Problem sa napajanjem (valjda)?!

?????????

Zainteresovan član
Poruka
119
Ovako, kada se pokrece windows (xp) desi mi se da se ugasi monitor, ali racunar ostaje upaljen (bez ikakvih aktivnosti). Znaci ne svetli led za hard, vec samo onaj koji govori da racunar radi. U slucaju da se windows nekako pokrene, to se desi pri pokretanju nekih zahtevnijih stvari (npr. igara). Ako se ni tada to ne desi onda se pri pokretanju windowsa i/ili nekih zahtavnijih sofwera cuje zvuk kao kad se sam racunar gasi (onaj poslednji zvuk koji se cuje bas u trenutku gasenja). Predpostavljam da je problem sa napajanjem, ali mi treba neko drugo misljenje da bih bio siguran. Napajanje je neko "zuto" od 1000 din, a konfiguracija:

ploca: Asus P5P800
CPU: P4 3GHz, 1Mb
RAM: 2Gb/400MHz DDR (2x1Gb Kingston)
Graficka: Asus Geforce 6600gt (koristi dodatno napajanje)
Hard: 250GB WD, sata
DVD: Plextor PX-760A
Firewire kartica 400 Mb/s

Ako je napajanje, koje bi ste mi preporucili do 3000 din. Ako je neka velika razlika izmedju napajanja, spreman sam i vise da dam, a da to stvarno vredi. Koristim UPS, tako da je (verujem), napon stabilan, kao i konzumacija zadovoljavajuca. Ako nije napajanje, sta bi moglo biti?

Unapred hvala na pomoci!
 
To se i meni desavalo kad sam kupio graficku x1650pro inace imam athlon2000+ i 1.5 GB rama DDR 400MHz. Kad sam prvi put stavio graficku brljavile su texture u igricama. Posle dva dana sam provalio da bios nije dobro podesen. Kad sam ga podesio graficka mi je radila dva dana i posle je crkla. Pre nego sto je crkla desavalo mi se isto sto i tebi, kad hocu da udjem u igricu zapuca mi komp, ugasi mi se monitor, restartuje mi se komp... I na kraju komp je zapucu dok sam igro Gothic III, restartovao sam ga, ali se on nije upalio. Desilo se isto ko i kod tebe upali se zelena lampica cuje se da komp radi ali se monitor ne pali. Odneo sam komp u servis zamenuli mi graficku i kad sam je doneo kuci opet nije radila kako treba, zazao sam se sa njom jos jedno par dana, i provalio da je problem bio u biosu, bilo je potrebno samo da povecam voltazu agp slota. Prebacio sam sa auto na 1.8V i sad radi super. Imam napajanje od 350W. Si skoro menjao neki deo graficku, hard, ram... od koliko ti je vati napajanje.
 
Da shvatio sam sta je bsod kada mi Klothius rekao. Evo kupi sam novo napajanje. Nije opet za hiljadu din, vec tri. Prikljucio ga, pa video da se monitor uopste ne pali. Vratio staro, ono radi. Primetio sam da na tom novom napajanju prikljucak koji ide na plocu ima 24 pina, a staro ima 20. Na ploci imam 24 pina (ono pored prikljucaka za ram). Na starom napajanju imam prikljucak od 4 pina koji idu na plocu pored cpu-a. Na novom nemam taj prikljucak, a imam prikljucak od 8 pinova koje ne mogu nigde da ubodem na ploci. Na novom napajanju sam dobio adapter koji pravi prelaz sa klasicnog (starog pata) prikljucka za hard i cd-rom na neki prikljucak od 6 pinova (slican kao onaj od 4 i 8 ). Ljudi, puko sam. Pomagajte. Ne znam gde mi je uputstvo od ploce, pa ne znam kako se ti prikljucci zovu. Upravo skidam user manual, pa cu se javiti za koji minut.
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    59,9 KB · Pregleda: 13
Zamenio sam napajanje za isto, samo ovo ima +12V, a zasto ono nije imalo, nemaju pojma. Trazio sam chieftec, nisu imali, a ja ne volim nesto da trazim dugo, odem i kupim. Ovo ima 480w, dva ventilatora, prohrom kuciste i duplo je teze od onog mog starog kineza (ne znam da li je i ovo kinesko), malo je vece (tj duze). Valjda sve to nesto znaci. Za sada nemam nikakvih problema, valjda ce tako i ostati.

Ljudi, hvala na pomoci.
 

Back
Top