Sta da radim..

G

Gosca

Gost
Udata sam nesto vise od dve godine. Obadvoma nam je ovo drugi brak. (moj prvi muz je umro) Koliko god se trudim da mu ugodim, on je uvijek nezadovoljan. Stalno mi prijeti razvodom. Prvo je govorio da je moj sin razlog nasih nesuglasica, da nam dijete unistava brak. Sve mu cinim po volji,nastojim mu ugoditi i u krevetu, vodim racuna o svom ponasanju svuda i na svakom mjestu gdje se nadjemo,oko njega se trudim cutim i radim, ali on u 10 dana mora da poludi i da spominje razvod i kako je njemu lose u braku. Zasto muskarci kad si prema njima iskren i pazljiv postanu nemoguci? Zar mogu da vole i postuju samo vjestice? Sve bih ucinila da sacuvam brak, zaista ga volim. Jutros mi je prije posla opet napravio scenu vrijedjajuci me da sam umisljena i sujetna. Pokusavam da ga razumijem ali ne uspijevam. Njemu se ne smije reci apsolutno nista da pogresno radi, i ja se trudim da ni ne primjecujem kad pravi gluposti ili radi naopako. Uvijek sam kriva i kad ne znam zasto sam kriva, moram mu priznati da je to sve zbog mene...tek tad je zadovoljan i tek tad se smiri. Nekad pomislim da nema neke psihicke smetnje. Ako je i to, ja sam mu voljna i pomoci, ali kako, on otvoreno kaze da mrzi zene da su vjestice...Ili je to sve posljedica njegovog loseg iskustva iz prvog braka i njegove povrijedjenosti.
 
Pade mi na pamet poslovica koja kaze:NIKO NIKOG NE POZNAJE,DOK SA NJIM HLEBA NE JEDE!
Otvoreno porazgovaraj sa njim, skreni mu paznju na ono sto te muci u vasem odnosu, pitaj ga u cemu je njegov problem. Poradite malo na vasem braku - ako moze, a ne samo ti da cinis ustupke.
Iskreno receno postoje ljudi koje ja klasifikujem kao "sirovine" :oops: - obicno su usko specijalizovani na par oblasti (jedna je posao, druga hobi - i u tome su zaista odlicni! - sto ce svakom dati na znanje...), dok su za ostale stvari totalni "duduci". Razgovor o emocijama i medjuljudskim odnosima klasifikuju kao filozofiranje - i kraj price. Uz takve osobe ne moze opstati zena istancanih osecanja - jedino ako se svesno zrtvuje u ime nekih ideala. Razmisli koliko ti je to potrebno u zivotu (i tvom sinu takodje!).
Pozdrav!
 
Hvala na komentaru. Pokusala sam s njim par puta razgovarati otvoreno,polako, smireno. Sve je lijepo saslusao, mislila sam da mozemo naci rjesenje koje radi. Zamolila sam ga da mi ukaze na moje greske i ako grijesim da mi pomogne da to ispravim, jer niko nije savrsen, pa ni ja. Bolje da ne pisem koliko me napao i iskritikovao. Tad sam mislila da je mozda u pravu, covjek najteze uvidja svoje greske. Sad vise nisam sigurna...ako sam na poslu uspjesna,vidim da me ljudi uvazavaju, respektuju, u drustvu sam dobro dosla, sin mi je izuzetno dobar ucenik,u kuci je sve "na svom mjestu', trudim se da mu ugodim...i samo njemu ne valjam...Ne, ja ne vidim gdje grijesim
 
U zivoti pa i verovatno braku monotonija uzima svoj danak.
Naime ima ljudi koji vise vole dzarke i svadju nego samo povladjivanje.Vise vole da mi se neko suprostavi nego da mi popusta.Mozda treba malo da zategnes uzde.Da mu pokazes da mozes malo zategnuti situaciju a ne samo popustati.Taj tvoj slabic ti nece dati razvod cak ako ga i sama trazis.Jer je Pi cka.Osetio da moze kako mu se prohte pa cima do iznemoglosti.A pretnja za vec jednom ostavljenu zenu ponovnim razvodom je nesto sto najvise plasi.U krajnjem slucaju reci mu da zelis razvod da si to vec jednom ucinila i da ti nije problem jos jednom.Videces smirice se.Da li si zaposlena?Ako nisi to ti je takodje problem koji moras resiti.
Verovatno sve ovo zvuci konfuzno izvini ali tek sam ustao.POzdrav
 
Meni, kao prvo, nije jasno zasto je taj covek uopste u braku?
Ako pretpostavim da je tu zato sto je, ipak, zeleo sa nekim da deli zivot, onda je pretnja da ce se razvesti samo pusta pretnja kojom manipulise i ucenjuje te... Nekako mi se cini da bi stvari ipak bile drugacije kada bi ti malo manje brinula o tome sta ce on da kaze i kao ce reagovati na ovo ili ono... Ili: kada bi tebi malo manje bio vazan sam brak i kada bi prestala tako grcevito da se trudis da ga zadrzis - moguce je da bi stvari isle sasvim drugim tokom. Za promenu, kada zapreti da ce se razvesti, bez svadje, povisenog tona ili bilo kakve scene i patetike, odgovori mu: "Ako je to ono sto zelis - razvedi se."
E sad... Postoji mogucnost i da je moja pretpostavka pogresna, te da on to stvarno i uradi, pa se osecam obaveznom da ti napomenem da nikad ne pretis ako nisi spremna da se suocis sa posledicama. Jer, najgore bi bilo da on, recimo, stvarno hoce da se razvede, a ti ga molis i preklinjes da to ne cini...
Pisem malo nabacano, ali se nadam da ces uspeti da "uhvatis nit". Mislim da je najveci problem bas u tom tvom preverlikom trudu i neprekidnim pokusajima da mu ugodis... Znam da je ovako lako pametovati, ali zapitaj se sama sta time dobijas? Volis ga... Pitanje je da li volis njega ili sliku koju imas o njemu, braku, zajednici... Ovako kako si ga opisala, tu debelo nesto nije u redu, te bi bilo jako dobro da samu sebe preispitas sta ocekujes i cemu se nadas dalje... Pa sta ako ti je to drugi brak?
I sta ti gubis ako on ode? Nekog kome ces po citav dan ugadjati i biti pod presijom da li si bas sve uradila onako kako on voli? Mozda sam malo gruba, ali se usudjujem da kazem, da se neko kome je stalo do osobe sa kojom zivi ne ponasa tako...
 
Nigde do sada niste spomenuli kakav je njegov drustveni zivot, konkretno mislim na njegove roditelje, prijatelje, kolege sa posla. Da li prema njima ima razumevanja, da li ga oni vole, da li je cenjena i postovana licnost u drustvu?
Znate, neke karakterne osobine se tesko menjaju. Moj komentar na to je - Geni su cudo.
Mozda je on odgajan u teskim uslovima, mozda ima dosta kompleksa iz detinjstva, a kasnije se to samo nastavilo u braku (prvom)?
Mozda po prvi put u svom zivotu ima nesto vredno pored sebe i po prvi put se srece sa normalnim uspesnim zivotom, mislim na Vas? Mozda ne ume da odreaguje na pravi nacin, i neka pritajena ljubomora ga tera da nastavi sa svojim pogresnim stavom, zato sto jos uvek nije spreman da se prilagodi, tj. promeni na bolje? I mozda zbog toga pokusava da sve sto je vredno kod Vas omalovazava, ne bi li se on na taj nacin osecao bolje, tj. po starom.
Ovo su samo pretpostavke na koje ne znam odgovor, ali ako je barem nesto od ovoga tacno, trebalo bi da znate da Vi zbog toga niste krivi i da ne trebate zbog toga da se osecate lose. Vi samo mozete da mu pomognete, ali morate biti jako strpljivi, puni razumevanja i ljubavi. Ako i dalje zelite to, naravno.
Pozdrav.
 
Havala vam svima koji ste mi se javili. Ni ne slutite koliko mi pomazete. Puno mi je lakse kad vidim da se neka moja razmisljanja podudaraju s vasim, koji ste krajnje neutralni.
Bogu dragom hvala, nasla sam si posao i radim, i to u svojoj struci, sto je samo Bozji dar tako nesto naci ovde za kratko vrijeme kako smo ovde dosla sa sinom.
Kakav je drustaveni zivot mog muza? - On je cetvrto, najmladje dijete.REoditelji mu izgledaju skroz jedan normalan stari bracni par, fini ljudi.Za oca mu kazu da je u mladjim danima bio uzasne naravi, teske. Majka je blaga zenica. Meni je pricako kako su zivjeli u teskoj nemastini i kako se napatio. Da je vise bio gladan i bos nego sit i obucen. Prvi brak mu je trajao nepunu godinu dana. Kako kaze, nikad do sad nije imao ni svoj cosak ni svoju porodicu. Meni ga je zao. Moj prethodni brak je bio jedan prosjecan, sretan brak, ispunjen toplinom i ljubalju. Bivsi suprug je umro od posljedica ranjavanja, i sin i ja smo to tesko podnijeli. Nekad zaista mislim da je mom muzu potrebna pomoc. On se ni s kim ne druzi, jednostavno nema prijatelja! Svakom se nesto zamjerio ili se posvadjao. Mislim da je duboko nezadovoljan zivotom koji je zivio i da je povrijedjen ali ne da nikom da mu pridje. Nekad mislim, kad bi se znao samo opustiti i uzivati u zivotu bilo bi mu puno ljepse i lakse zivjeti. Nasuprot njemu, ja sam drustvena, volim se druziti, volim docekati i ugostiti prijatelje. Dok meni drugarice salju mejlove svaki dan, njemu posta ne stize jer se gotovo ni s kim ne dopisuje..Iako je grub prema nama dvoma, iako prijeti razvodom, bez obzira na sve, ja bih mu pomogla kao covjek covjeku, ali ne znam kako. Zasto mene plasi razvod? Zato sto sam porodicna zena. Znam da je i razvesti se normalno, ali bih sve ucinila da spasim brak.
Ne znam, mozda grijesim, mozda sve to nije vrijedno tolikog mog truda i tolike moje sekiracije.
 
Kao sto rekoh - Geni su cudo!
Tesko se izlazi na kraj sa takvim problemom. Ljudi se ne menjaju, to morate znati. Mogu se samo prilagodjavati, ali pitanje je u kojoj meri i do kada. O tome biste trebali dobro da razmislite. Da li ste spremni za tako nesto?
Na kraju jos jedno, najvaznije pitanje. Po ijekavici bih rekla da niste odavde, sto znaci da Vam zivot u jednom periodu sigurno nije bio lak. I sam gubitak supruga je dovoljan da osetite onu tamnu stranu zivota. Da li je mozda vreme, kada je napokon sve doslo na svoje, da vise paznje posvetite svom sinu i sebi? Vas dvoje niste zasluzili da se iznova zrtvujete!
Naravno, mozda i nisam u pravu, ali u slucaju da odlucite da spasite brak, jedino Vas molim da ne uradite ono najgore, da se Vi prilagodite njemu. Vi ste izuzetno dragocena osoba, imate predivnog sina, jako lepe uspomene i jos lepsu buducnost pred vama, i to ne smete zaboraviti. Pa ni po cenu braka.
Pozdrav i sa srecom!
 
Gosca:
Zasto muskarci kad si prema njima iskren i pazljiv postanu nemoguci? Zar mogu da vole i postuju samo vjestice?

Vidis, ja bih na osnovu mog iskustva mogao d akazem: "Zasto su sve zene nemoguce kada si sa njima iskren i pazljiv?". A znas li u cemu je fora?
Niti su svi muskarci nemoguci, niti su sve zene nemoguce. Mi samo nismo naleteli na one PRAVE.
E pa vidis sada jos nesto. Tebi smeta razvod posto si porodicna zena. I onda ces zbog toga da dozvolis da patis, a ne samo ti vec sasvim sigurno i tvoje dete. Pa ako ti u tom braku nije lepo i muci te, lepo se udalji od njega i zivi svoj zivot. Bice svima bolje.
 
Hvala obadvoma na komentaru i misljenju. Mislim da je normalno pokusati spasiti brak. Za razvod nikad nije kasno.
Da li sam ja prava osoba za njega? Ne znam. Znam samo da kad je dobre volje kaze da nikad nije bio sretniji nego od kad je samnom, da me je cijeli zivot cekao, da ne zna sta bi bez mene, da mu tek sad zivot ima smisao..mene to sve zbunjuje. Da mi je rekao da nisam osoba za njega, pa normalno da bih se povukla. Pricao mi je da je pokusao ostvariti vezu sa velikim brojem zena i da je samo jednom veza opstala mjesec dana. Kaze da su sve redom bile vjestice. Kaze da i on voli porodicu i dom, a ovamo, svaki cas bi se razvodio. Ne bih voljela da prenaglim. Mene sve to plasi jer se osjecam prilicno nesigurnom i pri samoj pomisli na razvod, jer ovde sin i ja nemamo nikog od familije, i jos uvijek smo novi u ovoj sredini.
 
nije_lako:
Pade mi na pamet poslovica koja kaze:NIKO NIKOG NE POZNAJE,DOK SA NJIM HLEBA NE JEDE!
Otvoreno porazgovaraj sa njim, skreni mu paznju na ono sto te muci u vasem odnosu, pitaj ga u cemu je njegov problem. Poradite malo na vasem braku - ako moze, a ne samo ti da cinis ustupke.
Iskreno receno postoje ljudi koje ja klasifikujem kao "sirovine" :oops: - obicno su usko specijalizovani na par oblasti (jedna je posao, druga hobi - i u tome su zaista odlicni! - sto ce svakom dati na znanje...), dok su za ostale stvari totalni "duduci". Razgovor o emocijama i medjuljudskim odnosima klasifikuju kao filozofiranje - i kraj price. Uz takve osobe ne moze opstati zena istancanih osecanja - jedino ako se svesno zrtvuje u ime nekih ideala. Razmisli koliko ti je to potrebno u zivotu (i tvom sinu takodje!).
Pozdrav!
 
Gosca:
Udata sam nesto vise od dve godine. Obadvoma nam je ovo drugi brak. (moj prvi muz je umro) Koliko god se trudim da mu ugodim, on je uvijek nezadovoljan. Stalno mi prijeti razvodom. Prvo je govorio da je moj sin razlog nasih nesuglasica, da nam dijete unistava brak. Sve mu cinim po volji,nastojim mu ugoditi i u krevetu, vodim racuna o svom ponasanju svuda i na svakom mjestu gdje se nadjemo,oko njega se trudim cutim i radim, ali on u 10 dana mora da poludi i da spominje razvod i kako je njemu lose u braku. Zasto muskarci kad si prema njima iskren i pazljiv postanu nemoguci? Zar mogu da vole i postuju samo vjestice? Sve bih ucinila da sacuvam brak, zaista ga volim. Jutros mi je prije posla opet napravio scenu vrijedjajuci me da sam umisljena i sujetna. Pokusavam da ga razumijem ali ne uspijevam. Njemu se ne smije reci apsolutno nista da pogresno radi, i ja se trudim da ni ne primjecujem kad pravi gluposti ili radi naopako. Uvijek sam kriva i kad ne znam zasto sam kriva, moram mu priznati da je to sve zbog mene...tek tad je zadovoljan i tek tad se smiri. Nekad pomislim da nema neke psihicke smetnje. Ako je i to, ja sam mu voljna i pomoci, ali kako, on otvoreno kaze da mrzi zene da su vjestice...Ili je to sve posljedica njegovog loseg iskustva iz prvog braka i njegove povrijedjenosti.
pa sad ti ispashtash zbog njegovog prijashnjeg zivota ,super.danas te vrijedja i ponizava ,sutra ce te mlatiti [nadam se da to nije vec sluchaj] ,prekosutra ce ti i dijete povrediti!
on je stoka ,a na tebi je da odluchish hocesh li da ti dijete odrasta pored takvog.kad odraste ,velike su shanse ,da ti se i sin pretvori u takvog skota jer ima primjer u kuci kako se postupa sa zenom.
ti svojim trudom oko njega i braka zavredjujesh pogachu ,a on ti daje samo mrvice s kojima si ti josh pored svega i zadovoljna.
 
Nastojis njemu ugoditi, trudis cutis i radis, vodish racuna o ponasanju.....KAO DA si neki kreten.....??? Ko ona klas. balkanska patr. zena..! PA de je tu tvoje JA, nije ni cudo sto pominje razvod.! Zato te i gazi jer vidi da mozhe i sme! Da se malo ritnes bila bi mu zanimljivija odmah! Mozda tebi to i odgovara na neki nacin, posto imas nekog da ti odredjuje kako da se ponasas, ali ako se stvari zakomplikuju.....
 
Koliko shvatam ti si uplasena da ces ostati opet sama sa sobom i sa detetom, a on ocigledno ima probleme koje moze da resi samo ako ti dozvoli da mu pridjes tj. da razgovarate. Probaj da se ne plasis toliko za sebe i za svoj brak vec da se usredsredis maksimalno na komunikaciju sa njim. Jedino tako ces moci da saznas sta on zaista misli i oseca, ocigledno covek ima veliku zbrku u glavi. A cim je tako "agresivan" znaci da i on ima velike strahove. Cega se on boji? Ne mora da znaci da te ne voli zato sto se tako ophodi prema tebi, vec se jednostavno plasi necega, kompleksi i sl. Mislim da nijedna veza ne treba tek tako da se odbaci ako postoje ikakva osecanja, mislim da si u pravu sto se trudis, ali daj budi jaka, sigurnija u sebe, ne plasi se, budi iskrena u svom trudu i odgovori mu na njegove optuzbe i uvrede.
 
pripreti ti njemi razvodom par puta, pa da vidimo kako ce da reaguje. Reci mu da ti nije potreban jer si dovoljno uspesna bez nejga, cak te i sputava. Reci mu da ne zelis vise da trpis njegova s*anja i stalnu emocionalnu neiizvesnot i nervozu koju ti nabija.
 
I ja sam razmisljala da on ima svojih problema, sto bi mi rekli, u glavi. To samo on zna sta ga pritisce i opterecuje. Ali se zatvorio u sebe i nece da razgovara. Bilo bi obadvoma lakse kad bi se htio otvoriti. Ja nemam sta da krijem, sve me moze pitati i o svemu mozemo razagovarati. Kod njega to vec nije slucaj. Zbog toga mu ni ne pravim pritisak, u onom smislu - govori sta ti je,hocu sve da znam.. lako je pricati kad nemas problem, ali ako ga imas, to tesko drugom prezentiras. Bez obzira, uvijek mu kazem da ukoliko zeli samnom razgovarati o bilo cemu, u bilo koje doba, da sam tu.
Ne, ne odgovara mi takvo njegovo ponasanje. Pa kad bi odgovaralo, ne bih se ni javljala na ovom forumu vec bih uzivala u takvom nenormalnom odnosu.
I ja osjecam da bih se trebala promijeniti prema njemu, ali ne znam kako.
 
Slazem se sa Jagodicom.Reci i ti da ces se razvesti a ne samo on pa on. Mozes sama kroz zivot ne treba ti neki kreten koji ce ti psihicki urnisati dete. A kad shvati da si ozbiljna bice drugaciji ili ti takav ne treba. Imaj svoj stav i u braku kao na poslu.Dozovi se pameti ti si NEKO KO SE POSTUJE a ne samo sluga u kuci
 
Udata sam nesto vise od dve godine. Obadvoma nam je ovo drugi brak. (moj prvi muz je umro) Koliko god se trudim da mu ugodim, on je uvijek nezadovoljan. Stalno mi prijeti razvodom. Prvo je govorio da je moj sin razlog nasih nesuglasica, da nam dijete unistava brak. Sve mu cinim po volji,nastojim mu ugoditi i u krevetu, vodim racuna o svom ponasanju svuda i na svakom mjestu gdje se nadjemo,oko njega se trudim cutim i radim, ali on u 10 dana mora da poludi i da spominje razvod i kako je njemu lose u braku. Zasto muskarci kad si prema njima iskren i pazljiv postanu nemoguci? Zar mogu da vole i postuju samo vjestice? Sve bih ucinila da sacuvam brak, zaista ga volim. Jutros mi je prije posla opet napravio scenu vrijedjajuci me da sam umisljena i sujetna. Pokusavam da ga razumijem ali ne uspijevam. Njemu se ne smije reci apsolutno nista da pogresno radi, i ja se trudim da ni ne primjecujem kad pravi gluposti ili radi naopako. Uvijek sam kriva i kad ne znam zasto sam kriva, moram mu priznati da je to sve zbog mene...tek tad je zadovoljan i tek tad se smiri. Nekad pomislim da nema neke psihicke smetnje. Ako je i to, ja sam mu voljna i pomoci, ali kako, on otvoreno kaze da mrzi zene da su vjestice...Ili je to sve posljedica njegovog loseg iskustva iz prvog braka i njegove povrijedjenosti.


Vidim da je tema izvučena iz naftalina, al' reko' hajde da odgovorim, neko će drugi možda pročitati ovo.
Ipak još ima takvih slučajeva.
Poenta je : on nema problem sa TOBOM, on ima problem sa SOBOM.
 
A izvinite, zašto je zabranjeno izvlačiti teme iz naftalina?
OK, jeste da osoba koja je to postavila najverovatnije to i ne čita, a i definitivno nije aktuelno, ali na njenom primeru neki drugi mogu shvatiti određene stvari.
 
Draga moja-nemoj me pogresno shvatiti-za takvo njegovo ponasanje,iskljucivo si sama kriva prvenstveno ti..da pojasnim;svim tim titranje,tutkanjem i nutkanjem -njemu-stvorila si u njegovim ocima -sliku jedne osobe koja je ocigledno ovisna o njemu,i koja prvenstveno ne postuje sebe,vec gleda da samo udovolji muzu-time si sebi ucinila medvjedu uslugu!!!Veruj,muskarci,vise vole jake,samovesne zene,i vise ce ih postovati,pa makar,svaki dan jeli samo sendvice..Ne draga,ti nepostujes i ne cenis sebe,a znas onu staru dobru poslovicu----Ako sam sebe ne postujes i ne cenis,niti drugi te nece!!Zato prvo menjaj sebe,i ako ces kome udovoljavati,onda bi to trebao biti prvenstveno tvoj sin,a posle njega ti..a ne nikako -drugi muz-svakom prema zaslugama !!! Zato pamet u glavu,i menjaj se!!! Sve najbolje!!!
 
Uh,grrrrr---i jos ima obraza,govoriti protiv malog,pa znao je sa kim stupa u brak,iskreno-da neko osjeca netrpeljivost prema mom detetu,i da mi stalno to nabija na nos,uz to da zivim,u takvoj troturi-pobegla bi glavom bez obzira-opet napominjem -SINA na 1.mesto,bar tako bi trebala uraditi jedna majka,smatram da je to normalno-zar ne?
 
Drage moje, sve koje ste u slicnoj situaciji, nema tu puno filozofije. Prosto postoji jedna odredjena grupa muskaraca, koji su (ovo nije pezorativno, vec se izraz koristi u psihologiji), koji su zenomrsci.
Zenomrzac privuce zenu predivnim manirima, ugladjenoscu, preteranom ljubaznoscu.
U momentu kad se upecala, on krece da je unistava.
Svaki njegov gest usmeren je na unistavanje nje kao osobe - unistava je profesionalno, unistava je privatno, unistava je i omalovazava kao suprugu, pa kao majku, pa kao coveka, pa kao radnika, pa generalno, govoreci kako je nesposobna za bilo sta.
Psihologija kaze da takvi muskarci traze jake zene, koje ce ih ukrotiti. Kad ih nadju, manji su od makova zrna. Pre toga, doduse, uniste mnogo neznih zena, kojima se hrane.
Nakon vredjanja ide period slatkog ponasanja, zrtva (zena) se opusti, pa tada opet navale i vecito toplo-hladno.
On ima dijagnozu.
Zeni tu nema zivota.
Ni detetu (kojem ne treba sve nesigurnija, stalno napeta i nesrecna mama).
Samo pobeci.
I ne dozvoliti da je zastrasi, jer ce i to pokusati, kad mu okrene ledja.
Zena treba da zapamti da je sa njom sve ok. On ima problem. I ona mu ne moze pomoci. Jer je njegov problem to sto voli, zeli i ima bolesnu potrebu da se hrani njenom dusom.
Posle njene, necijom drugom.
Verovatnije je da ga je prva zena napustila zbog takvom maltretiranja, nego da nosi posedice loseg braka (to je uvek samo izgovor).
 
Poslednja izmena:

Back
Top