Bosna najavljuje tužbu protiv Hrvatske...

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Hrvatska je juče zvanično započela gradnju Pelješkog mosta koji će direktno povezivati hrvatski krajnji jug sa ostatkom države.

BiH je najavila podizanje međunarodne tužbe protiv Hrvatske zbog jednostrane odluke o izgradnji mosta kopno-Pelješac, koji omogućava da se potpuno zaobiđe jadranska magistrala kod Neuma, odnosno deo teritorije BiH koji preseca teritoriju Hrvatske.
Procenjuje se da će izgradnja mosta koštati preko dve milijarde kuna, odnosno skoro 300 miliona evra.
Hrvatski premijer Ivo Sanader rekao je da Hrvatska ne treba saglasnost BiH za gradnju ovog mosta jer gradi u svojim teritorijalnim vodama. Sporazum koji je svojevremeno potpisan između dve zemlje o izgradnji mosta, nije parafiran u Veću ministara BiH, pa ga BiH smatra nevažećim i traži od Hrvatske da se pre početka gradnje mosta reši granični spor između dve države u blizini Neuma. Most koji povezuje vrh poluostrva Pelješac sa kopnom biće dug 2.440 metara, širok 21 metar, imaće raspon od 568 metara, a visina nad morem iznositi čak 55 metara. Njegova izgradnja trajaće četiri godine.
Blic.
 
Bošnjaci vjerojatno u svojoj floti imaju namjeru imati
nosač aviona viši od 55m te se boje da neće moći proći ispod mosta.
A bojim se da i dubina mora u zaljevu poluotoka Klek nebi bila odgovarajuća.

Most prolazi teritorijalnim morem RHrvatske i ne onemogućuje
pristup luci Neum za bilo kakve brodove prikladne takvoj maloj turističkoj luci.
 
Е људи, јесте ли приметили да Хрватска са готово са свим суседима има спорења око граница:
1) Словенија - Пирански залив и граница код Истре. :x
2) БиХ - граница код Неума и граница на Уни. :x:x
3) Црна Гора - Превлака на улазу у Боку Которску. :x:x:x
4) Србија - не знам да ли сте знали, али Хрвати делове источне обале Дунава код Апатина стално уцртавају као део Хрватске. :x:x:x:x
 
Е људи, јесте ли приметили да Хрватска са готово са свим суседима има спорења око граница:
1) Словенија - Пирански залив и граница код Истре. :x
2) БиХ - граница код Неума и граница на Уни. :x:x
3) Црна Гора - Превлака на улазу у Боку Которску. :x:x:x
4) Србија - не знам да ли сте знали, али Хрвати делове источне обале Дунава код Апатина стално уцртавају као део Хрватске. :x:x:x:x

a sto smo mi krivi, kad se svi zele okititi lijepom nasom...
ali, uzalud zelje...:D:D
 
Bošnjaci vjerojatno u svojoj floti imaju namjeru imati
nosač aviona viši od 55m te se boje da neće moći proći ispod mosta.
A bojim se da i dubina mora u zaljevu poluotoka Klek nebi bila odgovarajuća.

Most prolazi teritorijalnim morem RHrvatske i ne onemogućuje
pristup luci Neum za bilo kakve brodove prikladne takvoj maloj turističkoj luci.

ma Kruzeri mogu da prođu ispod mosta koji je visok 55 metara:shock:
al to što će se nasukati u neumskom pličaku to će neko drugi da sredi8-)

poslat će jedan odred muđahedina da podmorskim samoubijanjem u neumskom zaljevu naprave dublji gaz:mrgreen:

@luposti

1. niti nam most trenutno treba a ni narednih 3-4godine,
2. nit imamo pare za razbacivanje ( visok vanjski dug)
3. nit BiH ne posjeduje neki brod a kamoli nekakvu flotu pa da im most smeta koji se i onako radi nad hrvatskim teritorijalnim vodama spajajući dva Hrvatska kraja

al dobro radi dobrosusjedskih odnosa i ja komšiju ću pitat za savjet i neku vrst dopuštenja ako ću graditi garažu u blizini ograde8-) tako je i ovaj naš zgubired od premijera moga to da učini...al ne...vidio čovek ankete kako HDZ slabo stoji ma se uzmahao lopatama i patrioidiotizmom mjesec dana prije izbora...

moodro Sanaderu moodro ...al samo za ovce koje te slijede za mene ne...

ipak ima birača koji misle svojom glavom ....:evil:
 
ma Kruzeri mogu da prođu ispod mosta koji je visok 55 metara:shock:
al to što će se nasukati u neumskom pličaku to će neko drugi da sredi8-)

poslat će jedan odred muđahedina da podmorskim samoubijanjem u neumskom zaljevu naprave dublji gaz:mrgreen:

@luposti

1. niti nam most trenutno treba a ni narednih 3-4godine,
2. nit imamo pare za razbacivanje ( visok vanjski dug)
3. nit BiH ne posjeduje neki brod a kamoli nekakvu flotu pa da im most smeta koji se i onako radi nad hrvatskim teritorijalnim vodama spajajući dva Hrvatska kraja

al dobro radi dobrosusjedskih odnosa i ja komšiju ću pitat za savjet i neku vrst dopuštenja ako ću graditi garažu u blizini ograde8-) tako je i ovaj naš zgubired od premijera moga to da učini...al ne...vidio čovek ankete kako HDZ slabo stoji ma se uzmahao lopatama i patrioidiotizmom mjesec dana prije izbora...

moodro Sanaderu moodro ...al samo za ovce koje te slijede za mene ne...

ipak ima birača koji misle svojom glavom ....:evil:


moram priznati da me u zadnje vrijeme sve cesce doista zadivis dubokoumnim politickim analizama...:shock:
most ima temeljnu, krucijalnu vaznost za hrvatsku drzavu...bez obzira tko je na vlasti ( i tko ce biti) i nema veze sa HDZ jer je most svehrvatski projekt.. bitan za njeno stratesko i infrastrukturno zaokruzenje..ali treba to znati razumjeti...
skupljanje izbornih poena, kad ti je vec potrebno) bila bi npr. izgradnja sportske dvorane u Osijeku, samo osjecani nisu udareni i znaju razlikovati...
 
:
most ima temeljnu, krucijalnu vaznost za hrvatsku drzavu...

:lol::lol:

auuu

jesime zasmijala sad ....e i ja imam krucijalnu važnost da posjetim jedno mjesto da ne uradim to u gaće...a mogao bi komotno nakon ovog posta:roll:

ženo...pardon gospođo....od krucijalne važnosti za ovu našu državu jeste:
1. da korupciju i mito svedemo na minimum (a hadeze ne zna!)
2. smanjimo nezaposlenost, vanjski dug, ne prodajemo i dijelimo hrvatske tvrtke, banke, nekretnine i obalu šakom i kapom...da ne nabrajam dalje

al kao što rekoh odoh sad jer je od krucijalne važnosti da odmah odem :mrgreen:
 
:lol::lol:

auuu

jesime zasmijala sad ....e i ja imam krucijalnu važnost da posjetim jedno mjesto da ne uradim to u gaće...a mogao bi komotno nakon ovog posta:roll:

ženo...pardon gospođo....od krucijalne važnosti za ovu našu državu jeste:
1. da korupciju i mito svedemo na minimum (a hadeze ne zna!)
2. smanjimo nezaposlenost, vanjski dug, ne prodajemo i dijelimo hrvatske tvrtke, banke, nekretnine i obalu šakom i kapom...da ne nabrajam dalje

al kao što rekoh odoh sad jer je od krucijalne važnosti da odmah odem :mrgreen:

čačić- dokazani krotitelj korupcije i nepotizma :lol::lol::lol::lol:
 

Back
Top