Masina za susenje vesa

A mene zanima , dal moze da padne masina ako mi stoje jedna preko druge...sve tripuje da ce kad pocne centrifuga da radi ova odozgo da se strovali ...

Jel drzi neko tako?
I koju stavlja dole?
 
Super izum! :D Samo sto ja u njoj ne susim sve, samo peskire, posteljinu i tako to. Imam podno grejanje u kupatilu pa mi se sve osusi preko noci, nema potrebe da trpam u susilicu. Ponekada ipak susim farmerke, pamucne majice i slicno, nikako stvari od finijih i nezniih materijala. Peskiri budu puno meksi kada se suse u susilici nego ovako obicno. O kombinovanoj masini-susilici ne znam nista...

Mirka nece da padne, ne brini. :wink: Mi smo pre drzali susilicu na masini za ves, nije bilo nikakvih problema. Sada ne drzimo jer imamo vise prostora u stanu...
 
Ja sam prezadovoljna sa susilicu, susim sve osim
djempere. probala sam jednom i nikad vise :)
od L postao je XXL :D
peskiri i ostalo su meksi kao sto je rekla chokolada

Kombinovana masina-susilica ima moja drugarica i nije bas zadovoljna!
 
odlicna stvar, zimi posebno. ne moras da cekas tri dana da ti se ves ocedi kada udari mraz, ne moras da ga siris po radijatorima i povecavas vlagu u kupatilu / stanu, za sat i po omiljena rolka je suva i spremna za nosenje...ali svi ljudi koje znam preporucuju da se kupe odvojene masine za pranje vesa i susenje.
razumem logiku, jer kada se pokvari neki deo u delu za susenje, ne mozes ni da peres ves u kombinovanoj. dok se to popravi, nagomila ti se ves za pranje - prakticnije su ipak odvojene. uglavnom se drze jedna na drugoj, ona za susenje na onoj za pranje.
 
Dryer je nesto najbolje sto moze da ti se desi ako zivis na severnom polu...
ali moras biti pazljiv da ti se ne dogodi kao meni da od svoje garderobe napravis
kolekciju Barbie na zimovanju!

Cinjenica je da se garderoba i svaka tkanina znacajno unistava susenjem u masini!
Ali fora i jeste u tome...eto opravdanja za novi shoping :)
 
E, ono sto mene zanima kao mushko, pricha koja mi je prilicno neverovatna, pa moram ipak da je proverim... da posle te sushilice, mnoge stvari ne moraju da se peglaju, tj neki materijali nece da se guzvaju u njoj. Ne pije mi pricha vodu, pa bih da cujem jos nekog sta ima da kaze :|
 
E, ono sto mene zanima kao mushko, pricha koja mi je prilicno neverovatna, pa moram ipak da je proverim... da posle te sushilice, mnoge stvari ne moraju da se peglaju, tj neki materijali nece da se guzvaju u njoj. Ne pije mi pricha vodu, pa bih da cujem jos nekog sta ima da kaze :|

iskreno da ti kazem, ja ne peglam bas previse stvari...ali posle masine za susenje sve je dramaticno izguzvano!
kod kuce imam kombinovanu masinu i obicno koristim onaj program koji samo prosush ves i ne iscedi mu dusu , ali ovde u studentskom kampusu gde koristimo zajednicki laundry sa ogromnim masinama (kao industrijske velike) sa dryerom koji sve radnje radi...
sve je sazvakano!
na stranu to sto je svaka tkanina potpuno izakana i istanjena posle dryera.
samo treba pogledati filtere tih masina posle svakog susenja i jasno ce ti biti koliko je od tvog dzempera duksa peskira ostalo u masini!
nacisto unistava garderobu, ali je prakticno.
jos jedna stvar..ne podnosim beogradske terase na kojima vise gace i kuhinjske krpe koje se suse...beograd u tom smislu lici na jednu galeriju okacenog vesa...sta mislite o tome?
zato dajem glas dryeru...a garderoba i tako izadje iz mode :)
 
Meni je sve kao ispeglano kad iyvadim ves iz susilice, cak i carape budu potpuno ispresovane, da ne poverujes. Poenta je samo da je ne pretrpas, onda se izguzva. A to sto ostane u filteru ispadne sa odece i kad susis ves na zici, samo sto se ne vidi, Odeca se haba i ovako i onako. I naravno, na nekim odevnim predmetima ima oznaka da ne smeju da se suse u masini, pa to i postujem, uglavnom.
 
a jel znate za podatak da su ranije ljudi mislili da ako se voze više od 34 km na sat da se tada gine????? --- postoji zapis, a ja uletela u literaturu lika koji bio 78-me zatvoren u rešetke zbog neadekvatnog načina pristupa životu
prema tome, sušenje, pranje, inhaliranje, oksidovanje, helijumovanje, natrijumovanje i dezifekcija veša ----vrlo su mogući u današnjoj civilizaciji
 
I ja planiram da kupim mašinu za sušenje, ali sam čula da maš. za pranje mora imati bar 800 obrtaja da bi bile dobar tandem. Moja mašina ima samo 500 obrtaja, ali je nova i ne kupuje mi se još i to. Takođe čujem da postoje sušilice sa kondenzatorom i one sa odvodom, pa mi nije jasno kakav je to odvod, tj, da li moram nešto bušiti po kupatilu?
 
Mislim da su bolje te sa kondenzatorom, tj. imaju neku posudicu u kojoj se skuplja voda, koliko sam ja ukapirala. Ali ja imam tu sa odvodom koja me nervira, jer imas crevo koje je ogromnog precnika, cca 15cm i ja ga obicno svaki put dovlacim do prozora, da bi para mogla da izlazi napolje. Ne znam sta se desava kada nemas prozor u kupatilu, verovatno nesto treba da se busi, treba nam neki muskarac ovde koji se razume u sve ovo...
 
Treba mi savet!
Vidim da dosta ljudi hvali masinu za susenje vesa iz razloga što se ves nakon toga ne mora peglati. Interesuje me da li te masine imaju poseban program protiv guzvanja ili to vazi za sve masine.
Mi smo kao vencani poklon danas dobili Gorenje masinu tip D50110 koja nema taj program. Gledala sam danas po netu masine koje su nešto skuplje a imaj taj program pa sam u dilemi da je zamenim dok je još neraspakovana.
Molim za vasa iskustva!
 

Back
Top