Kako je propao rokenrol

Lung

Obećava
Poruka
99
Vec mogu da naslutim sta ce se desiti sa ovom temom, ali nema veze. Zanima me da li je iko gledao, sta misle, najbolji omnibus u filmu? Ujedno podsecanje na neke glumce koje je nazalost upropastila droga, alkohol itd... Mracno, al' sta da se radi!:(
 
Drugi deo pitanja je bio, o glumcima iz filma. Generacija '65.... Hmhmh... Svi oni su kasnije tako propali, da evo uzmimo nekoliko njih za primer. Sonja Savic, sada samo kost i kosa +dusevni bolesnik, Srdjan Todorovic, isto, samo sto se jos i nekako drzi, Nebojsa Brakocevic, priznajem, priznajem, dopadljiv za zenski deo (mislim godine 1989, u tom trentku ima 24), ali sada sta je ostalo od njega jeste,.... nista. Iako su najavljivali njegov dolazak na scenu, to je bilo pre 2 godine. Cula sam njihova objasnjenja, odnosno samo Sonju Savic kako kaze da su tada drogu smatrali svojim izborom neke borbe za svoju slobodu, i eto sta im je ta njihova, toboz borba za slobodu uradila. Ironicno, zar ne?
 
Kako Je Propao R'N'R' je kultni film o generacijskim sukobima, narodnjacima, rokerima, ljubavnim parovima, trudnoci, homoseksualcima, bendovima i koncertima sa obilatom dozom urbanog humora i odlicne muzike.Film je nas najpoznatiji omnibus, koji obiluje recenicama koje su usle u svakodnevni govor urbanog stanovnistva vecine gradova stare Juge.Film je sastavljen iz tri price, niza maestralnih glumaca, dobre rezije...Za njega se moze reci svasta
ali da je glup i dosadan sigurno ne..
 
Paket aranzman mi je za nijansu ''filmskiji''...KAd kazem to, mislim na film kao umetnost...

Kako je propao rokentrol je generacijski, namenski, svrsishodan.
Dok mi se prva prica cini potpuno besmislenom i nategnutom s pokusaj da se podidje najsirim masama po pitanju smisla za humor, a druga nedorecenom, najzrelije se pokazao kao reziser trece price tada mladi Goran Gajic, koji je svoj talenat pokazao i u dalekom nam nemilom zapadu , posebno u epizodama serije Oz, okusao se ukao reziser serije Pozoriste u kuci 2007. (u dve epizode, ponovo), a potom zablistao (ili bar pokusao) serijom Vratice se rode, mada je serija za nijansu hladnije prihvacena nego sto se to sudeci spektakularnim najavama ocekivalo.Serija koja je trebalo da bude ozbiljna drustvena kritika svega i svacega za svakoga uspela je da zaista popali samo deo populacije.
Gajic se pokazao kao reziser majstor.

Glasam za trecu pricu, koju smatram genijalnom. Prvu vise ne mogu da gledam, a druga je na neki svoj, nedorecen nacin ipak pitka i osvezavajuca.

Filmu dajem cetvorku :)
 
ja se vishe ne setjam redosleda...
prvi je nindza je l tako?
pa ono s bebom navijach bosanac..
i tretje je anica i onaj propali brakochevic/bakochevic...whatever

Po meni je nindza najbolji..i super je shto je odradjen na jedan totalno tresh nachin....u kontextu opshte poruke.Ta pricha je u stvari satira na temu zbog chega se neshto kasnije pojavio turbo folk.Znachi,ne zli Miloshevic i ostale bljuvotine danashnje zute kulture,ma koliko neki voleli da je i za to kriv,stvari nisu tako jednostavne.Ostale priche su nekako ravne...posebno poslednja koja je totalno bljutava i da nije Anice Dobre pored onog srpskog drvenog Kjanu Rivsa bilo bi negledljivo.Celom filmu se danas sa ove distance daje mnogo vishe na znachaju nego shto je kad je izashao imao ili bi trebao da ima.Danashnjim generacijama koje su se rodile posle tog vremena mozda nije jasno da taj film nije bio nishta posebno niti revolucionarno,kultno nego samo prosek,jeftina zabava za"urbanu omladinu",deo dijapazona danas vishe ne postojece zemlje,filmske industrije i drushtvenog poretka.Obichna zabavna prichica lakog klinachkog BG humora istog miljea industrije iz koga su izashli maratonci,ko to tamo peva ili zikina dinastija i otpisani.Druga je stvar i zabrinjavajutje shto danas i "ozbiljni pokushaji" tipa b92 otpad "vratitje se rode" izgleda gluplje od glupe zabave kraja 80-tih.
 
E,nemojte da zezate,film je odlican....
Mlekce,za ovu pesmu svaka cast....to mi je omiljena!:)
Meni je najbolji nindza....
Nismo snimili normalan film u poslednjih 10 godina,i sad ce neko da pljuje po r'n'r'-u....nemojte da ste na kraj srca....
 
Drugi deo pitanja je bio, o glumcima iz filma. Generacija '65.... Hmhmh... Svi oni su kasnije tako propali, da evo uzmimo nekoliko njih za primer. Sonja Savic, sada samo kost i kosa +dusevni bolesnik, Srdjan Todorovic, isto, samo sto se jos i nekako drzi, Nebojsa Brakocevic, priznajem, priznajem, dopadljiv za zenski deo (mislim godine 1989, u tom trentku ima 24), ali sada sta je ostalo od njega jeste,.... nista. Iako su najavljivali njegov dolazak na scenu, to je bilo pre 2 godine. Cula sam njihova objasnjenja, odnosno samo Sonju Savic kako kaze da su tada drogu smatrali svojim izborom neke borbe za svoju slobodu, i eto sta im je ta njihova, toboz borba za slobodu uradila. Ironicno, zar ne?


Lung,ako ne volis Sonju Savic nemoj da je vredjas:thumbdown:
 

Back
Top