Dokle ovako?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SargeBG

Aktivan član
Poruka
1.708
Voz razneo automobil
V. B. MIKIĆ, 21. oktobar 2007

Saobraćajna nesreća potresla je u nedelju oko 10 časova beogradsko naselje Ripanj, kada je u sudaru voza i automobila poginuo Rade Kuzmanović iz Novog Beograda. On je svojim "fijatom multipla", registracije RU 103-402, prelazio prugu, kada je na njegovo vozilo naletela međunarodna kompozicija koja je prevozila putnike na relaciji Beograd - Sofija. Na mesto udesa ubrzo su stigli policija i Hitna pomoć, a lekari su mogli samo da konstatuju smrt vozača.
Kako smo saznali, Kuzmanović se kretao iz pravca sela Trešnja ka Ripnju. Kada je stigao na pružni prelaz, nedaleko od stanice Klenj, automobil se ugasio. Prema nezvaničnim informacijama, vozač je nekoliko puta pokušao da pokrene vozilo koje je stajalo na šinama, ali bez uspeha.
Ubrzo je iz pravca Beograda naišao voz. Mašinovođa je sirenom upozoravao Kuzmanovića, a zatim počeo da koči. Nažalost, prekasno. Lokomotiva je udarila "fijata" koji je, zatim, odleteo dvadesetak metara i zabio se u repetitorski stub.
- Bio sam u kući kada sam čuo zvuk sirene, a zatim i jak prasak - rekao nam je jedan od komšija čija se kuća nalazi nedaleko od mesta nesreće. - Izašao sam i video potpuno smrskan automobil i unutra čoveka.
Prema njegovim rečima, nekoliko žitelja ovog kraja izvukli su Kuzmanovića iz zgužvanog vozila, ali već tada nije davao znakove života.
Očevici kažu da je vozač imao dovoljno vremena da izađe iz automobila, jer je mašinovođa više od jednog minuta pritiskao sirenu. Međutim, policija pretpostavlja da nesrećni čovek, zbog gipsa i zavoja na desnoj ruci, nije uspeo na vreme da skine pojas i pobegne od sigurne smrti.
Mile Lokas, direktor Medija centra "Železnica Srbije" rekao je da je kvar na automobilu, po svemu sudeći, uzrok ove tragedije. Železnički saobraćaj je na tom delu pruge bio u prekidu više od pet sati.

OPASNO

NA pružnom prelazu kod Klenja u poslednjih deset godina vozovi su usmrtili četvoro ljudi.
- Pre dve godine ovde je poginula petnaestogodišnja Daliborka Lazić - kaže jedan od žitelja ovog kraja. - Tražili smo od Mesne zajednice i opštine Voždovac da montiraju rampu, ali su postavili samo "andrejin krst".
image.jpg
 
nista novo.u cacku u delu blizu gradske bolnice gde se nalaze kuce,takodje su se desavale stravicne nesrece,veliki broj zrtava...stalno se apelovalo na gradske vlasti da obezbede taj kriticni pruzni prelaz,ali nista.
relativno skoro je prelaz obezbedjen rampom,ali to je donacija neke strane zemlje...japana ili norvezana..ne znam.
izgleda da nama samima nije stalo do nasih zivota.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top