Menjam ženu : Pink i OBN varijanta

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
PINK:
Na pinku svaka porodica dobija nešto love.
Nemam pojma koliko dana traje.
Žene kao da su u srodstvu sa mengeleom.
Muškarci kao da su poslednji pajseri pa se brane od tih agresivnih tirana.
I u pozdravnim porukama , joj suze, joj ne mogu, joj vrati se odmah...

OBN:
-Nema love.
-10 dana traje
-Stiče se utisak kao da su svi shvatili emisiju kao odmor, putovanje , prijateljsku posetu (iako ima svadja)
-Žene i muškarci se ponašaju kao kad kod mene dodju teča i tetka, znači povedeš u grad, nije teško ni opeglati tudje ako ima potrebe, ni skuvati ručak, ništa se ne naglašava posebno, nešto i provod, čak često i završno slavlje i večera....
-U pozdravnim porukama ima i malo šale, mnogo manje cmizdrenja, više poštovanja i poverenja medju partnerima.
-Sasvim normalno je da se i radi i upozna grad nove porodice i neka firma u njemu...

Još bi neupućen gledalac pomislio da su srpske žene živi otrovi , lenjivice, razmaženice koje treba redovno čvrstinom i toljagom i ..... i tek onda su i sretne i društvene.

Ja stičem utisak da mnogo zavisi od televizije na kojoj se emituje, jer se prilagodjava celom mentalnom sklopu koji ta TV želi da oblikuje kod svoje publike...
Tako pink razvija voajerizam, nadmudrivanje, pod.ebavanje, podvale, ko će koga, korišćenje svake prilike da se preuzme i nametne svoja namera , cilj i želja, i velika želja za lovom....
Kod obn se više forsira porodično , korisno za porodicu , iskustva i znanja, dobra zabava i lepe želje za svakoga...

Isto kao što Piramida HRT i Pinka tehnički jesu iste, a uopšte ne odaju isti utisak.
Na pinku voditeljka nikako neda gostu da iznosi nešto što nije po "javnom ukusu" , mini cenzura (to sam primetio i na RTS kad hrvatski novinar kaže da ima dokumenata da je atentat na djindjića više u vezi sa novcem nego sa političkim obračunom, i odmah se ne da da kaže , prekida se i ućutkuje).
Mnogo više se poštuje pravilo debatne arene (replike i uvoda) na HRT nego na pinku.
Zdenka se meša u tok debate nekad uopšte , nekad samo isprovocira dodatno objašnjenje od učesnika, a nikako ne postavlja minerska pitanja svakom učesniku , kao što na Pinku radi Anonimus.

Dok nisam gledao OBN varijantu , mislio sam da ovakva emisija može da postoji samo na selj kanalu kakav je pink....ali izgleda da kao i kod skrivene kamere, kad kanadjani rade to su simpatične sličice, sitni gegovi (tako se i zove), kad italijani rade, to su već ozbiljne akcije i krupni zahvati kao "tajna misija", a kad pink radi , to je iživljavanje nad osobom , i ponižavanje intelektualnog ili odbrambenog kapaciteta pojedinca.....

Ima li još nečega što je na srpskoj tacni potpuno drugačije....?
 
Nemam pojma,odvratno je primitivna emisija i ne gledam je.Al ne volim ovo kenjanje po nasim televizijama,ustvari,po svemu sto je srpsko (a pazi kad nisam neki patriota i taj bullshit),prosto ne volim krajnosti ni u cemu.Nemoguce da taj OBN ima TOLIKO bolju varijantu te iste emisije i da HRT ima TOLIKO bolju varijantu Piramide.Naravno,ima gomile losih stvari i kod nasih al i kod njihovih.Prosto-ne mogu vise toliko da pljujem po nasima niti da slusam tudje preserancije.Brate,sto je mnogo mnogo je.
 
Dosta bre više sa tim nacional šovinizmom.
Kriterijumi koji se ovde guraju kao kvalitet su očajni , a tvoje nemoguće je bez osnova sve dok ne pogledaš OBN varijantu....

Dakle i sam sam bio iznenadjen tolikom razlikom kad su sinopsisi toliko slični ili bar verujem da su slični , sudeći po licenci....

Zato sam to i napisao da ljudi pogledaju i vide koliku razliku mogu da učine TV od iste licence i iste emisije....Srpstvo nisam ni pominjao, a PINKovstvo , to već jesam i tačno je da sam antiPINKovac, zbog mnogo razloga.
Ako mene kao antiPINKovca ti deklarišeš kao antisrbina, pomisli koliko to nisi šovinista, a da nisi patriota to ti verujem....
 
Dosta bre više sa tim nacional šovinizmom.
Kriterijumi koji se ovde guraju kao kvalitet su očajni , a tvoje nemoguće je bez osnova sve dok ne pogledaš OBN varijantu....

Dakle i sam sam bio iznenadjen tolikom razlikom kad su sinopsisi toliko slični ili bar verujem da su slični , sudeći po licenci....

Zato sam to i napisao da ljudi pogledaju i vide koliku razliku mogu da učine TV od iste licence i iste emisije....Srpstvo nisam ni pominjao, a PINKovstvo , to već jesam i tačno je da sam antiPINKovac, zbog mnogo razloga.
Ako mene kao antiPINKovca ti deklarišeš kao antisrbina, pomisli koliko to nisi šovinista, a da nisi patriota to ti verujem....

Ako mene kao antiPINKovca ti deklarišeš kao antisrbinaMa ko prica o pinku i srpstvu???Nemas pojma koliko mi se j za oba.Pink ne gledam,pa i nisam gledala tu emisiju...Niti cu.Sto se srpstva tice...:lol:Nasao si s kim ces o tome.To me toliko ne interesuje da me mrzi cak i da diskutujem sad.Primetila sam na gomili tema ovde npr.a i u gomili tema u RL,kad se prica o srpskom ovom,srpskom onom...kako smo ubedljivo najgori u cemu god!Kako ama bas nista nase ne valja,kako se nigde ne desavaju sranja samo ovde...Mislim,sere mi se od toga.Kazem,NE VOLIM KRAJNOSTI,koje se ogledaju kako u nacionalizmu tako i u tome sto sam rekla.To je sve.Ne deklarisem ja tebe nikako jer te ne znam.A na osnovu ove jedne teme koju si postavio da te deklarisem kao bilo sta,kakav bi debil trebala da budem?!Uglavnom,otisli smo predaleko od teme...Tako da,nemoj da sjebavas sopstvenu temu;-) Evo ,necu ni ja.
DakleM-ne gledam Menjam zenu.:roll:
 

Back
Top