ŠTA JE TAČAN RAZLOG VAŠEG GLEDANJA VELIKOG BRATA???
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: ŠTA JE TAČAN RAZLOG VAŠEG GLEDANJA VELIKOG BRATA???

Aktivan član mrs depp (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    65

Question ŠTA JE TAČAN RAZLOG VAŠEG GLEDANJA VELIKOG BRATA???

KAKVA JE SVRHA,ZAŠTO GLEDATE, I ŠTA JE TO ŠTO VAM JE ZANIMLJIVO????I ZAŠTO TIH 30 min PROVODITE PRED EKRANOM,UMESTO NA SVEŽEM VAZDUHU IL UZ NEKU DOBRU KNJIGU?? Molim vas samo odgovorite,prepričavanje o dešavanjima iz kuće se NE TRAŽE!!!!
    HVALA UNAPRED NA ODGOVORIMA,JAKO SU MI ZNAČAJNI
    8-)

Iskusan QueenHatshepsut (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Smile Re: ŠTA JE TAČAN RAZLOG VAŠEG GLEDANJA VELIKOG BRATA???

Ne gledam i ne zelim.
    Mislim da je mnogima razlog gledanja, saznanje kakvi smo mi uopste (mislim na ljude)

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

Podrazumevano Re: ŠTA JE TAČAN RAZLOG VAŠEG GLEDANJA VELIKOG BRATA???

Citat Original postavio mrs depp Pogledaj poruku
    KAKVA JE SVRHA,ZAŠTO GLEDATE, I ŠTA JE TO ŠTO VAM JE ZANIMLJIVO????I ZAŠTO TIH 30 min PROVODITE PRED EKRANOM,UMESTO NA SVEŽEM VAZDUHU IL UZ NEKU DOBRU KNJIGU?? Molim vas samo odgovorite,prepričavanje o dešavanjima iz kuće se NE TRAŽE!!!!
    HVALA UNAPRED NA ODGOVORIMA,JAKO SU MI ZNAČAJNI8-)
    Zašto uopšte postavljaš takvo pitanje?
    Zašto te zanima zašto i šta drugi ljudi gledaju? Zašto ne odgledaš sama i doneseš lični zaključak o ne(gledanosti)?
    Zašto misliš da gledanje VB isključuje svjež vazduh ili čitanje dobre knjige?
    Zašto misliš da je dobra knjiga bolja od VB?
    Koja knjiga je dobra,po tebi ?
    Imaš milion zašto...ali pokušaću da odgovorim ...
    Čini mi se da si ti ,i prije dobijanja odgovora,već donijela zaključak da je svako ko gleda VB glup,neobrazovan , ne izlazi iz kuće...i tako dalje i tako bliže...samo si se ti uzvišeno izdigla iznad svega toga i sad te samo zanima na nekom višem duhovnom i filozofskom nivou,zašto narod to gleda... Inače,ne bi poredila gledanje VB sa čitanjem knjige ili šetnjom po svježem vazduhu,zar ne? Dan ima 24 sata i dovoljno vremena da se obave sve tri ove navedene radnje,ako se hoće...ili smatraš da je i gledanje filma npr.samo gubljenje vremena...? Niko ne smatra VB nekom duboko umnom i naučnom emisijom,ali zar ne bi bilo malo dosadno kad bi sve bilo ozbiljno i uštogljeno...
    Gledam VB kad stignem,nije mi obavezujuće,niti bih mogla i htjela gledati cijeli dan,zbog toga što mi je zabavno ponekad i vrlo interesantno posmatrati ljude i njihove interakcije i ponašanje...a kad jednom počneš ,navučeš se kao na neku seriju...
    Mada,moje lično mišljenje je da je to sve jedna velika namještaljka i iluzija...ali šta je drugo Holivud?:wink: Čovjeku ponekad i trebaju iluzije da se opusti i zaboravi sopstvene probleme,bar nakratko...
    Takođe,i interesovanje za gledanje mi je daleko manje nego prošle sezone i sve više opada ...Isto tako ,ne gledam neke vrlo popularne zabavne emisije,jer me smaraju...npr.ona "Svadba za 48 sati",ali tu je rješenje...prebaciti kanal...
    E,da...i nije trideset minuta,već sat vremena...
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Obećava
    Učlanjen
    19.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    38

I ja bih zelela da znam odogovor na to pitanje!!!!
    Meni se cini da je emisija naprawljena za one stare babe i dede koji nemaju swoj ziwot, pa eto zanimljivo im je da gledaju nekoga kako jede i kako prica....
    SHTA JE ZANIMLJIWO GLEDATI SELJAKE IZ PI*KE MATERINE KAKO RADE ISTO ONO STO I SWAKI COWEK RADI???? NE WIDIM SMISAO U EMISIJI...mozda cete reci da sam glupa i powrsna, ali mi nije jasno i nikada nece biti...
    Shto je najgore ti "ukucani'' posle postanu zwezde, i wuku ih po novinama, zasto????
    Nije ni cudo shto nam je zemlja otisla u tri lepe, kad su nam takwa wrsta ljudi po naslownim stranama...

Ističe se Jedi Master (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    ...AND ALL THE BLIND, NOW THEY WILL SEE, EMBRACE THEIR MINDS, TO PLANT THE SEEDS FOR...
    Reputaciona moć
    62

Ne gledam. Ali da je pitanje glasilo: "ŠTA JE TAČAN RAZLOG VAŠEG NEGLEDANJA VELIKOG BRATA???", mogao bih da pishem do sutra.

Primećen član ponja54 (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Reputaciona moć
    47

Ma bre ljudi se napalili, da ce da padne neki sex, al q`rac, srbi su to... konzerviran narod

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Meni se svidja da gledam i slusam sta pricaju i kako menjaju misljenje iz dana u dan jedni o drugima, dobro se vidi kako je sve relativno i sve zavisi od toga koje reci odaberes, od toga kakav ti je dan, i od neke slucajne recenice, od sitnice.

Poznat slavishans (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Ne gledam,nemam vremena za to...

Poznat Billie Jean (avatar)
    Učlanjen
    10.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

8-)
    Meni nije zanimljivo uopste da gledam Velikog brata...Ako pogledam nekada,to je cisto da vidim koliko ce se izblamirati ukucani,a i to je trenutak kada bas nemam sta da radim...A i zanima me kako se ponasa devojka koja je 4 godine isla sa mnom u gimnaziju...

Obećava
    Učlanjen
    30.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

ne gledam
    a ovi shto gledaju - klasika, da zavire u tudje zivote

Domaćin dale92 (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    79

ne gledam cesto...samo kad mi je dosadno ili u slucaju kad bude nesto zanimljivo pogledam na netu...

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

Citat Original postavio skywalker. Pogledaj poruku
    ne gledam
    a ovi shto gledaju - klasika, da zavire u tudje zivote

prvo i prvo,to nije nikakav i ničiji stvarni život...jer niko ne živi u takvim uslovima,osim u kući vb..i drugo,nije nikakvo zavirivanje,jer su nam se oni sami "prostrli" i ponudili na uvid...tako da ti to površno objašnjenje ne pije vode...:razz:
    evo,ja npr.gledam...a briga me za njihove živote koliko i za lanjski snijeg...
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

limunada, daj vishe reci onda shto gledash a ne zashto ne gledash...

Ja saa gledao prvu sezonu, bila je inovacija, pa da vidim shta je to, kakvo je. Vremenom su mi se neki likovi svideli, pa sam gledao VB jednom nedeljno, od prilike, nisam imao shta drugo u datom trenutku da radim.

Shto se tiche druge sezone, pogledao sam ulazak u kutju, i od tada nisam nishta pogledao, premda su u kutji osobe koej su toliko dosadne, zatucane, prosto se ubedachim kada prebacim sluchajno na b92...

Imam veoma loshe mishljenje o celom projektu, i od samog starta, proshle godine, sam imao, ali gledah, kao shto rekoh, iz neke radoznalosti.
    Zato imam neko mishljenje da ovu novu sezonu gledaju ''drugachiji'' ljudi, pa neka tumachi kako ko hotje...

Domaćin Marge (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

@mrs depp

Ne mozes deliti lljude na one koji gledaju VB i one koji ga ne gledaju! Oni koji ga ne gledaju imaju razlog da ga ne gledaju, a to je uglavnom zato sto im se ne svidja.
    Razlozi za gledanje VB su razliciti... Neki ga gledaju da bi zavireli u tudje zivote, neki iz dosade, neki analiticki, neki zato sto im je to naprosto zanimljivo... Ja ga gledam povremeno, kada nemam nista da radim, zato sto time svakog dana sve bolje i bolje kapiram kakav smo mi narod, onako u globalu. Jer svi oni su nekako prosecni Srbi(cast izuzecia-Ivan iz proslog serijala, Natasa iz ovog serijala)....... I to me navodi da ih gledam, da ustvari vidim kakav smo mi to narod, jer, moram priznati, s obzirom na to da su moji roditelji visoko obrazovani i da se uglavnom druze sa slicnim ljudima, tesko mi je da vidim kakvi su oni drugi ljudi, bez nekog velikog obrazovanja i kucnog vaspitanja...

Iskusan mini_me (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    228

Citat Original postavio Marge Pogledaj poruku
    ... I to me navodi da ih gledam, da ustvari vidim kakav smo mi to narod, jer, moram priznati, s obzirom na to da su moji roditelji visoko obrazovani i da se uglavnom druze sa slicnim ljudima, tesko mi je da vidim kakvi su oni drugi ljudi, bez nekog velikog obrazovanja i kucnog vaspitanja...
    Jao Marge pa ti si tako posh...Sto bi Djan Karlo rekao-to je tako noblish!

Početnik
    Učlanjen
    22.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: ŠTA JE TAČAN RAZLOG VAŠEG GLEDANJA VELIKOG BRATA???

Citat Original postavio mini_me Pogledaj poruku
    Jao Marge pa ti si tako posh...Sto bi Djan Karlo rekao-to je tako noblish!

Ovo mi se mnogo svidelo.

Inače,najviše volim ovakve teme, kada se neko, jadan, tako zgražava, nad npr. Velikim Bratom i pita se zašto neko kvalitetnije ne troši svoje vreme (u čitanju knjige, slušanju muzike, skupljanju salveta.....) a vidim koliko se on/ona ubiše od kulturnog uzdizanja - na Netu. Šta je s tim stavom, da je ovo nešto tako posebno loše? Neko je malopre pomenuo da ovo nije ni najbolje ni najgore nešto što ima da se vidi na TV-u, ali oni koje ovo posebno potresa, tu mi nešto nije jasno. Da li biste se vi bavili uopšte diskusijom o ovome da imate nešto pametnije da radite u životu? Verujte mi, NEgledanje VB vas neće učiniti inteligentnijim i obrazovanijim.

Zainteresovan član toma_gts (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

zato sto sam se smorio.....zato gledam....ne citam knjige....napolju je kisa...i tako...

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Nina Vuk Samotnjak Pogledaj poruku

Ovo mi se mnogo svidelo.

Inače,najviše volim ovakve teme, kada se neko, jadan, tako zgražava, nad npr. Velikim Bratom i pita se zašto neko kvalitetnije ne troši svoje vreme (u čitanju knjige, slušanju muzike, skupljanju salveta.....) a vidim koliko se on/ona ubiše od kulturnog uzdizanja - na Netu. Šta je s tim stavom, da je ovo nešto tako posebno loše? Neko je malopre pomenuo da ovo nije ni najbolje ni najgore nešto što ima da se vidi na TV-u, ali oni koje ovo posebno potresa, tu mi nešto nije jasno. Da li biste se vi bavili uopšte diskusijom o ovome da imate nešto pametnije da radite u životu? Verujte mi, NEgledanje VB vas neće učiniti inteligentnijim i obrazovanijim.
    Tu je opet i ona grupa koja smatra uchestvovanje na foumima odrazom neinteligencije, uchmalosti, asocijalnosti... Shto je tek vrhunac gluposti...

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Citat Original postavio Billie Jean Pogledaj poruku
    Meni nije zanimljivo uopste da gledam Velikog brata...Ako pogledam nekada,to je cisto da vidim koliko ce se izblamirati ukucani,a i to je trenutak kada bas nemam sta da radim...A i zanima me kako se ponasa devojka koja je 4 godine isla sa mnom u gimnaziju...
    To je samo blam isti kao sto se blamiraju svi kod kuce, samo tamo sve to lepo vidis crno na belo. Lepo se vidi koliko su te sve stvari za zezanje i smesne a ljudi sve to shvataju ozbiljno kod svojih kuca, "Ova rekla ovo, ova rekla ono, ovaj je ovakav, ovaj je onakav", umesto da sve shvate kao igru, kod svojih kuca, u stvarnom zivotu, kao ja sto sam sve to shvatila kao igru.

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Da dodam: Vezivanje za frazu ''nema shta pametnije da radi'' je u danashnje vreme otrcano i posve prizemno.
    Uchestvovanje u diskusijama nije glupo, naprotiv. U vetjini sluchajeva pametno, samo da je konverzacija normalna. Dakle, pametnije je verovatno trchati, chitati, uchiti, jesti, spavati... Ali nekada dodje period da je sve to obavljeno, pa zhelimo da se opustimo dodatno uz internet, i proshirimo prosto neka znanja/vidike.
    Da li nam je uzeti za zlo?

Poznat Billie Jean (avatar)
    Učlanjen
    10.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio Ben_Adam Pogledaj poruku
    Da dodam: Vezivanje za frazu ''nema shta pametnije da radi'' je u danashnje vreme otrcano i posve prizemno.
    Uchestvovanje u diskusijama nije glupo, naprotiv. U vetjini sluchajeva pametno, samo da je konverzacija normalna. Dakle, pametnije je verovatno trchati, chitati, uchiti, jesti, spavati... Ali nekada dodje period da je sve to obavljeno, pa zhelimo da se opustimo dodatno uz internet, i proshirimo prosto neka znanja/vidike.
    Da li nam je uzeti za zlo?
    Slazem se sa ovim...

Početnik
    Učlanjen
    22.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ben_Adam Pogledaj poruku
    Tu je opet i ona grupa koja smatra uchestvovanje na foumima odrazom neinteligencije, uchmalosti, asocijalnosti... Shto je tek vrhunac gluposti...
    Ti si se našao lično prozvanim kao forumaš i uhvatio se za taj detalj, a nisi umeo da pročitaš suštinu. Ja sam očigledno takođe na forumu, ali sam samo rekla da neko drugi može da protumači da je opsesivno gledanje u kompjuter takođe za zaludne ljude. Kao što su se ljudi nekada plašili da će se otuđiti zbog televizije svojevremeno. Suština je da me nervira kvazi-elitističko brbljanje o niskosti emisije iako smo okruženi mnogo gorim i malignijim pojavama danas. Čovek je društveno biće i stalno se upoređuje sa svojim okruženjem i voajerizam je jedan od načina usporedbe. Tako da nema potrebe da svoj hobi braniš u 5 postova jer se u suštini slažem sa tobom, samo ja branim da svako ima pravo na sopstvenu zanimaciju i smaraju me visoko intelektualne osobe koje se zgražavaju nad niskošću VBa npr. i tome kako to podilazi najnižim ljudskim potrebama.

Aktivan član gost 77889 (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

8-)
    Obrati pažnju!
    Isprva je ovo i mene zanimalo...
    Ja ne gledam,nisam,niti ću da gledam...
    Elem...čudio sam se kako drugi gledaju i šta ima tu zanimljivo...One prve sezone su svako jutro u školi prepričavali šta se sinoć desilo u kući VB-a...
    Isprva me je to nerviralo,ali posle sam se navikao...Ove godine,hvala bogu,manje smaraju likovi i likuše...
    Na ovo pitanje nisam siguran da mogu da dam odgovor...
    To je kao:
    Zašto ljudi slušaju turbo-folk?(po meni je to isto velika gluposta kao i VB)
    Zašto narod preti španske serije ili bilo koje druge sapunice,zašto gledaju emisije tipa "menjam ženu"?
    jbg...to privlači ljude...
    Mene ne...možda zato što nisam čovek : )

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio limunada Pogledaj poruku
    Zašto uopšte postavljaš takvo pitanje?
    Zašto te zanima zašto i šta drugi ljudi gledaju? Zašto ne odgledaš sama i doneseš lični zaključak o ne(gledanosti)?
    Zašto misliš da gledanje VB isključuje svjež vazduh ili čitanje dobre knjige?
    Zašto misliš da je dobra knjiga bolja od VB?
    Koja knjiga je dobra,po tebi ?
    Imaš milion zašto...ali pokušaću da odgovorim ...
    Čini mi se da si ti ,i prije dobijanja odgovora,već donijela zaključak da je svako ko gleda VB glup,neobrazovan , ne izlazi iz kuće...i tako dalje i tako bliže...samo si se ti uzvišeno izdigla iznad svega toga i sad te samo zanima na nekom višem duhovnom i filozofskom nivou,zašto narod to gleda... Inače,ne bi poredila gledanje VB sa čitanjem knjige ili šetnjom po svježem vazduhu,zar ne? Dan ima 24 sata i dovoljno vremena da se obave sve tri ove navedene radnje,ako se hoće...ili smatraš da je i gledanje filma npr.samo gubljenje vremena...? Niko ne smatra VB nekom duboko umnom i naučnom emisijom,ali zar ne bi bilo malo dosadno kad bi sve bilo ozbiljno i uštogljeno...
    Gledam VB kad stignem,nije mi obavezujuće,niti bih mogla i htjela gledati cijeli dan,zbog toga što mi je zabavno ponekad i vrlo interesantno posmatrati ljude i njihove interakcije i ponašanje...a kad jednom počneš ,navučeš se kao na neku seriju...
    Mada,moje lično mišljenje je da je to sve jedna velika namještaljka i iluzija...ali šta je drugo Holivud?:wink: Čovjeku ponekad i trebaju iluzije da se opusti i zaboravi sopstvene probleme,bar nakratko...
    Takođe,i interesovanje za gledanje mi je daleko manje nego prošle sezone i sve više opada ...Isto tako ,ne gledam neke vrlo popularne zabavne emisije,jer me smaraju...npr.ona "Svadba za 48 sati",ali tu je rješenje...prebaciti kanal...
    E,da...i nije trideset minuta,već sat vremena...
    postavljam pitanja i NE OSUĐUJEM- nek rade ljudi što hoće,ja samo odrađujem zadatak iz psihologije koji sve svodi na to da proučim postavljeno prtanje

Učlanjen
    17.09.2006.
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Billie Jean Pogledaj poruku
    Jelena je i samnom išla u gimnaziju........Mnogi profesori su joj dali nadimak-galon za glupoću....

Slične teme

1. SINDROM VELIKOG BRATA
    Autor raphael u forumu Ekonomija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 08.06.2008., 22:32
  2. Protiv Velikog Brata I TV-B92
    Autor Autobus 88 u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 23.09.2006., 15:22

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor