Beograd nema sta da trazi na Kosovu.....kraj serijala

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

IDI_DADA_AMIN

Iskusan
Banovan
Poruka
5.486
Posto zalepljena tema o Kosovu, sluzi kao zidna novina Strele, i posto se svaki post izgubi u tonama njenog copy paste, lucidnog postavljanja novinskih isecaka.......moram ovako da otvorim ovu temu....

A otvaram je, jer se cudim da ceo dan, niko od "politicara" nije pomenuo , da je status Kosova , prakticno resen........i to danas......

"Bez vlasti Beograda na Kosovu"

20. oktobar 2007. | 10:16 -> 14:51 | Izvor: B92

Vašington, Beograd -- Pred pregovaračkim timovima naći će se dokument trojke u kome se navodi da fizičko prisustvo Beograda na Kosovu više nije moguće.

Pregovaračka trojka konstatuje da nema povratka na period od pre 1999. godine odnosno da Beograd "neće vladati Kosovom" niti će "ponovo uspostavljati fizičko prisustvo u pokrajini".

Kosovo će, dalje, biti potpuno samostalno u finansijskom smislu i moći će da, bez mešanja Beograda, sklapa aranžmane sa međunarodnim finansijskim institucijama. Beograd i Priština razvijaće "posebne odnose" i nastaviti, ali odvojeno, procese evroatlantskih integracija.

_________________________________________________________

Dakle, izvukao sam iz teksta ono najbitnije.......a to je, da je ovo predlog sve tri strane , americke, evrope i rusije........usaglasen predlog,

Poenta je , da Srbija vise nema sta da trazi fizicki na Kosovu, i da nece vladati Kosovom.
Kosovo je potpuno samostalno i moze da sklapa medjunarodne ugovore.......

To se zove, samostalnost.......a sve ostalo , kao , ne pise nigde da je samostalno je sarena laza, i pojas spasavanja koji je pregovaracka trojka dala ovdasnjim politicarima, da bi mogli da opstanu na vlasti.........:roll:

THE END , KRAJ, FINE, KONEC.........a vala i neka je:evil:
 
ne mora beograd da vlada moze banja luka :lol:

ili srpsko sarajevo :lol:

a sta vi imate od toga?
Pa to je josh jedna genijalna teza"liberalnih demokrata"da nas Kosovo"kochi" i da ce ovde uslediti blagostanje samo da ga se"ratosiljamo"...i naravno da Cheda postane Patrijarh....posle toga sledi 1000 godina blagostanja Beogradskog pashaluka.
Ako je tako,ajde da damo i idigayebibebia u kompletu za josh koji evro.:D
 
a zasto vi zelite da 250.000 Srba sa Kosova koliko ih jos tamo zivi, budu pod siptarskom vlascu?
pa po podacima SNVa i koordinacionog centra na KiM trenutno ih na Kosovu ima nesto malo preko 100 000 tako da ne znam odakle izvlacis te fantomske cifre i to su oni koji ni po koju cenu nece pobeci sa Kosova jer svi koji su mogli su vec otisli a i nad ovim koji su ostali vlada Kosova nema bas neke ingerencije.
 
Ja sam se neshto razmishljao....Srba sa Kosova ukupno,shto proteranih shto na Kosovu josh uvek ima nekih 300-350 000 maximum..shto mu dodje skoro isto ko glasacha LDP-a...e sad poshto prvi nisu bash dushevljeni Kosovskom nezavisnoshtju a drugi je prizeljkuju shto lepo ne izvrshimo trampu stanovnishtva,pa se Srbi sa Kosova stvarno presele u Centraknu Srbiju,kao i po zamisli tih "humanitaraca" a svi koji su za nezavisnost Kosova deportuju dole...pa lepo svi zajedno krenu u izgradnju multietnichnosti i suzivota sa Kosovskim Albancima...i vuk sit i ovce na broju.:)
 
Ja sam se neshto razmishljao....Srba sa Kosova ukupno,shto proteranih shto na Kosovu josh uvek ima nekih 300-350 000 maximum..shto mu dodje skoro isto ko glasacha LDP-a...e sad poshto prvi nisu bash dushevljeni Kosovskom nezavisnoshtju a drugi je prizeljkuju shto lepo ne izvrshimo trampu stanovnishtva,pa se Srbi sa Kosova stvarno presele u Centraknu Srbiju,kao i po zamisli tih "humanitaraca" a svi koji su za nezavisnost Kosova deportuju dole...pa lepo svi zajedno krenu u izgradnju multietnichnosti i suzivota sa Kosovskim Albancima...i vuk sit i ovce na broju.:)
Ma nema ni jednih ni drugih vise od 200-250 iljada al koliko ja znam te glasace LDPa zabole za Kosovo ,dok recimo glasaci DSSa i SRSa stalno prde izlizane parole tipa "glavu dajem ,Kosovo ne dajem " srce ,dusa,sveta zemlja ovo ,ono pa bi ondak bilo logicnije da oni koji toliko vole Kosovo ode da zive na njemu ,mislim lako je prdeti kako obazavas Kosovo iz stanova od 150 kvadrata u srce Beograda ili Novog Sada :-?
 
Pa isto tako kao shto je lako boriti se iz fotelje za neshto,lako je i davati ga iz iste te fotelje.:lol:
Nema tu preterane razlike.
A moja ideja bi reshila "omchu zvanu Kosovo" jer bi na Kosovu onda bio konsenzus i Srba i Albanaca oko statusa.
pa nacelno nema razlike aliu ovom slucaju ima jer Kosovo niko ne daje pa ni Cedini ,jer prvo oni nisu nikakva vlast ,a drugo i da jesu, nemaju vojsku i policiju na Kosovu pa da kazu "evo mi se povlacimo i dajemo ga vama siptarima ili NATOu sve jedno ".Te stoga ako neko nerma nikakav odnos prema Kosovu niti je ikada ziveo tamo nema razloga ni da to cini ubuduce dok je red da oni koji ga vole i koji se kunu u njega da svojim primerom pokazu koliko im je stalo ,eto taman ,milionce i kusur glasaca SRSa i oko pola milona Mitar Miric koalicije i eto resen problem Srbi ponovo vecina na Kosovu kao u vreme Vuka Brankovica .
 
pa vi Cedini se zalazete da se Kosovo da siptarima. sto im ne date sopstvene kuce nego nudite tudje, tj kuce i imovinu Srba sa Kosova?

trtmilojka3bk.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top