HDD sata 2?

Montezuma

Primećen član
Poruka
710
...moram da kupim novi HDD, ovaj maxtor 6Y120LO (120GB, 7200 RPM , Ultra-ATA/133 mi je ne dovoljan...googlovao sam dosta, ali i dalje imam nedoumice u vezi pata, sata i sata II HDD...

...maticna ploca mi je: GA-8IPE1000-G ...
...u knjizici mi pise pod serial ATA: 2 Serial ATA connectors (SATA0/SATA1) in 150 MB/s operation mode ...

...imam par pitanja...

1. ...da li postoji mogucnost da nekako prikljucim SATA2 HDD ... znam da ne bi iskoriscavao svoj puni kapacitet...ali razmisljam jer planiram da kupim naredne godine novi komp,pa bi to kasnije u njega ugradio...a ovaj bi prodao sa ovih 120 GB...
2. ...ima li problema u radu kada je jedan disk "pata" a drugi "sata"?...
3. ...da ste na mom mesto sta bi ste vi kupili?... nista ispod 250GB!!!.
 
1.) naravno da mozesh da prikopchash SATA II HDD na SATA I granu.... samo treba da na HDD postvish jumper koji sluzi za prebacivanje iz SATA II u SATA I
2.)Ne nekim plochama mozda mada se retki problemi...
3.)320 GB HDD-ovi imaju najbolji odnos din/GB.... Pogledaj neki Seagate / WD / Hitachi....
 
Samo sto sire obidji Samsunga.Na maxtoru se dosta lako lome prikljuci,ali se moze hdd prikljuciti i posle toga,najbolja preporuka za wd (320 GB sa 16 mb kesha je 5800 u MK...),naravno razmisli i o Hitachiju.Neces imati problema sa sata 1/2
 
Ni slučajno ne skidaj pozadi jumper sa sata hdd-a , on ti je namešten da ide maximalno do 1.5gbps tvoja ploča ionako nemože više da nosi. Ako ga skineš onda ide do 3Gbps što tvoja ploča ne podržava svakako.
A da najverovatnije ćeš morati da kupiš adapter za napajanje sa molex konektora na sata hdd konektor za napajanje.
 
Jbg ja uzeo juče Seagate 160'Gb 8 mb do 3gbps , pa nije imao , zato sam i spomenuo to. , a nije imao ni molex konektor (baksuz) , a jumper sam maknuo jer mi ploča podržava do 3gbps. Naravno išla friška instalacija bez problema .
 

Back
Top