Zao nam je moracemo da vas smenimo zato sto ste "RODILI BEBU" gospodjice Snežana!

Pogledaj rezultate ankete: Da li je snezana kriva sto je rodila bebu pa sad ne sme da bude u politici?

Glasova
14. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Da

2 14,29%
  • ne

5 35,71%
  • demokratska stranka je kriva cak 17-oro je glasalo protiv nje!

4 28,57%
  • sta ce im u politici sad ima dete!

3 21,43%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Zao nam je moracemo da vas smenimo zato sto ste "RODILI BEBU" gospodjice Snežana!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Zao nam je moracemo da vas smenimo zato sto ste "RODILI BEBU" gospodjice Snežana!

21. oktobar 2007. | 19:57 | Izvor: FoNet
    Knić -- Grupa odbornika Skupštine opštine Knić smenila je, zbog porodiljskog odsustva, predsednicu Snežanu Banković - Đokić.

Uprkos osudama Odbora za ravnopravnost polova Skupštine Srbije i republičkog ombudsmana, Snežana Banković - Đokić smenjena je mesec dana posle porođaja, na vanrednoj sednici Skupštine opštine Knić, kojoj je od 33 odbornika lokalnog parlamenta, prisustvovalo njih 18.

Predsednik opštine Knić Branislav Nikolić izjavio je FoNetu da je za njenu smenu glasalo 17 odbornika Demokratske stranke, Srpskog pokreta obnove, Srpske radikalne stranke, Pokreta snaga Srbije, Grupe građana "Da nastavimo" i Gružanskog foruma, što je bilo dovoljno glasova za smenu.

On je rekao da su vanrednu sednicu, na kojoj se glasalo o smeni predsednice skupštine, bojkotovali odbornici Nove Srbije, Demokratske stranke Srbije i Socijalističke partije Srbije.

"Apsolutna je izmišljotina da je njenim odsustvom blokiran rad Skupštine. Ona je odsutna zbog rođenje deteta, a njene poslove mogao je legalno da obavlja njen zamenik", rekao je Nikolić.

"Ovom skandaloznom odlukom povređena su osnovna ljudska prava Snežane Banković - Đoković koja je pre mesec dana postala majka. Ovo je velika sramota za Knić, ali i za Srbiju koja se bori protiv bele kuge, dok pojedini lokalni odbornici na ovaj način ugrožavaju pravo na materinstvo", istakao je Nikolić.

Nikolić je dodao da je odluka o smeni predsednice skupštine "neljudska i nemoralna" i da je doneta mimo poslovnika o radu Skupštine opštine Knić.

"Zbog toga ću zatražiti i zvanično tumačenje Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu, a podneću i zahtev da ovo ministarstvo preispita odluku odbornika Skupštine opštine Knić", napomenuo je Nikolić.

Prema njegovim rečima, zbog ovog problema u Knić je, pre nekoliko dana, dolazio i republički ombudsman Saša Janković.

"On je upozorio odbornike koji su pre petnaestak dana potpisali peticiju za smenu Snežane Banković - Đokić da je njihova inicijativa neprihvatljiva, i da se time dovode u pitanje osnovna načela ravnopravnosti polova, ali su oni uprkos tom upozorenju glasali za njenu smenu", zaključio je Nikolić.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zao nam je moracemo da vas smenimo zato sto ste "RODILI BEBU" gospodjice Snežana!

Rodjenoj bebi ne treba majčinska sisa već tamjan i kandilo bre!
    Da! Kriva je što je rodila! Što nije rodio Nikolić? Zato što je odredio šta mu je bitnije!
    Dole Sneki!

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano Re: Zao nam je moracemo da vas smenimo zato sto ste "RODILI BEBU" gospodjice Snežana!

Da je srece da sve zene sto se bave politikom imaju bar po 3 ,majcinski pogled na politiku je drugaciji .

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Naravno da je sama kriva što je rodila, nije valjda slučajno, mada ko zna...
    Ne treba je zbog toga smeniti, zapravo ne sme se zbog toga smeniti. Upravo je porod najjači argument, odnosno osnovni problem, feministkinja u borbi za jednakost polova. Demografski veoma stimulativna odluka naših stranaka. čast izuzecima koji su bojkotovali.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

koliko ja vidim kostunica je dobio jos jednog clana.... ili velja a???

ps. sto se teme tice, to je verovatno samo povod bio... ne znam

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
    koliko ja vidim kostunica je dobio jos jednog clana.... ili velja a???

ps. sto se teme tice, to je verovatno samo povod bio... ne znam
    Vrlo moguće, ali ne radi se to tako. Rikoše efekat.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio feel_real_love Pogledaj poruku
    21. oktobar 2007. | 19:57 | Izvor: FoNet
    Knić -- Grupa odbornika Skupštine opštine Knić smenila je, zbog porodiljskog odsustva, predsednicu Snežanu Banković - Đokić.

Uprkos osudama Odbora za ravnopravnost polova Skupštine Srbije i republičkog ombudsmana, Snežana Banković - Đokić smenjena je mesec dana posle porođaja, na vanrednoj sednici Skupštine opštine Knić, kojoj je od 33 odbornika lokalnog parlamenta, prisustvovalo njih 18.

Borba države za povećanje nataliteta.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Registra. Pogledaj poruku
    Borba države za povećanje nataliteta.

mislim da si u pravu... ovako, svaku hrabru osobu koja se odluci da rodi treba izbaciti sa posla i onda ce ta osoba posto ima slobodnog vremena, a misli da je u redu radjati decu, napraviti jos neko dete, kao "ajde da rodim jos par dece, cisto ako me kasnije prime da mi ne padne na pamet slicna ideja" i eto mladog narastaja...

Aktivan član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

E da je Toma rodio, ili da je bar bebče Tomino. Ne da je ne bi smenili nego bi novorođenče odmah dobilo pravo glasa... Toliko o natalitetu, o njihovoj istinskoj brizi za Srbiju i broj Srba i celom tom bla bla bla... Umorna sam od naših političara. Nookomponovana bagra. Eto, otelo mi se... izvinjavam se borcima za kulturnu komunikaciju na forumu.

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Koji ce joj moj politika sad kada ima bebu. U odnosu na bebca, politika je ispod zemlje...

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ovo smenjivanje je tolika budalaština da se o tome nema šta raspravljati.
    A gde je taj Knić?
    Sudeći po onome što sam u dosadašnjim porukama pročitao, to nije u Srbiji.
    Mislim da je to neki lokalitet u Nigeriji jer sam čuo da tamo devojčicama pre puberteta zašivaju određene delove tela pa se stvar otvara tek kada to odobri budući muž ili tata.
    Ako se desi ranije ili mimo volje ove dvojice, onda devojčice bivaju smenjivane sa funkcija.
    Dakle, ako Knić nije tamo, onda zaista ne znam gde je.
    A ako je kojim slučajem ipak ovde gde smo i mi (a bolje da nismo), onda im nema druge nego da se i oni dohvate igle i konca.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio runner1337 Pogledaj poruku
    Ovo smenjivanje je tolika budalaština da se o tome nema šta raspravljati.
    A gde je taj Knić?
    Sudeći po onome što sam u dosadašnjim porukama pročitao, to nije u Srbiji.
    Mislim da je to neki lokalitet u Nigeriji jer sam čuo da tamo devojčicama pre puberteta zašivaju određene delove tela pa se stvar otvara tek kada to odobri budući muž ili tata.
    Ako se desi ranije ili mimo volje ove dvojice, onda devojčice bivaju smenjivane sa funkcija.
    Dakle, ako Knić nije tamo, onda zaista ne znam gde je.
    A ako je kojim slučajem ipak ovde gde smo i mi (a bolje da nismo), onda im nema druge nego da se i oni dohvate igle i konca.

najzad jedan normalan komentar na "nigerijska" desavanja

Početnik
    Učlanjen
    07.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Interesuje me da li ce se utvrditi zakonitost ove odluke, recimo prije nego sto mala Emilija podje u skolu, i da li ce neko odgovarati, ako se ustanovi da je bila nezakonita ili opet `pojeo vuk magarca`. Izgleda da neko hoce da istrebi pojedine vrste u ovom Nacionalnom parku Srbija?

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Ja ne mogu da poverujem da je 17 odbornika DS-a glasalo za ovu odluku :shock:

Dakle, momentalno raspustiti odbor u Kniću i javno ih ispendrečiti sa po dvajespet po guzicama

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

ko joj je kriv sta radja decu bez dozvole?

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

ko joj je kriv sta radja decu bez dozvole?
    Vala baš...Trebala je prvo Tadića da upita za dozvolu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Архангел Pogledaj poruku
    Vala baš...Trebala je prvo Tadića da upita za dozvolu.
    a voju? mora i voju da pita "izvinte kostunca smem li da izvadim bebu iz stomaka?"

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

a voju? mora i voju da pita "izvinte kostunca smem li da izvadim bebu iz stomaka?"
    Nisi me shvatio...DSS-ovi poslanici su napustili zasedanje u znak protesta (svaka čast), dok je 17 poslanika DS-a glasalo za smenu...Zato sam spomenuo Tadića. :wink:

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Nisi me shvatio...DSS-ovi poslanici su napustili zasedanje u znak protesta (svaka čast), dok je 17 poslanika DS-a glasalo za smenu...Zato sam spomenuo Tadića. :wink:
    Ne 17 poslanika DS-a već "17 odbornika Demokratske stranke, Srpskog pokreta obnove, Srpske radikalne stranke, Pokreta snaga Srbije, Grupe građana "Da nastavimo" i Gružanskog foruma", a bojkotovali NS, DSS, SPS - svaka im čast!

Nego do većine ovih glavonja bi nekako i mogla da dođe i zamoli za dopuštenje - samo Karići bi mogao da bude problem

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    Ne 17 poslanika DS-a već "17 odbornika Demokratske stranke, Srpskog pokreta obnove, Srpske radikalne stranke, Pokreta snaga Srbije, Grupe građana "Da nastavimo" i Gružanskog foruma", a bojkotovali NS, DSS, SPS - svaka im čast!

Nego do većine ovih glavonja bi nekako i mogla da dođe i zamoli za dopuštenje - samo Karići bi mogao da bude problem
    Ups! izvinjavam se, mada i da je SAMO JEDAN - previše je... Totalno razočaranje u DS! Ove ostale i ne želim da komentarišem...
    Svaka čast za DSS,NS,SPS (ovo nisam mislio da ću ikada prozboriti )

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Ups! izvinjavam se, mada i da je SAMO JEDAN - previše je... Totalno razočaranje u DS! Ove ostale i ne želim da komentarišem...
    Slažem se potpuno.

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Sve je to lepo što se mi slažemo, ali neverovatno je to što se svi prave blesavi...Verovatno čekaju da sve padne u zaborav, ali ovo nije jedna od afera koje mogu biti tumačene ovako-onako, ovo je konkretan dokaz o totalnom odsustvu državne strategije povećanja nataliteta...O pravima žena da ne govorimo.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Sve je to lepo što se mi slažemo, ali neverovatno je to što se svi prave blesavi...Verovatno čekaju da sve padne u zaborav, ali ovo nije jedna od afera koje mogu biti tumačene ovako-onako, ovo je konkretan dokaz o totalnom odsustvu državne strategije povećanja nataliteta...O pravima žena da ne govorimo.
    Ma svi su za natalitet na papiru, ali kad treba propustiti političku šansu ili finansijsku dobit u to ime, iskušenje je izgleda preveliko.
    Iskreno, pesimista sam, mislim da će i ovo pasti u zaborav, kao i akcija "pa pa pdv", pa one bruke sa porodilištima....ništa od toga se nije dovoljno dugo održalo na površini

Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    Ma svi su za natalitet na papiru, ali kad treba propustiti političku šansu ili finansijsku dobit u to ime, iskušenje je izgleda preveliko.
    Iskreno, pesimista sam, mislim da će i ovo pasti u zaborav, kao i akcija "pa pa pdv", pa one bruke sa porodilištima....ništa od toga se nije dovoljno dugo održalo na površini
    Da, zaista je sve to bruka "političke elite" (pf! ), a onda nas pozovu da glasamo za "demokratske vrednosti" i bla-bla-truć...

Zaista bih želeo da se pojavi neka nova stranka koja bi se angažovala na socijalnim pitanjima i sl. Znam da zvučim kao utopista, ali šta ću - takav sam, pogađa me nepravda običnog čoveka...

Aktivan član Suzy F (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

daj bre Knic,to su neki lokalni DSovci....
    Ne opravdavam taj postupak....

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  2. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 30.03.2009., 16:01
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.08.2008., 20:58
  4. Zato sto "Sandzak" ne moze da ceka
    Autor JerryRopero u forumu Politika
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 14.01.2007., 00:43