pitanje o dreamweaveru....

lara#1

Primećen član
Poruka
607
Skoro sam pocela s Dreamweaverom i imam jedan problemčić...
Kada napravim meni u jednoj tabeli visine - otprilike 0.5cm (odokativno) i obojim ga u npr roze (boju spominjem zbog vizualizacije), kad tu stranicu otvorim u mozili taj isti meni bude deblji (visina se poveca) na npr. 3cm što izgleda vrlo ružno. To mi se stalno dešava i taj problem nikako ne mogu da rešim. A inače u Exploreru izgleda ok. Neki savet?

Radim u Dreamweaveru mx, da li je nešto posebno bolji ovaj 8?
 
Paaa, dw mx - bakćem se s njim vec 2 meseca, ne bas svaki dan. Ok se snalazim, jednostavan je. Ali ipak eto taj pomenuti problem se desio. Trebaće mi uskoro za posao pa sam malo ozbiljnije krenula s tim...

kako pravim meni - pa s obzirom da sam početnik, skinula sam neke templates s neta i pokušala da napravim isto, i obično kod nije bio isti - naravno jer svaku stvar možeš uraditi na puno načina. Dakle, napravim prvo veeeeeliku tabelu u kojoj treba da stane ceo sadržaj uključujući i meni. Zatim obično u zaglavlju napravim još jednu usku tabelu u toj velikoj po celoj širini te velike, pritom sve u dizajn view-u.
Kod po potrebi promenim (ubacujem style i sl, al ne radi se sad o tome). Zatim tu usku tabelu (koja u mozili ne izgleda tako
usko) podelim na ćelije sa "draw layout cell", ubacim sadržaj u njih tipa kontakt, o nama i sl i onda preview u mozili - i javi se deblja tabela. I tako sa svakom drugom tabelom. Ne koristim autostrech width vec fixed.

i..... jel imate neku ideju?
 
ok, koliko sam shvatio meni je u stvari niz polja tabele u kojima su tekst linkovi?

cudno...ako nije poverljivo posalji mi na mail u profilu tu stranicu (i njen prateci sadrzaj ako je bitan i ako ga ima, naravno), bas me interesuje zasto to radi
 
http://forum.krstarica.com/search.php?searchid=2567897
lol.gif


Ne stvarno, hajde da se kladimo. Ozbiljna sam.
lol.gif
 

Back
Top