je Vuk bio...vuk a ne hijena :D
Al' sam je sebe vodio u ponor, i politicki, a kazu neki i licni. I naravno Dana i cela ta grupa profitera koja se zakacila za njega (i nju poogotovo :roll: )

Sad mu preostaje samo da se vrati pisanju knjiga....
 
I meni ga je bilo zao jedno vreme, ipak je Vuk bio...vuk a ne hijena :D
Al' sam je sebe vodio u ponor, i politicki, a kazu neki i licni. I naravno Dana i cela ta grupa profitera koja se zakacila za njega (i nju poogotovo :roll: )

Sad mu preostaje samo da se vrati pisanju knjiga....

S.rao je,bio je protiv Slobe prvi-OK,ali zar nije par godina posle(pre 5.oktobra)negde 96,97,98 sedeo sa SPS u Vladi?Sa svima je mogao u koaliciju i zato sad placa ceh time sto je postao SPO vanparlamentarna stranka!
 
S.rao je,bio je protiv Slobe prvi-OK,ali zar nije par godina posle(pre 5.oktobra)negde 96,97,98 sedeo sa SPS u Vladi?Sa svima je mogao u koaliciju i zato sad placa ceh time sto je postao SPO vanparlamentarna stranka!

Ako se secas , tog njegovog sedenja u vladi, za vreme rata i bombardovanja, setices se, i da je tada jedini glas razuma, u toj vladi bio upravo Vuk Draskovic......

Elem, on placa danak svojoj lakomislenosti i verovanju ljudima, i onoj ludoj Dani, koja je, fakat prolupala nakoh njegovog politickog angazovanja.........umalo i bez glave da ostane......

A sto se tice, lika koji bez ikakvog gadjenja moze sa svakim........tu je mlohavi kostunica bez premca......pare stavljam , da ce sledeca vlada biti DSS , Velja Seljak, i radikali
 
Ako se secas , tog njegovog sedenja u vladi, za vreme rata i bombardovanja, setices se, i da je tada jedini glas razuma, u toj vladi bio upravo Vuk Draskovic......

Elem, on placa danak svojoj lakomislenosti i verovanju ljudima, i onoj ludoj Dani, koja je, fakat prolupala nakoh njegovog politickog angazovanja.........umalo i bez glave da ostane......

A sto se tice, lika koji bez ikakvog gadjenja moze sa svakim........tu je mlohavi kostunica bez premca......pare stavljam , da ce sledeca vlada biti DSS , Velja Seljak, i radikali

U to vreme ja sam bila tinejdzer i ne secam se pojedinosti jer me to tad nije ni previse interesovalo!Ali slozices se da placa danak velikim delom i zbog te nedoslednosti,tu je bas mnogo zasrao-na one na koje je bacao drvlje i kamenje se udruzio par godina posle!
A sto se tice Kostunice-ubedljivo najljigaviji kreten......
Al ima da pukne na ovim izborima!
 
U to vreme ja sam bila tinejdzer i ne secam se pojedinosti jer me to tad nije ni previse interesovalo!Ali slozices se da placa danak velikim delom i zbog te nedoslednosti,tu je bas mnogo zasrao-na one na koje je bacao drvlje i kamenje se udruzio par godina posle!
A sto se tice Kostunice-ubedljivo najljigaviji kreten......
Al ima da pukne na ovim izborima!

E, moja draga , tinejdzerko:D:D:D

Slazem se da je Vuk platio danak samo svojoj gluposti i slepom verovanju iskompleksiranoj suprugi.......ona je uticala na njega, da ne predvodi DOS, kako je bilo planirano, vec mu je punila glavu, da "ne moze reka u potok, vec mora potok u reku"........

Nakon pobede DOSa, 5 oktobra.....Vuk je prakticno politicki poginuo......
Da se tada stavio na celo DOSa, kada je SPO jos uvek bila sila.....................i danas bi bio bitan faktor, ali kostunice nigde ne bi bilo.........
 
E, moja draga , tinejdzerko:D:D:D

Slazem se da je Vuk platio danak samo svojoj gluposti i slepom verovanju iskompleksiranoj suprugi.......ona je uticala na njega, da ne predvodi DOS, kako je bilo planirano, vec mu je punila glavu, da "ne moze reka u potok, vec mora potok u reku"........

Nakon pobede DOSa, 5 oktobra.....Vuk je prakticno politicki poginuo......
Da se tada stavio na celo DOSa, kada je SPO jos uvek bila sila.....................i danas bi bio bitan faktor, ali kostunice nigde ne bi bilo.........

Jel ovo (tinejdzerko)u ironicnom tonu ili?
Posto vidim da je autor teme bio istih tih godina u to vreme?
 
Nikada nisam bio vukovac, nikada nisam imao simpatije za Vuka&co. Meni je jedino žao, ako tako mogu reći, što nije opstala DS u izvornom obliku. kasnije sam i ja prošao školu sa raznoraznim koalicijama, sve do 2000-te kada je oformljen DOS. Tu sam se uverio kako sam bio u pravu što mi se Vuk nikada nije svideo...

Po meni, zaslužio je to što je i započeo - političko samoubistvo...
 
:)Ne,vec ne volim da me neko proziva po pitanju godina....
Sticajem okolnosti i porodicne situacije jako rano sam upletena u mnoga politicka pitanja...sto ne smatram nekim velikim plusom....

Evo da ti se pridruži još jedan tinejdžer :D, mada nisam već neko vreme, ali mislim da smo tu negde :D.

Avaj, osećam dosta nostalgije u ovoj temi, a očekivao sam da će ljudi početi da pljuju po Vuku. Slažem se, dosta loših poteza. Sam je sebi svezao omču.

Pitanje: Mislite li da Vuk može politički vaskrsnuti?
 
Сећам се још увек зиме 95-е, био сам први разред, ишао поподне у школу и враћао се колима у пола 5. Десетак дана су кола или већ била пуна постера или би ишли до странке да их отац покупи. А онда после вечере дође ујак и онда брашно, вода, четке и оду у мрак. Једно време је постер у скоро природној величини био на вратима предсобља, док се мајка једног дана није препала кад је излазила из купатила па је решено да се постер скине. 10 година на зиду дневне собе била су залепљена три постера, редом црвени, плави, бели (један од њих је био са слоганом љубав вера нада, заборавио сам остале). Из неког разлога пре две године их је скинуо и сад на зиду зврји светла површина. Безвезе. Како год, није случајно у Паланци на власти СПО био до летос.

Данас на сајму десило се да сам био на штанду Српске речи баш кад и Вук, те сам се угурао ту да узмем аутограм и сликам се са човеком. Искрено, још увек сам изненађен његовом позитивном појавом (да ме познајете и ви бисте се зачудили).

eМало је сад људи које познајем а да су уз СПО, а и од њих већина критикује политику странке. Међутим код свих њих запазио сам неки посебан поглед, жељу не за бољим већ за поштеним.

Упознавши Вука једноставно осећам да нисам погрешио што сам први глас дао баш њему. Жао ми је само што отац није био ту да потврди да није џабе изгубио десет година.

Пре пар година свратио је до Паланке и Веља. Сликао сам се и са њим. Утисак који је оставио (та енергија, коју свако од нас зрачи) био је поприлично слаб.
Рибљу чорбу не слушам од кад сам видео Бору. Човек је тотална супротност од слике коју сам створио о њему.


И тако дођох и до теме. Врло мало СПО-оваца познајем који зраче негативном енергијом. Имао сам џукца који је мрзео СПС-овце. И имао је непогрешив осећај по том питању. Како који прође путем он да изгине дерући се на огради. На остале само лане који пут, по дужности.

Интересује ме животно искуство других чланова овог форума по питању те унутрашње енергије (битних и небитних) људи, и колико вас је сигурно да имате прави утисак о особама којима сте дали глас.

Najpre, pedigriran ili ne, ako taj tvoj džukac ima potomke, javljaj, kupila bih jedno kuče, ne pitam za cenu. Mrtva sam ozbiljna!
Drugo, niko mi ne zrači pozitivnije od uspešnih i poštenih ljudi. Vuk ima neku harizmu, to je tačno. On je više politički naivan, nego politički prevejan. Zato ga i nema više. Dok se on, siroma, ofrkestio... Ipak je on književnik. Zrači mi pozitivno i Prestolonaslednik Aleksandar. I Điki je uvek pozitivno zračio, to ne može niko da porekne. Prenosio je energiju... A naj naj najnegativnije mi zrače Velja Ilić, ono smešno biće radikalsko, vučić ili kako se zove... jočić i onaj voditelj "Poligrafa" koji siroma izgleda kao da mu hitno treba laksativ. E, da ... i sps-ovci mi negativno zrače. Volela bih da upoznam nekog pozitivnog sps-ovca... E, kad smo već kod njih, sad sam se setila da sam nedavno, baš na "Poligrafu" čula da je u sred bombardovanja, U SRED rata u našoj zemlji, Mira pravila gala promociju svoje knjige u jednom od najluksuznijih hotela u Rimu. NAš ondašnji ambasador u Rimu, Lekić (Crnogorac), odbio da dođe i rekao stafu u ambasadi da ne idu... I mi se pitamo sada što se CG otcepila, postala nezavisna... Pa morali ljudi : ) Još crveni drmaju!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top