Problem sa tv-karticom

Ca1n

Početnik
Poruka
12
Kupio sam Leadtek tv 2000 xp expert karticu i uredno je instalirao,pokrenem ja njihov softver za gledanje tv-a ,skeniram kanale ali pronadje mi samo rts 1,a isti taj antenski prikljucak na tv-u mi hvata 20 kanala,probao sam na njihovom sajtu ali nista korisno nisam nasao,imam win xp ,celeron 2.4 ,768 ram memorije ,wd 160 gb hard...
Ako ima neko neki savet bio bih veoma zahvalan .
 
pa tv kartica trazi jak signal tako da ovo sto kazes da antena ima 20 kanala otpada.najbolje je da spojis ulaz sa kablovskom ako imas a ako nemas onda da kupis neki pojacivac ili bolje antene.pozdrav
 
pa tv kartica trazi jak signal tako da ovo sto kazes da antena ima 20 kanala otpada.najbolje je da spojis ulaz sa kablovskom ako imas a ako nemas onda da kupis neki pojacivac ili bolje antene.pozdrav

Ovo shto ti kazesh nema veze sa njegovim problemom.....

Koliko ja znam ima VHF ( Very high frequency ) i UHF ( Ultra high frequency ) frekvencije a RTS 1 se nalazi na jednoj a ostali kanali na drugoj frekvenciji tako da negde u opcijama treba da prebacish na onu drugu.....

P.S. Pogodio si koordinate :)
 
@pablo
i ima i nema, meni kartica (miro pctv pro, jos malo pa puni 10 godina :) ) na kablovskoj vrlo slabo hvata kanale, i jedan od najjacih - ulaz za videa uopste ne registruje....zato jeste.
a nije zbog toga sto ti kazes....samo sto bi u bliizini rts-a morao da nadje jos dosta kanala...

zato - rucno trazenje.
 
Skini najnoviji software i drivere sa sajta proizvodjaca. Instaliraj. Pokreni aplikaciju, idi u podesavanja i odaberi svoj lokalitet (Srbiju), ulazni signal (antena ili kablovksa) i nacin skeniranja (Fine Tune Scanning) i klikni OK.
Sacekaj par minuta da zavrsi, i on ce ti pronaci sve ono sto hvatas i na TV-u sa istom antenom/kablovskom.
 
Skini najnoviji software i drivere sa sajta proizvodjaca. Instaliraj. Pokreni aplikaciju, idi u podesavanja i odaberi svoj lokalitet (Srbiju), ulazni signal (antena ili kablovksa) i nacin skeniranja (Fine Tune Scanning) i klikni OK.
Sacekaj par minuta da zavrsi, i on ce ti pronaci sve ono sto hvatas i na TV-u sa istom antenom/kablovskom.


Tacno tako a ako i posle toga ne uspes probaj sa christv odlican program ja ga koristim stariju verziju.
 
Najbolje bi verovatno bilo da odneses karticu tamo gde si je kupio (pretpotstavljam da imas garanciju) i da je oni tamo lepo testiraju.
Mozda sama kartica ima neku gresku, ili mozes recimo odneti kod nekog druga i ubaciti unjegov komp. i onda prikljuciti najbolje kablovsku ako je moguce, mada bi moralo da radi i sa antenom i ako ni njemu nehvata kanale znaci da ti nevalja kartica.
 
proveri dali si, ukoliko postoje opcije, odredio za source -cable/antenna pravi izvor, pa onda proveri koji standard si podesio PAL, PAL BG, PAL 1-ovo su nasi, NTSC -nije. Ta karticica sto si uzeo je zakon i na anteni i na kablu.Projuri automatski, pa dodaj jos par rucno
 
taman da meni neko kaze koju tv kartu da kupim , planiram da uzimam u narednih par meseci tv kartu a od vas trazim savet koju da uzmem...

da napomenem , ni ja necu imati bas nesto narocito jak signal jel mislim da se preselim u jedno selo nadomak panceva...

jel vredi da se uzima ovako nesto...http://www.itsvet.com/proizvod/philips-epro-7130/comp_comp_tuner/12/85



Leadtek tv 2000 xp global je odlicna kartica, prezadovoljan sam. Ipak postoj jedan problem koji me je mucio: na pocetku uopste nije bilo zvuka! Malo kasnije sam brljajuci po forumima saznao da je to neki problem sa hd integrusom pa sam skinuo nove drajvere za nju i za leadtek-a i sad besprekorno radi. Daljinski odlicno izgleda, novi softver je odlican...
 

Back
Top