ПОБЕДИЛА ЋИРИЛИЦА!!!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Донесена је одлука по спору Бугарске са ЕУ:-

Евро се мора штампати на Бугарском и то на Чирилици, а и да се у Европи прихвати И назив "ЕВРО" као равноправан са "ЕУРО"

Комисија је одлучила да Европа мора да прихвати писмо и језик који ј еБугарска унела у ЕУ.

Спопр је настао када ј еБугарска затражила да се Евро штампа и на Бугарском и да се званично зове - "Евро".
Прва реакција је бил анегативна са образложењем да се штампа само н алатиници и на Грчком, пошто већина европских земаља пише латиницом и има назив "ЕУРО".

Бугарска не само да је тражила Бугарски језик већ и свој назив на Бугарском- "ЕВРО"- и победила.
:lol:

Bulgaria could not accept the fact that in its Bulgarian translation the word “Euro” was not written out as “evro.”
By signing this declaration the European Union for the first time acknowledged there is a problem between Bulgarian and the European institutions, focused around the spelling of the word “Euro” in the Cyrillic alphabet. Prime Minister Sergei Stanishev said that a compromise had been reached, that there was a problem between Bulgaria and the EU, which had to be solved fast, in the atmosphere of a dialogue between Bulgaria, the Portuguese chairmanship of the EU, the EU member states and the European Central Bank.
A work group has to be formed in order for the considerations of experts to be heard, he said, arguing that Bulgaria had reasons to put forward the issue, because the specifics of the Cyrillic alphabet as a new alphabet in the EU had not been taken into account. When asked whether Bulgaria could veto the new “amended contract” of the EU, should the problem not find a satisfactory solution, Stanishev said: “We have a good will to find a sensible solution. Bulgaria in no way wants to hinder the agreement for the new reformed contract.

http://www.neurope.eu/articles/79109.php
 
Евро се мора штампати на Бугарском и то на Чирилици, а и да се у Европи прихвати И назив "ЕВРО" као равноправан са "ЕУРО"
Lisabon -- Evropske unija odobrila Bugarskoj da ime zajedničke evropske valute može da piše kao "evro
To je "simboličko rešenje" .
Bugarska je na samitu dobila podršku svih članica Unije da u svim zvaničnim dokumentima može pisati "evro".
 
Па ајде препаметни Ајроне реци коју то ружну реч...
Хвала Богу једног дана ће и на српској ћирилици бити ЕВРО!

Pa eto priznajem da nisam toliko pametan! Jel sad u redu?

Nego, hajde ti meni reci kako ćeš da umilostiviš EU da ispod bugarskog natpisa EBPO piše srpskom ćirilicom EBPO?
Još bolje - kako ćeš da proveriš da li su pisali prvo bugarskom ili srpskom ćirilicom?

Eto - nisam pametan...
 
Само о овоме ТРЕБА ОБАВЕСТИТИ ЏИБЕРЕ И ДУПЕУВЛАКЕ НА НАШИМ МЕДИЈИМА који увелико говоре еуууууууро....... што је потпуно ван нашег
језика.

Pa i za Dojče marku nismo išli po Vuku.
Imaš 100 keka na zajam? (bgd sleng)
Imaš 100 ojra na zajam? (ba sleng)

p.s. kakvo nas vreme očekuje sutra?
 
aaaaaaaaa, neeeeeeeee, nećemo tako. Vratite nam naših 100 marona , 'ebo ejrove :cool:
ipak pamtim kao klinac ovu novčanicu
sm100dm500.jpg


to je bilo vreme
 
Jos jedan dokaz da je EU , zajednica civilizovanih i kulturnih naroda, koji nemaju problem ni kompleks da izadju u susret svakom razumnom zahtevu.

I jos jedan dokaz, da su ovdasnji patriJoti, koji se paranoicno plase , da im neko ne syebe nacionalni identitet....samo bolesni fobicari!!!


И доказ како неки овде лоше све схватају, важно је да опљуну по форумашима и
''издигну'' се изнад њих...... :wink:
 
За десет година, латиинице ће нестати.
Не због Срба, него ће једноставно корпорације у глобалној жељи да производ приближе локалном купцу преводити све н аћирилицу.
Тренутно има опција за Виндоус Висту, као једина српска опција- ћирилица...
 
Њиндоњс Виста...
И шта сам ја добио тиме што је на ћирилици... Ама баш ништа...
Један програм овако, други онако...

Тотално безвезе...
Ја сам да оно буде онако како је направљено... а не овакве глупе модификације...

I zar je bitno kako ću da pišem... nema to nikakve poente...

Pogotovu kada je u pitanju tehnika i slične zezalice...

Npr... veš mašina koja ima support na srpskom...

Evo ovako bi to izgledalo...

Na vratima od mašine bi pisalo... "Опен тхе доор"

I u čemu je suština?
 
Па нема је, као што је нема ни на тзв. српској латиници која се између осталог користи да би странцима било лакше да се снађу.

Не видим како ће странац да се снађе у Србији ако не зна Српски. Ако написес име неког места нпр. ВРАЊЕ / за странце - Vranje/ њима је свеједно- јер не знају да прочитају.
А што се тиче Бугара и евра- то је ОК.
А и сленг неких клинаца из краја- 100 јевреја-= 100 евра- има неке логике.......
 
Не видим како ће странац да се снађе у Србији ако не зна Српски. Ако написес име неког места нпр. ВРАЊЕ / за странце - Vranje/ њима је свеједно- јер не знају да прочитају.

E, svašta...pa da prevedemo?
Zašto onda uopšte postoje tekstualni putokazi kao prvo moraš da naučiš jezik zemlje u kojoj si?
Stranci možda ne znaju pravilno da pročitaju i izgovore, reći će "Vrandže" i potražiti na mapi Vrandže i snaći će se s mnogo lakše nego da upoređuju njima nepoznate znake. Da ne pominjem to što bi putnici morali da se pobrinu da kupe adekvatnu kartu po prelasku srpske granice
Analogno, grčki primer: da li bi tebi bilo lakše da voziš kroz Grčku i gledaš putokaze npr. Θεσπρωτοι, Ταμάσιο, Ξυλόκαστρο, Τζουμέρκα... i tražiš iste po mapi na grčkom jeziku ili ti ipak olakšava kad piše Thesprotians, Tamasio, Xylokastro, Tzoumerka...?
 
Pa eto priznajem da nisam toliko pametan! Jel sad u redu?

Nego, hajde ti meni reci kako ćeš da umilostiviš EU da ispod bugarskog natpisa EBPO piše srpskom ćirilicom EBPO?
Još bolje - kako ćeš da proveriš da li su pisali prvo bugarskom ili srpskom ćirilicom?

Eto - nisam pametan...

Па лепо је признати ограничења своје интелигенције.
Видиш, ћирилица повезује све православне Словене, па није пресудно да ли је српска, бугарска, или руска. Конкретно - у овом случају је и српска и бугарска и руска (иначе мислим да Руси читају као "јевро" а исто пишу).
Него и овде си веома активан. Немаш паметнија посла или ти смета победа ћирилице?8-)
 
I jos jedan dokaz, da su ovdasnji patriJoti, koji se paranoicno plase , da im neko ne syebe nacionalni identitet....samo bolesni fobicari!!!

А ко се тога боји?
Сам улазак у ЕУ и прихватање неких регула не укида национални идентитет. Мада може да загорча живот.
Међутим, Europa zdaj еуфорија може да укида идентитет, када се са анационалних телевизија са националном фреквенцијом пљује по Гучи, а "Биги" се даје као пример културе. То онда лоше утиче на децу & омладину (узгред, требало би да РРА да упозорење за коју ситну децу се не препоручује бе-бе-шоу).
Зато треба бити евроскептик, због вас који величате све оданце, па вам европско ***** не смрди.
Иначе, ја сам евроскептик јер не верујем да ће Србија тако скоро у ЕУ. Ето недавно даше ЦГ некакав уговор и њихов улазак се предвиђа 2015. Србија још и нема та папир. Значи да Војвода од Меридијан банке лупета као што су и Чеда и Живковић лупетали... Па по њиховом бисмо већ били део ЕУ - сад је 2007. :lol::lol::lol:
 

Back
Top