STANAG sertifikat

Rade012

Primećen član
Poruka
630
1. Da li je neko polagao i kako se proveo?

2. Koji su uslovi za izlazak na polaganje (procedura)?

Gledao sam na sajtu ministarstva odbrane, ali to u mojoj jedinici drugačije tumače :), pa rekoh da vidim vaša iskustva...
 
Ovako...
1. Nije neizvodljivo... polazu se cetiri discipline... pricanje, citanje, pisanje i slusanje... tri se rade u jednom danu, a sutradan pricanje... Profesorke su ljubazne i sve je standardizovano kao u ostalim zemljama... Ali se svakako treba pripremiti... Ne trazi se sirova gramatika vec da li razumes i da li te razumeju... Test je multi level sto znaci da mozes dobiti i ocenu 1.1.1.1 i 3.3.3.3, ali i kombinaciju... 1.2.1.2...
2. kako doci na test... radi se prvo ulazni test Oxford Placement Test... ko dobije preko 140 poena na njemu pozivaju ga na STANAG test... Na ovaj prvi mozes doci cak i polulegalno, raspitas se kada je i dodjes... Drugi nacin je posle kursa stranih jezika... i treci ako si na listi za mirovne misije...

Svakako kad bude prijavljivanje u jedinici prijavi se... pozvace ta bar na Oxford test... ako imas preko 140 ides na Stanag, ako nemas ides na kurs... Naravno ako ima mesta...;)
 
Pa vidiš, nas par je tražilo da ide na testiranje, ali nam je rečeno da nemamo uslova za izlazak pošto se sada testiraju samo lica koja su predvidjena za mirovne operacije... ko koga tu zajebava majku mu. Neće pers da ima nekog sa oloženim stanagom pa to ti je. Oseća se ugroženim, šta li?
 
nemam pojma... ako bude nesto novo ja cu ti javiti... neka bocna varijanta i slicno... cisto da budes u toku... najbolji drug mi je zamenik nacelnika direkcije PELT, a ni on nema polozen STANAG... ne moze da dodje na red;)
 
Pozdrav iz Budimpeste iz MLTC "Zrinji Miklos" gde polazem krajem Novembra STANAG-2 ispit iz nemackog jezika.
Ljudi ovde stvarno vredi doci.
Inace kurs u Budimpesti traje nesto krace od tri meseca, a nastava je 3x90 minuta dnevno.
 
Ja sam zavsio prosle godine u bratskoj republici Hrvatskoj... Dobra skola... Ali bolje je ici negde gde nemas sa kim da pricas na srpskom... Vise se nauci...

Ako mi verujete da se nisam prijavio za kurs... Imao sam u KAIS-u upisan polozen srednji 2 nas, koji sam polagao dok STANAG nije ni postojao kod nas... Jednog dana na putu do kuce nazvao me neki baja iz Ministarstva i rekao kako je neki lik koga su izabrali odustao od kursa i da li bih mogao ja da ga menjam da se ne obrukamo... Moze, rekoh, kad se krece... PREKOSUTRA!!! Otisao sam bez jednog dinara i bez karte... i ostao tamo skoro 4 meseca... Naravno dolazio sam kad mi dojadi kuci i vracao se ponovo... Pare sam dobio po realizaciji;)

Ne znam zasto sam vam ovo ispricao... mozda ce nekome da koristi8-)
 
Pa vidiš, nas par je tražilo da ide na testiranje, ali nam je rečeno da nemamo uslova za izlazak pošto se sada testiraju samo lica koja su predvidjena za mirovne operacije... ko koga tu zajebava majku mu. Neće pers da ima nekog sa oloženim stanagom pa to ti je. Oseća se ugroženim, šta li?

ovo jednostavno nije tacno...ocigledno te neko zajebava...
..ako nekoga interesuje : sledece polaganje za stanag je sredinom decembra (kada se zavrsi trenutni kurs) ili pocetkom januara,pa probajte nekako da se uvalite (los izraz...)
..sto se tice mirovnih operacija tek od ponedeljka je pocelo da se razmislja da se tim ljudima omoguci da polazu stanag test posto svi uglavnom imaju visoko poznavanje engleskog jezika(pocetni uslov je da se ima 2. stepen vojnog cije se polaganje ne razlikuje mnogo od stanag-a)
..pozz svima:-D
 
Moje iskustvo je da ni oni koji su u prici o mirovnim operacijama od pocetka pocetka (nije slucajno dva puta napisano) nemaju polozen stanag iako znaju engleski bolje od vecine ovih tarzana koji se za kurseve laktaju.Veliki je strah pojedinaca da se ne sazna koliko malo znaju(citaj:vrede)

Ali kad im trebam zovu me sve uredno,samo stigne naredjenje pa hoces-neces-moras.Zna se ko rinta
 
Moje iskustvo je da ni oni koji su u prici o mirovnim operacijama od pocetka pocetka (nije slucajno dva puta napisano) nemaju polozen stanag iako znaju engleski bolje od vecine ovih tarzana koji se za kurseve laktaju.Veliki je strah pojedinaca da se ne sazna koliko malo znaju(citaj:vrede)

Ali kad im trebam zovu me sve uredno,samo stigne naredjenje pa hoces-neces-moras.Zna se ko rinta

Uradice sve za devizne dnevnice:!::thumbdown:
 

Back
Top