Crnogorci doneli njihov "ustav" na Sv"J"ecanoj S"J"ednici!

crnogorci proglasili ustav evo vam vidite na njihovom sajtu http://www.rtcg.org/

naravno nema srpskog jezika u njemu! sta mislite?
Ustav je bas onakakav kakav se i ocekivao od milove bande, stvoren da da formalni okvir ionako otvorenoj diskriminaciji prema Srbima.

'Evropska drzava'?
Milova cg jos jednom dokazuje da nije ni za Afriku....a nije ni drzava....
 
crnogorci proglasili ustav evo vam vidite na njihovom sajtu http://www.rtcg.org/

naravno nema srpskog jezika u njemu! sta mislite?

mislimo da ti nisi ni ovlas pogledao ustav o kome si otvorio temu jer da jesi video bi da u njemu ima srpskog jezika u sluzbenoj upotrebi ,mislim meni je glupo da jezik zovu crnogorski po imenu drzave jer se to u principu retko gde radi, ali ako je tako odlucila vecina i to dvotrecinska u parlamentu to je onda u redu .
Sve u svemu nek im je sa srecom sa novim ustavom ,mada ce im biti isti qurac kao i nama sa novim ili starim sve jedno.
 
Тај назови "устав" је само обланда за малу дјецу и наивне, а пролонгира и озакоњује харангу сваке врсте према Србима у Црној Гори. Српски језик је као службени скрајнут на позицију дозвољеног говорног језика, што је поступак једнак оном хрватском из ' 92, кад је из хрватског устава избачено све што је подсјећало на Србе и увреда каква се не памти у црногорској историји. Шта је било послије тога, логично је, без обзира колико је било жртава и крви. Као што је опозиција и назначила, тако ће и бити. Срби се неће придржавати нечега што их угњетава, па макар то био и устав једне државолике творевине, која нема ни пола државних ингеренција. То зна свако ко живи овдје и ко логички размишља. Још једна помпезна псеудо-политичка игрица за замазивање очију незнавенима, док се иза кулиса пензионери туку око буђавих јагњећих плећки, које им "милостиво" дијели дон Мило и камарила му. Сва та прича је смишљена да би се скренуо поглед са горућих, стварних проблема с којима ова власт није способна да се избори : Наркоманија у порасту, број обољелих од АИДС-а у порасту, број учињених криминалних дјела од стране малољетника у порасту, домаћи и увозни (углавном руски) криминал у рапидном порасту, проституција у порасту, насиље у породици у порасту, галопирајућа инфлација, плате сваког дана све мање, цијене свих артикала сваког тренутка расту, трговина људима, оружјем, дрогом, небрањена граница, крчмљење државног земљишта у приватне сврхе (ниједан метар земље од Превлаке до ушћа Бојане није у катастру у власништву црногорских грађана), неријешена убиства угледних грађана која неће бити ријешена докле год су ови у слични им на власти, док они пију шампањац и кркају пршуте, гледајући скупи ватромет у част њихових будућих пословних успјеха и брда еврића на ино-рачунима успут се играјући "Царевог новог одијела", док се по ободима градова грађевинске инспекције праћене полицајцима-специјалцима сурово и "јуначки" разрачунавају са сиротињом, рушећи им једва скрпљене уџерице у "име закона". Сваког дана са прозора куће гдје живим послије поноћи гледам идентичну слику : Особе које по дану глуме нормално живеће, добростојеће, послије поноћи копају по контејнеру за храном и одлазе са "плијеном", убијеђени да их нико није видио. Ово је само врх леденог бријега свакидашњих орвеловских кошмара у овом тамном вилајету. Због овог и због много чега другог, та наказа од квази-устава неће проћи. Што се тиче Срба у Црној Гори, то је мртво слово на папиру. Ћераћемо се још, па ком опанци, а ком обојци.
 
Meni samo nije jasno što mi ovde mlatimo praznu slamu!Doneli ustav,pa.....!
Pustimo mi đetiće,oni su svoj posao završili!Pobegli od nas i već su ispred nas i to dosta.
Rešili se bede,trče ka Evropi i biće tamo pre nas sigurno,a mi možemo samo da im zavidimo.
Kamo sreće da i mi imamo nekog kao Milo!Jes da je lopuža,ali boljeg nemaju,očigledno.
 
Тај назови "устав" је само обланда за малу дјецу и наивне, а пролонгира и озакоњује харангу сваке врсте према Србима у Црној Гори. Српски језик је као службени скрајнут на позицију дозвољеног говорног језика, што је поступак једнак оном хрватском из ' 92, кад је из хрватског устава избачено све што је подсјећало на Србе и увреда каква се не памти у црногорској историји. Шта је било послије тога, логично је, без обзира колико је било жртава и крви. Као што је опозиција и назначила, тако ће и бити. Срби се неће придржавати нечега што их угњетава, па макар то био и устав једне државолике творевине, која нема ни пола државних ингеренција. То зна свако ко живи овдје и ко логички размишља. Још једна помпезна псеудо-политичка игрица за замазивање очију незнавенима, док се иза кулиса пензионери туку око буђавих јагњећих плећки, које им "милостиво" дијели дон Мило и камарила му. Сва та прича је смишљена да би се скренуо поглед са горућих, стварних проблема с којима ова власт није способна да се избори : Наркоманија у порасту, број обољелих од АИДС-а у порасту, број учињених криминалних дјела од стране малољетника у порасту, домаћи и увозни (углавном руски) криминал у рапидном порасту, проституција у порасту, насиље у породици у порасту, галопирајућа инфлација, плате сваког дана све мање, цијене свих артикала сваког тренутка расту, трговина људима, оружјем, дрогом, небрањена граница, крчмљење државног земљишта у приватне сврхе (ниједан метар земље од Превлаке до ушћа Бојане није у катастру у власништву црногорских грађана), неријешена убиства угледних грађана која неће бити ријешена докле год су ови у слични им на власти, док они пију шампањац и кркају пршуте, гледајући скупи ватромет у част њихових будућих пословних успјеха и брда еврића на ино-рачунима успут се играјући "Царевог новог одијела", док се по ободима градова грађевинске инспекције праћене полицајцима-специјалцима сурово и "јуначки" разрачунавају са сиротињом, рушећи им једва скрпљене уџерице у "име закона". Сваког дана са прозора куће гдје живим послије поноћи гледам идентичну слику : Особе које по дану глуме нормално живеће, добростојеће, послије поноћи копају по контејнеру за храном и одлазе са "плијеном", убијеђени да их нико није видио. Ово је само врх леденог бријега свакидашњих орвеловских кошмара у овом тамном вилајету. Због овог и због много чега другог, та наказа од квази-устава неће проћи. Што се тиче Срба у Црној Гори, то је мртво слово на папиру. Ћераћемо се још, па ком опанци, а ком обојци.

Свака част, брате Србине на истинитом извештавању и размишљању. Само не знам како ћете са тим мафијашким алама изборити. 8-)
 
Свака част, брате Србине на истинитом извештавању и размишљању. Само не знам како ћете са тим мафијашким алама изборити. 8-)

Хвала, брате Еремито. С вјером у Бога и Српство лакше ћемо преживјети голготу звану неовисни и суверени Дукљанегро. Изборићемо се и са том гамади. Вријеме је мајсторско решето, па биће да на за мегдана, јер ничија свијећа није горела до зоре. Свако ти добро желим.
 

Prilozi

  • државна застава Црне Горе.jpg
    државна застава Црне Горе.jpg
    31 KB · Pregleda: 1
Ustav je bas onakakav kakav se i ocekivao od milove bande, stvoren da da formalni okvir ionako otvorenoj diskriminaciji prema Srbima.

'Evropska drzava'?
Milova cg jos jednom dokazuje da nije ni za Afriku....a nije ni drzava....


hmm..... ti bas onako teatralno 8-)
ne protivim se ni malo bilo kom epitetu na racun " vlasnika " drzave ,
ali se uvek iznova cudim budalastinama koje pisete ovde .....
gde je razlika izmedju vlasti u CG -i i vlasti u Srbiji :confused:
(osim po pitanju zvanicnog naziva za sluzbeni jezik )

svi do jednog rade kako rade.....i u CG-i i u Srbiji.

i nije Vas sramota da toliko pljujete po narodu koji se pita isto toliko
koliko i narod u Srbiji.
 
Cestitke nezavisnoj i suverenoj drzavi, Crnoj Gori od Bosanaca.
Crnogorski jezik je ijekavica ali nekako govore lijepo i mehko.
Crnogorci trebaju ustrajati u razvijanju demokratske i slobodne Crne Gore.

A ti se ne trti,tamo gde ti nije mesto!Bolje gledaj svoja posla!
Pusti ti i đetiće i Srbe!Bude te li se i dalje kurobecali,ima da vam se prepolovi država!:lol:
 
Тај назови "устав" је само обланда за малу дјецу и наивне, а пролонгира и озакоњује харангу сваке врсте према Србима у Црној Гори. Српски језик је као службени скрајнут на позицију дозвољеног говорног језика, што је поступак једнак оном хрватском из ' 92, кад је из хрватског устава избачено све што је подсјећало на Србе и увреда каква се не памти у црногорској историји. Шта је било послије тога, логично је, без обзира колико је било жртава и крви. Као што је опозиција и назначила, тако ће и бити. Срби се неће придржавати нечега што их угњетава, па макар то био и устав једне државолике творевине, која нема ни пола државних ингеренција. То зна свако ко живи овдје и ко логички размишља. Још једна помпезна псеудо-политичка игрица за замазивање очију незнавенима, док се иза кулиса пензионери туку око буђавих јагњећих плећки, које им "милостиво" дијели дон Мило и камарила му. Сва та прича је смишљена да би се скренуо поглед са горућих, стварних проблема с којима ова власт није способна да се избори : Наркоманија у порасту, број обољелих од АИДС-а у порасту, број учињених криминалних дјела од стране малољетника у порасту, домаћи и увозни (углавном руски) криминал у рапидном порасту, проституција у порасту, насиље у породици у порасту, галопирајућа инфлација, плате сваког дана све мање, цијене свих артикала сваког тренутка расту, трговина људима, оружјем, дрогом, небрањена граница, крчмљење државног земљишта у приватне сврхе (ниједан метар земље од Превлаке до ушћа Бојане није у катастру у власништву црногорских грађана), неријешена убиства угледних грађана која неће бити ријешена докле год су ови у слични им на власти, док они пију шампањац и кркају пршуте, гледајући скупи ватромет у част њихових будућих пословних успјеха и брда еврића на ино-рачунима успут се играјући "Царевог новог одијела", док се по ободима градова грађевинске инспекције праћене полицајцима-специјалцима сурово и "јуначки" разрачунавају са сиротињом, рушећи им једва скрпљене уџерице у "име закона". Сваког дана са прозора куће гдје живим послије поноћи гледам идентичну слику : Особе које по дану глуме нормално живеће, добростојеће, послије поноћи копају по контејнеру за храном и одлазе са "плијеном", убијеђени да их нико није видио. Ово је само врх леденог бријега свакидашњих орвеловских кошмара у овом тамном вилајету. Због овог и због много чега другог, та наказа од квази-устава неће проћи. Што се тиче Срба у Црној Гори, то је мртво слово на папиру. Ћераћемо се још, па ком опанци, а ком обојци.


opisujes stanje u skoro svim republikama ex Juge .......
nisi ti --jedan Srbin.....
ti si jadan Srbin.
 
Cestitke nezavisnoj i suverenoj drzavi, Crnoj Gori od Bosanaca.
Crnogorski jezik je ijekavica ali nekako govore lijepo i mehko.
Crnogorci trebaju ustrajati u razvijanju demokratske i slobodne Crne Gore.

Мујо, пардон Мерино55, ето, чуо сам из поузданијех изворах да ће вас шабане дон Мило звати да унаприједите производњу и потрошњу бурека и баклава. Пошто је за сељачине Србији оно смеће од новина "Свет", за сељачине у Црној Гори "Свијет", код вас шабанских сељачина се сигурно зове "Свијет, б'а !", јер су ти коментари као преписани из наведених "часописа". 8-) :lol: :roll: !!!
 
opisujes stanje u skoro svim republikama ex Juge .......
nisi ti --jedan Srbin.....
ti si jadan Srbin.

Да ли си се јавила искључиво да би вријеђала, да би тек тако нешто лупила и остала жива, или нешто треће ? Не сјећам се да сам те уопште прозвао и због чега. Осим тога, овај топик је о Црној Гори и њеном најновијем проблему званом тзв. устав, а не о стању у екс-ЈУ републикама. Ако ти је језик, односно прсти на тастатури бржи од памети, то је твој проблем. За твој пост очекујем извињење. :evil:
 
Meni samo nije jasno što mi ovde mlatimo praznu slamu!Doneli ustav,pa.....!
Pustimo mi đetiće,oni su svoj posao završili!Pobegli od nas i već su ispred nas i to dosta.
Rešili se bede,trče ka Evropi i biće tamo pre nas sigurno,a mi možemo samo da im zavidimo.
Kamo sreće da i mi imamo nekog kao Milo!Jes da je lopuža,ali boljeg nemaju,očigledno.
Nemoj tako.
U Crnoj Gori se 30% ljudi deklariše kao Srbi.
Meni nije sve jedno.
Samo otcepljenje Crne Gore je ništa drugo do razdor medju Srbima.
Setmo se, prva Srpska država je bila Duklja.
Meni nije lako da gledam kako bednici poput Mila & Co. učestvuju aktivno u smanjenju broja Srba. Tužno je to.
 
tuzno koleginice, ali znate kako kazu.... u svakom zlu ima i neko dobro... posle ovih desavanja zadnjih petnaestak godina, samo ekstremna dileja moze da smatara hrvate, slovence, "boshnjake", pa sad vidimo i drugo oko u glavi :) za nekog sa kim se moze razgovarati, voditi ekonomska saradnja ili pak ne daj boze, sklapati neki novi politicki dil. oni koji bolje poznaju istoriju znali su to jos i ranije, al' sta vredi kad je narodu pomeren mozak sa inflacijom, ratovima, tv-om, propagandom spolja a i iznutra....
 
Да ли си се јавила искључиво да би вријеђала, да би тек тако нешто лупила и остала жива, или нешто треће ? Не сјећам се да сам те уопште прозвао и због чега. Осим тога, овај топик је о Црној Гори и њеном најновијем проблему званом тзв. устав, а не о стању у екс-ЈУ републикама. Ако ти је језик, односно прсти на тастатури бржи од памети, то је твој проблем. За твој пост очекујем извињење. :evil:





osecam se prozvanom samim tim sto sam srpkinja--crnogorka koja zivi u CG-i .
a ti sad razmisli mozes li i smes li pored mene normalne i zive ,
veruj mi i dobrog zdravlja , pisati ovako kako pises.
sta zelis postici ??
koga ti predstavljas ??
srpski narod u CG-i ??
mene ??

da ti nije mozda do nekog rata , daleko bilo izmedju "brace " ??
ovako kao ti pisu samo profiteri koji nisu na vreme "uzeli" , "oteli ".......
pa bi da reziraju reprizu :confused:

ajde , blago meni.....prestani da pises nebuloze i pocni da citas
pametnije novine od Sveta i Svijeta.
i gde se to prodaje uopste ?? stvarno ne znam.....
 
Nemoj tako.
U Crnoj Gori se 30% ljudi deklariše kao Srbi.
Meni nije sve jedno.
Samo otcepljenje Crne Gore je ništa drugo do razdor medju Srbima.
Setmo se, prva Srpska država je bila Duklja.
Meni nije lako da gledam kako bednici poput Mila & Co. učestvuju aktivno u smanjenju broja Srba. Tužno je to.

JESTE,tužno je,ali koja je alternativa?
Šta vredi kada VEĆINA,to tako vidi!I ajde što tvrde da nisu Srbi,nego imaju i drugu crkvu(?!),drugi jezik(?!).Šta da se radi?
Nego,nije mi jasna priča oko ovog državljanstva!Šta se sada dešava,ako ti Sevilja uzmeš
Srpsko državljanstvo?Koja su ti prava?
 
JESTE,tužno je,ali koja je alternativa?
Šta vredi kada VEĆINA,to tako vidi!I ajde što tvrde da nisu Srbi,nego imaju i drugu crkvu(?!),drugi jezik(?!).Šta da se radi?
Nego,nije mi jasna priča oko ovog državljanstva!Šta se sada dešava,ako ti Sevilja uzmeš
Srpsko državljanstvo?Koja su ti prava?
:lol:
Ja sam Srpkinja iz Bg-a i konkretno s Crnom Gorom nemam nikakve veze, pa ni poreklo.;)
Poreklom sam iz Hrvatske.
Volim svoj narod, pa makar bio i iz Crne Gore, za mene ne postoji razlika izmedju Srbina u Crnoj Gori i Srbina iz Kuršumljije npr.
Ali evo, raspitaću se, imam kod koga, pa ću da ti javim.
Pozdrav.
 

Back
Top