UTICAJ IGRICA NA PSIHU I AGRESIVNOST

Batagamer

Početnik
Poruka
6
Zanima me vase misljenje o uticaju igrica na ponasanje kod covjeka,(POSEBNO KOD DJECE).Ukoliko ste povremeni ili strastveni igrac,slucajni posjetilac,roditelj ili neko koga zanima isto pitanje,molila bih vas da napisete svoje misljenje o temi.
Koliko sati dnevno igrate igrice?
Koje vrste igrica najcesce igrate(strategije,sportske igre,FPS...)
Koja vam je omiljena igrica?
Sta mislite koje su korisne a koje negativne strane igrica?
Zasto igrate igrice-koji su razlozi da igrate igrice?
Da li ste iz neke igrice naucili nesto korisno(sto vam je posluzilo u zivotu)?
Sta vam se u igricama bilo koje vrste dopada?
Da li ste nekada u stvarnom zivotu oponasali neki lik iz igrice(koji?)?
Da li vam neki lik iz igrice predstavlja uzor? Zasto?
Da li ste kod sebe ili kod nekog drugog primijetili neke od negativnih oblika ponasanja a da su uzrokovani pretjeranim igranjem igrica?
Ako ste roditelj,prijatelj,poznanik djeteta koje krace ili duze vrijeme igra igrice,navedite neke od negativnih pojava koje ono ispoljava u toku igranja igrica ili u svakodnevnom zivotu?
Da li ste upoznati koje igrice igra vase dijete?
Da li vas zanima koje su to igrice ili vam to nije vazno?
Generalno-da li mislite da li igrice uticu pozitivno,negativno ili uopste ne uticu na psihu i ponasanje djeteta?

Hvala vam!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hoces kratak odgovor ? Nek igra dete kolko hoce..ja sam poceo od svoje 5-e godine sa onim nintendom i super mariom..igrao sam po 6-7 sati dnevno, posle sam redovno igrao sve konzole koje su izlazile..do pre 6,7 meseci igrao sam 2 godine komp po ko znaa kolko sati dnevno, sada imam slabiju konfu pa qliram sa nekim laganim igrama i sasvim sam normalan :) kolko ja znam. Osim...sto imam izvesnu kolicinu nervoze u sebi, i retko slomim nesto sto mi je pri ruci ako mi ne podje kako treba u fm-u ili nekom sportu, ovako kada igram fps, rpg...zaglavim ili izgubim..izadjem i ne ulazim do sledeceg dana dok se ne opustim i isqliram ;) Nisam tjale, imam 18 godina, ali bio sam bas klinac pa mogu da kazem samo opusteno, ali skola i devojke na prvom mestu ;) Ima dosta ljudi koji propuste bar petinu ako ne i cetvrtinu zivota pored igrica, a posle im je malo kasno da se uklope u drustvo.. Znaci opusteno, ali u granicama.. :D
 
Veoma zanimljiva tema...

1. Zavisi od skole, nekad znam i po 6-7 sati.
2. Uglavnm MMORPG, ponekad opalim neki FPS ili neku arkadnu trku.
3. Bez razmisljanja Guild Wars, neverovatno izbalansirana igra.
4. Korisne su jer neke od njih sadrze i edukativni materijal, a lose strane su eksplicitni jezik i nasilje koji su tu samo da zabave igraca, ukoliko on voli takvu vrstu zabave.
5. Cista zabava. Uz njih mogu na neki nacin da ostvarim neke od svojih mastarija i fantazija.
6. Mnogo mi se povecao smisao za improvizaciju, a naucio sam i razne istorijske i naucne cinjenice.
7. Uglavnom gledam pricu i radnju. Neke od njih imaju epsku ili filmsku pricu, a takve i najvise volim.
8. Oponasao sam Dzedaje, ali to je iz ljubavi prema serijalu Star Warsa. Ovako, nikada.
9. Nijedan. Ja volim da skrojim lika po svom ukusu, najvise da prilici meni.
10. Nisam. Poznajem dosta likova koji su stravstveni igraci, mada kod njih nisam primetio promene.
11. Isao sam u igraonicu u komsiluku pre nego sto sam imao dosta jak komp da pokrenem tada aktuelne igre. Tamo je bio jedan mali ciga koje je igrao Counter-Strike sa njih nekoliko. Svaki put kad bi zaginuo, poceo bi da se dere i histerise.
12. Nemam dete. A da imam, sigurno mu ne bih dao GTA ili slicne igre.
13. Da. Kao sto sam naveo u prethodnom pitanju, ne bih mu davao nasilne igre.
14. Da li ce dete biti agresivno, nevaspitano i sl. zavisi samo od roditelja...danas su roditelji gori i od same dece...
Dokazano je da, pored onih hipotetickih gluposti da igre zaglupljuju, one poboljsavaju moc zapazanja i improvizacije (ukoliko igrate avanture). Dosta bolesnih i nasilnih igara je proslo kroz moj komp, a ja verujem da se nisam ni trunku promenio pored njih. Naucio sam i mnoge stvari igrajuci ih.
Znaci na psihicko stanje dece uticu okruzenje i roditelji...ali, ako su tom detetu vazni samo WASD i levi taster misa, onda imate problem...njemu ce u cilju biti samo da igra igrice, a ne da stice prijatelje i izlazi (ako je tinejdzer u pitanju).

Hvala tebi ;)
 
1. 2 сата, мање-више.
2. Углавном РТС и потезне стратегије, ПЕС ми је константно инсталиран па по некад опалим по коју текму, може и добар ФПС, али углавном ми је од њих физички мука :lol: Од свег тог вртења :lol: Понекад се и заразим флеш играма, па само то играм. Исто тако старе, са ДОС-а или аркадних апарата.
3.Мафиа, Knights of Honor, Half life, ПЕС6, RTW.
4. Углавном чиста забава, мада у стратегијама можеш научити пар ствари, а и о фудбалу уз ПЕС :p Губиш очи, углавном си изложен насиљу, али тога има свуда.
5. Забава.
6. Могу да постанем тренер xD а и знам доста више о историји.
7. Прича и начин на који се игра игра, gameplay.
8. Понекад подвикнем КАМУНИСТЕН и МАЈЧИЦА РАСИЈА xD
9. Не.
10. Знам једног лика који понекад неће да изађе због играња :| Пошто је и овако поприлични идиот, то није ништа чудно.
11. Ако ћемо реално, и ја сам још увек дете.
12. Имам фиктивну ђецу :lol: :lol: Али изгубио сам их негде :cry: :lol:
13. Када их будем стварно имао, мислићу о томе.
14. Ако претерује, свакако ће се одразити на његово здравље и психу. Само ако претерује. Ако игра макс. три сата дневно, не видим зашто би утицало. на мене не утиче.
 
1. Zavisi, ako naletim na dobru igru ili na dobar skup na netu mogu ceo dan da sedim i da igram (i da jedem naravno :D)
2. Najvise volim RPG ove tipa Diablo, i RTS tipa Warcraft
3. Warcraft 3 + The Frozen Throne
4. Zavisi od pojedinca... Nekada su igre vise vukle zabavi... sada kako se grafika poboljsava imas utisak kao da gledas film i ucestvujes u njemu... Ovo moze da razvije kreativnost, mastu i razmisljanje... kao i reflexe...
5. Vise manje igram igre sa drugovima... znaci druzenje i zabava...
6. Da ne lazem, nisam...
7. Zanimljivost i dobro razradjena prica (kao da gledas film ili citas knjigu)
8. Nikad!
9. Ne... Pobogu, to je samo igra...
10. Nisam...
11. Imam 20 godina i nemam zenu i decu ('fala Bogu :D)
12. ^^
13. ^^
14. Kao sto sam rekao gore, zavisi od pojedinca... Ako ovo vodi ka agresivnosti, to dete bi to sve jedno ispoljavalo negde drugo (fudbal, basket, skola, ne slaganje sa nekim)... Po meni tesko da igre uticu na taj nacim...
 
1.Radnim danima 4-8 sati, a vikendom i preko raspusta najmanje 12 sati dnevno. Jednom sam sedeo pred komp i igrao igrice skoro 24 sata, kad je cale dosao i iscupo komp iz struje. Verovatno cu ponovo pokusati da oborim rekord.:shock:
2. Strategije,RPG, Avanture, RTS, neke sportske i to je to.
3. Gothic I,II,III, Mafia, NFS svi,Knights Of Honor, GTA.
4. Uglavnom naucis engleski--gubis vid, krivis kicmu...
5. Nemam sta drugo da radim
6. Jedino sto sam naucio pored engleskog jest kako da na najbolji nacin provedem dan
7. GAMEPLAY
8. NE NISAM BAS TOLIKI ZALUDJENK!!!:oops:
9. NE
10. NE
11. :idea:
12. Nemam dete
13. ...
14. Uopste ne uticu na psihu dece!
 
prosek 2-3 sata...ranije sam igrao mnogo mnogo vise...mislim da je najvaznije da dete sto ranije dodje u kontakt sa igricama, jer se polako hladi za njih...a ne da prvi put dodje u kontakt sa 16 i navuce se...
...dosta sam stvari nauci iz igrica...deca tu najbrze nauce jezik, posto su sve igrice na engleskom, pa kad ih jako interesuje nije tesko...

...mislim da je vise pozitivna stvar...ali naravno ako je u meri...
 
U zadnje vreme i negram tako puno ali pre vikendom i po 12 sati.
1.Najviše pucačine,iz prvog ili trećeg lica nije važno dokle god je Gameplay dobar.
2.Hitman zbog toga što mi je to prva igra na PC-ju nisam baš neka stara škola.
3.Ako dete igra umereno može da ima dosta dobrih strana kao što su refleksi,moć zapažanja...
4.Iz zabave,dosade.
5.Ne mogu da se setim ničeg trenutno.
6.Zbog toga što mogu da radim neke stvari koje ne mogu u stvarnom životu.
7.Ne.
8.Hitman:D(samo se šalim,ne niko posebno)
9.Neispavanost,zaluđenost...
10.Zna moj drug jednog lika koji igra wow najači je na serveru,jedan lik je ladno protrčao pored njega sa zapaljenom kosom a on nije ni trpnuoa na to i samo nastavio da igra.Lik često bunca o wow-u.
11.Nemam kids.
12.Iskreno da ti kažem da ih imam ne bi me zanimalo.Svejedno ne bi mogli stići od mene na red:)
12B.Ne znam valjda zavisi od deteta neku decu uopšte ne interesuju video igre.
 
1. Sve zavisi od situacije, dana, obaveza ili raspolozenja....ali u sustini oko 4 sata dnevo...ovo je ukupan broj sati.
2.U sustini nemam igrice koje striktno biram po zanru...igram ono sto mi se svidi.....
3.Omiljena Rome Total War....strategija......mada ima i par RPG-a kao Morrowind, Oblivion itd....imam par omiljenih
4.Pozitivne strane : Oslobadjanja stresna i agresivnosti, relaksacija i zadovoljstvo.
Negativne strane : Stetnost za vid, gubljenje vremena, nista kreativno se ne uradi za tih 4 sata... besmislenost zarad zadovoljstva koje nista drugo ne cini osim sto nas cini relativno zadovoljnim dok se igramo.
5. Razlozi ^^ Gore navedeni u pozitivnim efektima....mada neke igre podsticu kreativnost, masti a neke cak i informishu...da ne kazem obrazuju - primer : Rome Total War
6.U zitvotu da mi koristi igrica??? ?????Pa relano gledano kada sam bio klinac dosta reci iz engleskog sam naucio iz video igara....tako da se mzoe reci da sam zahvaljujuci igricama naucio dobar deo engleskog recnika kao klinja.
7.Vizuelni efekti.....kreativnost.....a ponekad autenticnost.......mogucnost da prozivljavanja tudjeg iskustva...pa maka ono bilo nestvarno.
8.Oponasao??? Nikada....Zasto bih ????? nema svrhe...
9. Uzor??? Ne nikada.....nemam uzora.......moji uzori su stvarni ljudi...moji roditelji....a heroji...neki likovi iz stvarnog sveta u proslosti.
10. Jesam...igre kod pogreshnih osoba ume da izazovu asocijalnost...manjak komunikacije jer nisu niosta drugo proziveli napolju osim sto su igrali neku igricu...na primer WOW.
11.Negativan uticaj na dete je asocijalnost...ne bavljenje fizickom aktivnosti....i javlja se pogresno drzanje kicme..i unistavanje zdravlja...na duge staze..narocito vida....zagojenost se javlja u kasniji godinama.
12. nemam decu...ali moji roditelji su bili manje-vishe upozanti sa sastvaom igrica :D
13.Nebitno.....sasvim nebitno.....horor i nasilne igrice NECE izazvati negativan stav ili nasilno ponasanje igraca....pa ni na dete...ovo znam iz licnog iskustva.Ja sam sasvim mirna i druzeljubiva osoba! Agresivnost ne dolazi iz igrice nego iz KUCE i od RODITELJA!
14. Generalno......uticu pozitivno ako se konzumiraju u odredjenoj meri.....a a ako dete igra po ceo dan i noc......to protraceno vreme je velika steta.
 
Koliko sati dnevno igrate igrice?
- u proseku 1-2h. a relno- nekada 4h, nekada ni 1!
Koje vrste igrica najcesce igrate(strategije,sportske igre,FPS...)
- sve osim strategija- ravnomerno...
Koja vam je omiljena igrica?
- half life :) svi delovi... i gothic 2.
Sta mislite koje su korisne a koje negativne strane igrica?
- korisne: igre dodju kao ventil, zabava i opustanje... negativne: mislim da ih nema ako ne preterujemo...
Zasto igrate igrice-koji su razlozi da igrate igrice?
- pa ovo iznad sto sam napisao je odgovor i za ovo pitanje..
Da li ste iz neke igrice naucili nesto korisno(sto vam je posluzilo u zivotu)?
- da... kada ti ostane malo metaka u oruzju koje nosis, napuni ga ponovo... mozda nekoliko ne bude dosta kada sledeci put iskoce cudovista :lol: ... a stvarno, i pre svega: naucio sam engleski i ispratio gomilu prica koje su sigurno nesvesno postale deo mene :)
Sta vam se u igricama bilo koje vrste dopada?
- au ala sastavi ovo... pa vec sam odgovorio do sada...
Da li ste nekada u stvarnom zivotu oponasali neki lik iz igrice(koji?)?
- hahah... nisam oponasao lika, mozda po koju zanimljivu recenicu (i to samo pred onima koji su igrali istu igru) :)
Da li vam neki lik iz igrice predstavlja uzor? Zasto?
- eh... svi dobri likovi su uzor. tj. sam sebi si uzor kada igras sa njima :)
Da li ste kod sebe ili kod nekog drugog primijetili neke od negativnih oblika ponasanja a da su uzrokovani pretjeranim igranjem igrica?
- hahaha... ne proucavam prijatelje; ne sedim im nad glavom dok igraju igre a ako su i nervozni, ne verujem da je to zbog igara... mozda jedino ako ih nisu igrali i tako se ispraznili (jer imaju neke druge probleme)... heheee.. ali sam video negde kako neki nemacki klinja razvaljuje sopstvene glasne zice, usi, i racunarske komponente, unistavajuci najvise od svega zivce i zdravlje igrajuci unreal tournament... kada ga ubiju, kao da je stvarno izgubio neku godinu zivota... ali on je slucaj koji je trebao biti zatvoren u svakom slucaju..
Ako ste roditelj,prijatelj,poznanik djeteta koje krace ili duze vrijeme igra igrice,navedite neke od negativnih pojava koje ono ispoljava u toku igranja igrica ili u svakodnevnom zivotu?
- hehehe... mozda deca postaju otudjenija i manje fizicki aktivna zbog igara, ali to je samo ako preteruju. i nervoza- sve se javlja nakon preterivanja... a ko preterano igra, sigurno prestane i da uziva u igri a da toga nije ni svestan... 4h je max.... sve preko toga u jednom danu... mislim da je lose.... odprilike :)
Da li ste upoznati koje igrice igra vase dijete?
- ma nemam ja decu i ne zelim ih jos nekih 5-10 godina :)
Da li vas zanima koje su to igrice ili vam to nije vazno?
- zanimalo bi me da sam roditelj... ali nista ne bih branio... verovatno popricao ili skrenuo paznju na po neki detalj ili bitnu stvar u zivotu...
Generalno-da li mislite da li igrice uticu pozitivno,negativno ili uopste ne uticu na psihu i ponasanje djeteta?
- pozitivno ako igraju umereno, i negativno ako preteruju... ili i jedno i drugo ako su negde izmedju... preporucujem dozu od oko 2h na dan :)

Hvala vam!
- ma nista... bar da budem koristan kada trenutno nista pametnije ne radim :) [/QUOTE]
 
1. Sve zavisi od slobodnog vremena aj da kazem oko 4-6 ili nula :lol:
pre bih bio zavisnik od neta nego od igrica
2. Uglavnom strategije
3. Nijedna i sve :lol: tako je i sa knjigama i muzikom
4. Korisne: razvijaju mastu, rasudjivanje, kreativnost, povecava moc opazanja, moze se ponesto i nauciti (zacudjujem se ponekada koliko se neko trudi da odredjenu igru predstavi istoriski precizno i realno)
Neagtivne (zavisi od igre i osobe): povecavaju agresivnost kod nekih , zatvaranje u sebe, odbacivanje realnosti, odbacivanje drustva zbog igrice, preterana opsesivnost, mesecno bacanje para na igru (da mislim na WoW-ovce :P )
5. Zabave radi ili zato sto nemam pametnija posla :lol:
6. Da, kako da upravljam malom cesnom (mada jos nisam probao da to uradim, skupa dozvola :lol: ) macevanje u neku ruku (par pokteza sam prekopirao i usavrsio) ima jos par sitnica koje mi u ovom datom trenutku ne bi bile korisne
7. realnost, prica, igrivost
8. Samo kada se glupiram. hmm Pa jedno vreme sam obozavao da ponavljam govor Rimskog generala iz Rome Total War :lol: Ima jos ali ne bih mogao da se setim.
9. err no
10. Da, kod neke dece i starijih koji igraju counter strike, kao sto rekoh zavisi od osobe. Naravno ovo sam vidjao po igraonicama i uvek mi je bilo urnebesno smesno :lol:
11. Pogeldati odgovor broj 10 ne ppznajem licno takve osobe
12. Bllade sta ti jos igras osim Guild Wars-a :lol: sala
Nemam dete.
13. Zanimalo bi me, hocu i ja da se igram :D Najverovatnije bih sinu bio konstantna konkurencija :lol: ( da, bio bih davez od oca :P )
14. Nemoze se na to tek tako odgovoriti
prvo: nismo svi isti i nisu sve igre iste
drugo: nije navedeno koliko to dete ima godina
trece: najveci uticaj na dete ima spoljasnja okolina i od nje dosta zavisi koliko ce igre da uticu na dete i njegovu psihu
tako da necu odgovoriti na ovo pitanje
zato sto se ne njega ne moze dati konkretan odgovor
 
1. 1-3h, kako-kad, a ponekad i vishe...
2. Kako-kad nekad mi se jednostavno igra neshto da idem i ubijam, da malo odmorim mozak, a nekad neku "zahtevniju" strategiju da dooobro izmorim mozak...
3. E sad Oblivion, WoW, TW serijali, GTA serijali, C&Q serijal, Warcraft 3, CS....
4. Negativne strane su te da oduzimaju puno vremena, ali ne vreme za druzhenje ili izlaske vec za uchenje:?... a dobre strane su te jer 100% razvijaju IQ, a ono mlacenje da podizhu agresivnost:confused:?! Pa jedino ako neki debil uzme pa radi ono shto je video u GTA na ulici, ili tako neshto...
5. Pa... chisto iz zabave i kako je Markoca rekao : za ostvarivanje nekih svojih mastarija i fantazija: npr kad cu ja upravljati avionom, jahati na zmaju, upravljati vojskom... nikad
6. TW ja mislim da mi je ta igrica dooosta "razvila" pamet, mozhda zvuchi glupo ali je istinito...
7. Pricha... to mora biti dobro, samo da bi se mogao uzhiviti u lik koga vodish, a tad je igra NAJzanimljivija (naravno za izuzetcima... za odmaranje mozga...)
8. Mislim da jesam... ali nemogu zad da se setim koga i kad...
9. Pa voleo bi da budem "neustrashiv" ne mislim da sad stanem pred kola, nego da u ponekim situacijama imam hrabrosti da kazhem SVE shto mislim... da se suprostavim nepravdi... kao npr u GTA
10. Pa nekad neko baca gomilu para na igre i ne izlazi iz kuce danima, mislim da su MMORPG igre OTROV zavuchesh se u taj mali svet i ovaj "pravi" ti postane prolazna stvar... mislim da deci niposhto ne bi trebalo dati da ih igraju ja sam igrao al' ne dodushe pravi (to su kao neki piratski serveri koji su 80% loshiji od pravih) i nisam izlazio 2, 3 nedelje iz kuce a prestao sam kada je dosho rachun za telefon (TAD sam imao Dial- up), kad sam izashao: JU STRAJO, AL SI PORASTAOOO...
11. Smanjenje uchenja i samim tim loshije ocene u shkoli....
12. Dete nemam tako da...
13. pod 12
14.Utichu, sigurno... npr strategije, potezne, point & click, avanture utichu "dobro" sigurno ali sigurno razvijaju mozak, a neke kao Counter, Quake 3, Teken "zatupljuju" ali shta da se radi... zabavne su... a i josh mislim da je negativna strane ta shto oni koji su pravili igru mogu da tripuju ljude u shta oni hoce (mozhda zvushi kao teorija zavere ali ja bar tako mislim)

E da i josh da napomenem... ja imam 13 godina;) igram igre od kad sam dobio Sony keca, sa 7 godina, i dalje ih igram, odlichan sam uchenik i nishta mi ne fali
 
Zanima me vase misljenje o uticaju igrica na ponasanje kod covjeka,(POSEBNO KOD DJECE).Ukoliko ste povremeni ili strastveni igrac,slucajni posjetilac,roditelj ili neko koga zanima isto pitanje,molila bih vas da napisete svoje misljenje o temi.
Koliko sati dnevno igrate igrice?
Koje vrste igrica najcesce igrate(strategije,sportske igre,FPS...)
Koja vam je omiljena igrica?
Sta mislite koje su korisne a koje negativne strane igrica?
Zasto igrate igrice-koji su razlozi da igrate igrice?
Da li ste iz neke igrice naucili nesto korisno(sto vam je posluzilo u zivotu)?
Sta vam se u igricama bilo koje vrste dopada?
Da li ste nekada u stvarnom zivotu oponasali neki lik iz igrice(koji?)?
Da li vam neki lik iz igrice predstavlja uzor? Zasto?
Da li ste kod sebe ili kod nekog drugog primijetili neke od negativnih oblika ponasanja a da su uzrokovani pretjeranim igranjem igrica?
Ako ste roditelj,prijatelj,poznanik djeteta koje krace ili duze vrijeme igra igrice,navedite neke od negativnih pojava koje ono ispoljava u toku igranja igrica ili u svakodnevnom zivotu?
Da li ste upoznati koje igrice igra vase dijete?
Da li vas zanima koje su to igrice ili vam to nije vazno?
Generalno-da li mislite da li igrice uticu pozitivno,negativno ili uopste ne uticu na psihu i ponasanje djeteta?

Hvala vam!

Što pitaš?Da ne pišeš neki seminarski rad ili šta već iz psihologije?:smile:
Ipak ću da ti udovoljim sledećim odgovorima:
1.Kad se sabere najviše dva sata.Ponekad ni toliko.Kad imam slobodnog vremena.
2. Uglavnom strategije i RPG
3. Nisam siguran.Valjda, Medieval 2,Starcraft
4. Nema pozitivnih strana igrica.U pitanju je čista zabava ili obično previše slobodnog vremena koje traćimo na te stvari.Negativni efekti su glavobolja,suzne oči,sve lošiji rečnik kod omladine,smanjena komunikacija sa drugima,otidjivanje,gojaznost,utrnula zadnjica...
5. Šta da ti kažem.Volim moć i nasilje,da držim ljude u šaci.Strategije su mi jedini način da to na trenutak ostvarim.
6. Pa jesu.Igram dosta logičkih igrica.Malo su mi pomogle da budem pametniji.:lol:
7. Igrivost i priča.
8. Ne.
9. Niko.
10.Šta ja znam.Moj rodjak je voleo da igra "nasilne" igre,puši Skank i tripuje se dok ih igra.Na kraju je zvrašio u ćorci zbog silovanja.Ne mogu da se složim da je to bilo zbog igrica.

Generalno mislim da klinci sve više provode vremena za računarom.Kada sam ja počinjao nije bila takva priča.Ipak,dešavalo se da popustim u školi kada sam sedeo dan i noć prelazeći neke igre.Sada vidim koliko je sve to bilo bez veze.Kada sam pre nekoliko godina igra Counter po prvi put sa društvom i video šta klinci rade nisam znao šta da kažem.Imaju više dara da drže miša u rukama nego li da izgovore neku prosto-proširenu rečenicu.Stvarno žalosno!
 
O.O

Mnoge od nas mrzi da ti odgovorimo!

umm...
Igre su dobre zbog reflexa i moći zapažanja...(to videh na nekoj emisiji,ili prčitah negde xD )
umm...nemam neku određenu dozu igranja dnevno...recimo 2 - 3.5 sati dnevno prosek...
Igre mi stvaraju probleme?Hmm...pa možda...recimo da nemam vremena za školu...možda se setim negde oko pola 11 uveče da dovršim obaveze...i počeo sam da zastajem kad pričam...da pogrešno akcentujem neke reči...vi smrtnici to zovete mucanje xD
Kod nas su retki primeri dece koja su postali(....umm...treba mi prava reč....) igrajući igre...
Da,čuo sam priču o nekoj dileji iz USA koji se naložio na GTA VC pa je izašao na auto-put i počeo da roka vozila...i čuo sam za lika koji je igrao 18 sati (valjda) bez prestanka i kad je ustao samo se srušio i u padu zakačio komodu u pao mu TV na glavu...i poginuo...
Ima nas svakakvih...
 
Igrice ne stvaraju agresivnost...ljudi stvaraju agresivnost....drustvo , porodica i okruzenje - ovo su faktori koji uticu na psihu mlade osobe!!!!1 A ne video igre.
Sa 6-7 godina igrao sam najnasilnije igre koje su postojale u tom preiodu....i apsolutno me nisu promenile niti sam postao agresivniji.
 
1. Trenutno uopste ne igram jer nemam vremena, ali kad imam vremena igram po nekoliko sati.
2. Auto-trke.
3. Gran Turismo 4.
4. Ubijanje vremena i ubijanje vremena.
5. Ubijanje vremena.
6. Kako se ulazi u krivine sa muscle car.
7. Voznja auta koje znam da nikad u stvarnosti necu voziti.
8. Vozaca iz Gran Turismo 4.
9. Ne.
10. Ne.
11. Previse vremena provedenog ispred TV-a.
12. N/A
13. N/A
14. Zavisi od duzine igranja.
 

Back
Top