Beograske ulice (imena)

Jumbolino

Zainteresovan član
Poruka
264
Mislim da u Beogradu ima puno ulica koje ja ili vi ne znamo zbog cega se tako zovu.

Ja cu prvi da pocnem, ako neko zna neka napise (ja ne znam odgovor, zato i pitam)

-Masarikova
-Tirsova
-Kosanciceva (Kosancicev venac)
-Simina
-Kataniceva
-Gospodar Jevremova
-Dr. Agostina Neta

toliko za sada.
 
masarik je bio neki revolucionar ili tako nešto u istočnoj evropi, ali moram prvo da pogledam u britaniku...ali, bolje je i to nego 22.skojevska
meni se ne sviđa što su čika jovi zmaju skratili ulicu i veliki deo vratili gospođi kneginji ljubici. mislim, svaka njoj čast, ali - po meni - čika jova je daleko znamenitiji, a dobio je kraći deo ulice.
 
tolbuhin, kao i ždanov su bili neki sovjetski generali koji su oslobađali bgd u II sv. ratu...moler...pa to je onaj iz I ustanka, a? nemam pojma, blago rečeno. vasina je po vasi čarapiću, uzun mirkova po junaku koji je grdno herojstvo pokazao kad su upali u beograd, dok je još bio turski, za vreme I ustanka...
 
e, pa tolbuhin i ždanov poginuše u nekom putovanju, avionska nesreća.
tačnije, neSam sigurna jel su obojica ili samo jedan.
moler...je bio MOler:p slučajno sm stajala kod table na početku ulice,
a zaklela bih se da je to nadimak.
inače resavska je i bila resavska pe ždanove.
 
Zmaja od nocaja......to je po Bajagi jel.....?

noćaj je selo kod šapca i bio neki junačina tamo koji se tukao protiv turskih zulumćara...stojan. ali, beše lepše zmaj, jer ih je tako saletao, da nisu znali šta ih je snašlo, pa postade u narodu stojan - zmaj od noćaja.:-P
a baba višnja je, po neši leptiru, tetka hajduk veljka:lol:
 

Back
Top