istorija srba

M

maricica

Gost
volela bih da proucim malo bolje istoriju Srba, te Vas molim da mi pomognete preporukom koje bi knjige trebala da procitam, koje istoricare.
Unapred hvala.
 
maricica:
volela bih da proucim malo bolje istoriju Srba, te Vas molim da mi pomognete preporukom koje bi knjige trebala da procitam, koje istoricare.
Unapred hvala.

U svetu bez predrasuda se pored domace literature koristi i strana literatura, RADI OBEKTIVNOSTI !!
Prema tome, ako poznajes neke strane jezike, citaj malo sta o Srpskoj istoriji kazu i drugi, jer ne zaboravi da se istorija Balkana izucava na mnogim svetskim univerzitetima, i uvek su postojali strani strucnjaci koji su bolje znali nasu istoriju od vecine nasih "bolesnih umova"(npr politicara koji su izmisljali dogadjaje). Veruj mi uverio sam se licno kad sam video kako su jake katedre za Srpsku istoriju u sklopu Balkanoloskih studija, pogotvo u Engleskoj. Jer zapamti da i Nemci i Francuzi citaju engleske istoricare, jer je to normalno u civilizovanom svetu.
'ajde sretno

p.s. ovo sto su ti vec nabrojali je sigurno jako dobro (mislim na ove autore).

cao
 
Tek sam sada otkrila ovaj sajt a posto studiram istoriju onda bih, ako nisam zakasnila sa odgovorom samo dodala da je ovo pitanje najkompleksije obuhvaceno u sabranom delu "Istorija srpskog naroda" koja ima nekih desetak tomova:}
Mada u zavisnosti od toga koje te pitanje iz ove oblasti konkretno zanima tu su dela danasnjih kako domacih tako i stranih autora:}
 

Back
Top